TEDAVİLER
CİHAZLAR
ZAYIFLAMA TEDAVİLERİ Geri Dön

Genel vücut zayıflaması 4 şekilde olur..bölgesel değil dikkat et..Bu dörtlü 1 ayda 5-10 kilo civarında kilo verdirtir. Hem de sağlıklı…

Akupunktur
Doğru beslenme
Spor
Davranış terapisi - NLP
Gıda İntolerans Testi


Akupunktur 5 mekanizma ile ZAYIFLATIR

 • İştahı keser
 • Mide kazınmasını önler
 • AÇLIK krizlerini önler
 • Çabuk doyma sağlanır.
 • Kan şekerini düzenler
 • Stresi giderir
 • Saldırganlığı önler

      Doğru beslenme

 • Metabolizmanı hızlandırır
 • Yağlanmanı önler
 • Detoks yapar
 • Antiaging etki sağlar
 • Daha sağlıklı ve hafif kılar
 • Fitoterapi ile beraber doğan normale döner.
 • Kronik hastalıklara giden “MetabolikSendrom” u önler.

      Spor - Yürüyüş

 • Serotonin (mutluluk hormonu) artışını sağlar= Adı egzersiz sarhoşluğu
 • Metabolizmanı hızlandırır
 • Yağlanmanı önler
 • Detoks yapar

GIDA İNTOLERANS TESTİ

Hangi gıda türlerine reaksiyon olduğu saptanarak onların ve türevlerinin kesilmesine dayalı besin düzenleme ön testleridir. Bu yöntemle 200 tür gıda intoleransı saptanabilir.

  Davranış terapisi – NLP (Nöro-Linguistik Proğramlama)

 • Zihninden geçen neyse bedenin ona benzer…
 • Bedenin boşvermişliğinin ya da umutsuzluğunun göstergesi olsun mu?
 • Hayat hikayen; yüzünden gözünden bedeninden okunsun mu??
 • Nesin sen kimsin??
 • Kendini nerede, nasıl, ne şekilde görmek istiyorsun?
 • İstediğin şeyle aranda ki mesafe ne kadar?
 • O mesafeyi kapatmadaki eylem planın nedir?    
KLİNİK AROMATERAPİ II Klinik aromaterapi birçok hastalığın tedavisinde (migren, artroz, gut gibi ağrılı hastalıklar, yara iyileşmeleri, infertilite, enfeksiyon hastalıkları, menapoz, öksürük, detoks,.) kullanılan önemli destek yontemidir.
Ayrıntılar
AMELİYATSIZ YÜZ GERME Ameliyatsız yüz germe işlemleri; Exellderm pro (Radyofrekans, İğnesiz mezoterapi), ,Roobart RM 50 (Soğuk lipoliz, Radyofrekans, LED, Vakum, Dermoroller, Infrared), Mezoterapi, Mezolifting, Vitamin Enjeksiyonu, Işık dolgu mezoterapisi, Dolgu tekniği ile yapılabilir. Bu
Ayrıntılar
AĞRI TEDAVİLERİ Ağrı tedavileri: AĞRI'nın medikal / girişimsel yöntemlerle nedene / sonuca yönelik işlemlerdir.
Ayrıntılar
Toksik ajanlar nelerdir? Yüzlerce iç ve dış toksik ajan vücudu "TOKSİKASYON"a maruz bırakır. Günümüzde stres, kötü beslenme, sigara ve elektro-magnetik kirlilik en sık toksik ajanlardır. Endrüstriyel gıdalar kimyasal bombardımanda ön sıralara yerleşmektedir.
Ayrıntılar
AĞRI NEDİR? Ağrı; IASP (Uluslararası Ağrı Teşkilatı) tanımına göre olası doku ya da hücre hasarı varlığında kişisel deneyim ve duygusal süreçleri de içeren bir durumdur. Ağrı vücutta yaşanan sorunun çok önemli bir “alarm”ıdır. Bu nedenle tanısı konmamış bir ağrının tedavisi yapılamaz.
Ayrıntılar
AĞRI NASIL OLUŞUR? AĞRI AŞAMALARI NOSİSEPSİYON: Olası doku hasarı sonucu oluşan ağrının algılanması için geçen karmaşık biyokimyasal ve elektriksel süreçlerin tümüdür. Nosisepsiyon süreci 4 aşamadır.
Ayrıntılar
AĞRI SINIFLAMASI Ağrı; nörofizyolojik, süre, etyoloji ve bölgesine göre sınıflandırılabilir.
Ayrıntılar
Kan yoluyla verilen ozon = OZON MAJOR TERAPİ Vakumlu steril şişe ve bu şişeye bağlanan aparatlarla
Ayrıntılar
Tedavi edilebilir AĞRI SENDROM'lu Hastalıklar Girişimsel yöntemler; tetik nokta lazer terapi, Akupunktur, Ozonterapi ve Ağrı mezoterapisi ve birçok mikroperfüzyon cihazı ile çalışılır.
Ayrıntılar
"AĞRI" TEDAVİLERİNDE AMAÇ NEDİR? Ağrı tedavilerinde ana amaç ağrıyı gidermektir. Ağrıyı gidermek için, lokal hasar ve ödemi gidermek, oksijenlendirmek,beyne ağrı iletim blokajı,,sinir onarımı gibi birçok amacı vardır.
Ayrıntılar
Ağrı Tedavilerinde YAKLAŞIM ne olmalıdır? 4 erişkinden 3'ü kronik (iyileşmeyen) enflamatuar (enfeksiyonsuz iltibhabi) bir hastalığa sahiptir. AYNI NEDEN AYNI SOUNUCU ÜRETİR. Kronik hastalıklar milyonlarca ilaç tüketimine neden olurlar. STATÜKOCU HEKİMLİK NEDENE DEĞİL SONUCA YÖNELİKTİR.
Ayrıntılar
Ağrı ÇEŞİTLERİ nelerdir? AKUT-KRONİK:BAŞ-BOYUN-YÜZ AĞRILARI, MİGREN, BEL - BACAK, KOL - OMUZ AĞRILARI,ı; NEVRALJİLER, .KAS İSKELET SİSTEM AĞRILARI,, MYOFACİAL AĞRILAR, NÖROPATİK AĞRILAR, SİNİR SİSTEM AĞRILARI, DOKU HARABİYET AĞRILARI, DAMAR KAYNAKLI AĞRILAR, AMELİYAT SONRASI GEÇMEYEN AĞRILAR, CERRAHİ GEREKTİREN AĞRILAR
Ayrıntılar
BAŞ AĞRILARI nasıl sınıflandırılır? Baş ağrıları akut ya da kronik olabilir. Kronik başağrılarında migren, gerilim baş ağrıları, küme başağrıları, boyundan kaynaklı başağrıları en sıktır.
Ayrıntılar
TETİK NOKTA (TRIGGER POINT) NEDİR? MYOFACİAL AĞRI SENDROMu VE TETİK NOKTA OLUŞUMU: Artmış kas straini → Kasın lokalize bölgesindeki doku paterni ↓ Sarkoplazmik retikumumda yırtıklar ↓ Serbest kalsiyum iyonları ↓ Artmış kalsiyum iyonları ← ←←←←←←← Devamlı kontraksiyon Serbest kalsiyum iyonları ve ATP’nin kas liflerinde devamlı kontrak
Ayrıntılar
BOYUN AĞRILARI neden olur:? Boyun; baş ve vücut arasında ara bağlantı noktasıdır. Omurganın boyun bölümü 7 vertebra (omur) dan oluşur. Omurilikten çıkan 8 sinir, hareket ve duyu ile ilgili iletileri (ağrı dahil) baş ile omuz, göğüs kafesi ve kollar arasında getirip götürür. Kalp ile baş arasında kan taşıyan 4 ana atardamar da
Ayrıntılar
OMUZ - KOL ağrıları neden olur:? Omuz ağrılarında donmuş omuz hastalığı, rotator cuff problemleri, tendon ve kapsül sorunları ön plandadır.
Ayrıntılar
BEL AĞRILARI niçin önemlidir? Toplumlarda işlevsel yetmezlik ve sakatlıkların en önemli nedenlerindendir..Bel fıtıkları en sık rastlanılan hastalıklardandır. Algolojide 1. sıradadır.
Ayrıntılar
NÖROPATİK AĞRILAR ve NEVRALJİLER Nasıl ağrılardır? Sinir hasarlarına bağlı ağrılardır. Travma, Diabet ya da Mikrobik nedenle başlayabilirler.Sistemik bir hastalığın belirtisi de olabilecekleri gibi herhangi bir neden de bulunmayabilir.
Ayrıntılar
Kanser ağrılarının tedavisinde neler önerilir? Kanser ağrıları; kansein tipinei evresine, yerleşim yerine ve hastanın ağrı eşiğine göre değişen nitelik ve nicelik özellikleri gösterir.
Ayrıntılar
KRONİK AĞRI NE GİBİ SONUÇLAR DOĞURUR? Kronik ağrı çeken hastaların sinirlilik, endişe, depresyon, uykusuzluk, kilo alma, osteoporoz, el ayak üşümesi, terleme, kabızlık, kronik yorgunluk, cinsel isteksizlik gibi şikayetleri olabilir.
Ayrıntılar
AKUPUNKTUR
Ayrıntılar
Akupunktur noktası ve özellikleri Akupunktur noktalarının % 70-80 kadarı tetik noktaları ile aynıdır ve ayrıca bir çoğunun kasların motor noktaları ile aynı olduğu belirlenmiştir. Akunpunktur noktaları deride veya kas dokusu içindedir.
Ayrıntılar
Akupunktur etki mekanizmaları 1. Uyarının yapıldığı akupunktur reseptör bölgesinde lokal etkisi 2. Sinir sistemine olan etkileri: Endojen opioidler salınır. 3. İmnmüniteye etkisi:: Beta ve lösin enkefalin artar. 4. Metabolizma üzerine etkileri:
Ayrıntılar
Akupunktur ile tedavi edilen hastalıklar nelerdir? Dünya sağlık örgütü 300' den fazla hastalığın akupunktur ile tedavisinin mümkün olduğunu deklare etti.
Ayrıntılar
AKUPUNKTUR 5000 yıllık kült bir tedavidir. İnsanlık tarihinin en eski yöntemi bugüne kadar yaşadığına göre ciddi yararları ve temel aldığı ilkelerin sağlamlığı söz konusudur. Farklı ve değişik bir yolla hastalıkları tedavi eden akupunktur tedavisi ALTERNATİF DEĞİL, GERÇEK BİR TERAPİDİR
Ayrıntılar
AKUPUNKTUR nedir? Vücutta fiziksel, zihinsel, ruhsal bir enerji akışı vardır. ENERJİ AKIŞI tepeden tırnağa belli yollar yani meridyenler izler. Bu yollar üzerinde belli noktalar trafo merkezleri gibidir. Bu noktalara akupunktur noktaları denir. Akupunktur ise bu noktalara yapılan iğne ya da lazerle yapılan işlemi adı
Ayrıntılar
Hangi AKUPUNKTUR Yöntemleri vardır? Kulak, Vücut, El, Ayak Akupunkturları BANT, Akupunktur İĞNESİ, ELEKTROakupunktur, LAZERakupunktur, ELEKTROLAZERakupunktur gibi cihazlarla uygulanan akupunktur yöntemleri vardır.
Ayrıntılar
Hastalıklarda AKUPUNKTUR tedavi edici bir yöntem midir? Akupuntur tedavilerinde hastalığın tanısının bilinmesi şarttır. Çünkü kişinin şikayetleri gerçekte bedenin "YARDIM ÇAĞRISI" dır. Şikayetleri baskılamak sorunun büyümesine neden olabilir. Akupunktur hastalıkların nedenini tedavi eder.
Ayrıntılar
AKUPUNKTUR nasıl İŞLEV görür? Geleneksel Çin Tıbbı; bedendeki ana organların ve sistemin çalışmasını kontrol eden "CHİ ENERJİSİ = HAYAT GÜCÜ" ile çalıştığını ifade eder. CHİ enerjisi vücutta "MERİDYEN" olarak tanımlanan belirli hatlar izler ve bir organdan diğerine her zaman aynı yönde hareket eder. Akupunktur kulak, vücut
Ayrıntılar
Akupunktur; iğne, lazer ve / veya Moxa kullanarak CH'İ enerji dengesini nasıl sağlar? Akupunktur meridyenler üzerindeki belirli noktalardan tıpkı bir anahtar gibi enerji akışını kontrol eder. CH'İ Enerji akış dengesinin düzelmesi hastada "HIZLI" ve "SOMUT" belirtiler gösterir.
Ayrıntılar
"ENERJİ DENGESİ" bozulması nasıl ölçülebilir? Cin tıbbında YİN - YANG ve BEŞ ELEMENT TEORİSİ hakimdir. Bunların iyi bilinmesi ve ayrıca kullanılan kulak dedektörleri gerekli ölçümleri sağlarlar. Akupunktur uzmanının bu pernsipleri ve denge durumlarını çok iyi bilmesi gerekmektedir.
Ayrıntılar
Akupunktur Uzmanının teşhis yöntemleri nelerdir? Akupunktur tedavilerinde kişinin hangi "ELEMENT" dengesizliğine sahip olduğunun keşfedilmesi ve o hastalığın hangi meridyenlere ait olduğunun bilinmesi gerekir. Bu karmaşık konuları Akupunktur uzmanı hekimin mutlaka bilmesi gerekir.
Ayrıntılar
Akupunktur uzmanı tanı için nelere bakar? Aynı anda birçok meridyen bozulmuş olabilir. Çünkü meridyenler birbirlerini etkilerler.Önemli olan esas hangi meridyenden problemin başladığıdır. Ana kaynağa bakmak hem tanı hem de tedavide gereklidir.
Ayrıntılar
AKUPUNKTUR İĞNELERİNİN özellikleri nelerdir? Akpunktur iğneleri kullanım amacına göre altın, gümüş ve çelik niteliğindedir. Küçük, orta ve büyük boy olmak üzere farklı botutta iğneler kullanılır. Bir saç teli kalınlığındadırlar. Tek kullanımlık olarak kişiye özel açılır ve atılırlar.
Ayrıntılar
AKUPUNKTUR hangi hastalıklarda fayda sağlar? Akupunktur kişiye bir bütün olarak bakar. Hastalıkların değil hastalıkların altında yatan "ENERJİ DENGESİZLİĞİNİ" düzeltir. Hastalığı değil HASTA tedavi edilir.
Ayrıntılar
AKUPUNTUR tedavilerinin amaçları ve sonuçları nelerdir? Hastalıkların şiddetine ve durumuna göre ve konulan tanının doğruluğuna, hekimin bilgi - becerisine göre başarı oranı - hızı değişir.
Ayrıntılar
Akupunktur tedavisi olurken ilaç almak sorun yaratır mı? Akupunktur tedavisi daha yavaş etki göstereceğinden "İLAÇ TEDAVİSİ" kesilmez. Akupunktur etkisini göstermeye başladığında çoğu hastalıkta ilaçlar kontrollü bir şekilde azaltılıp kesilebilir.
Ayrıntılar
Akupunkturun değişik kullanım alanları nelerdir? Hastalıkların iyileşmesinin neden yönelik tedavilerle mümkün olduğu açıktır. Nedenler mümküne ortadan kaldırılmalıdır.
Ayrıntılar
ANTI-AGEING
Ayrıntılar
Anti-ageing nedir? Anti-ageing = Yaşlanma ve yaşlanma etkilerinin geri alınması, bedensel ve ruhsal anlamda daha sağlıklı, daha zinde olmak demektir. ANTI-AGEING BAKIŞ ayaktaki insana tam anlamıyla "YOĞUN BAKIM" tedavisidir.
Ayrıntılar
Yaşlanmaya neden olan etmenler nelerdir? Hızlı ve kötü yaşlanmak iç ve dış etmenlerle olur. Kötü oksijenlenme ve serbest radikallerin ortaya çıkması yaşlanmanın ve hastalıkların ana öncülleridir. DOĞRU OKSİJEN VE DETOKS anti-ageing tedavisinin şaşmaz ikilisidir.
Ayrıntılar
Serbest radikal nedir? Serbest radikaller vücuda son derece zarar veren "REAKTİF OKSİJEN TÜREVLERİ" dir. Yaşlanmanın ve hastalıkların ana kaynaklarıdır. Vücutta "OKSİDATİF STRESS" yaratırlar.
Ayrıntılar
Serbest radikal hasarından ve yaşlandırmasından nasıl korunulur? Serbest radikallerin zararına karşı vücudunun savunma mekanizmaları vardır. ANTİOKSİDAN ENZİMLER, Düşük molekül ağırlıklı ANTİOKSİDANLAR, Bazı BESİNLER, ANTİOKSİDAN TEDAVİ DESTEĞİ, bazı VİTAMİNLER vücudu serbest radikallere karşı korurlar.
Ayrıntılar
Antioksidan terapi neden gereklidir? Vücudun serbest radikallere karşı geliştirdiği SAVUNMA mekanizmalarını korumak ve BAĞIŞIKLIK sistemini güçlendirmek. vücudun direncini artırmak amaçlı ANTİOKSİDAN TERAPİlere gereksinim duyulur.
Ayrıntılar
Anti-ageing terapide amaç: Yaşlanma sürecini yavaşlatmak . Yaşlanma sonucu oluşabilecek hastalıkları önlemek . Güç kaybına engel olmak . Kireçlenmeleri ve ağrıları önlemek . Tansiyon, nabız, şeker, kolesterol, trigliserid dengesini sağlamak VE ELBETTE Kİ DAHA GENÇ BİR GÖRÜNÜM SAĞLAMAK AMAÇTIR.
Ayrıntılar
Anti-Ageing terapi etkileri nelerdir? Yaşlanma işlevlerinin yavaşlatılması .İstenen fiziksel ve zihinsel faaliyetlerin maksimum düzeye çıkartılması . Yorgunluk ve depresyonun azaltılması. Duygu durumunun düzeltilmesi, Bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi, ANTİOKSİDATİF KAPASİTE ARTIŞI, vücut yağ oranının azaltılması
Ayrıntılar
Metabolik sendrom içeriği. İleri yaşlardaki kalp, şeker, kanserin habercisidir Metabolik sendrom. BMI (Body Mass Index = Boy Kilo Oranı), Bel çevresi .Tansiyon, İnsülin direnci,. Kan şekeri, .Trigliserid, HDL, LDL, Karaciğer yağlanması, PCO (Polikistik Over), Subklinik enflamasyon, Koroner arter hastalığı, Vasküler Hasar
Ayrıntılar
Antiageingte hangi ölçümler yapılır? Hemogram ve rutin biyokimya testleri (Karaciğer fonsiyon testleri kolesterol, trigliserid, böbrek testleri..vs), CRP, 25 OH vit D, şeker, HbA1C,Troid fonksiyon testleri, İnsülin düzeyi
Ayrıntılar
Anti-ageing” hormonal terapi nedir? Yaşlanmanın en önemli faktörlerinden bir diğeri de zamanla vücutta oluşan hormonal dengesizliklerdir. Özellikle GH, İnsülin, IGF 1, Troid hormonları, Melatonin ve Sex hormonları eksiklikleri giderilmelidir.
Ayrıntılar
Bedene yapılan uyarılar ile Anti-ageing nasıl yapılır? Yaşlanmanın en önemli mekanizmalarından biri vücudun kendi kendini onarma becerisinin azalmasıdır. Onarma kapasitesini artırmak için vücudu kısa süreli küçük streslere maruz bırakma durumuna "HORMEZİS" denir.
Ayrıntılar
OZONTERAPİ Ozonterapi tamamlayıcı bir tedavidir; alternatif bir tıp yöntemi değildir. Oksidatif stres (toksin artışı), hücre hasarı ve hastalık yaratır.
Ayrıntılar
Klitoris nedir? Klitoris (Clitoris) kadınlarda pubis tepesini hemen alt kısmında yer alır ve anatomik olarak erkeklerdeki penis başının kadınlardaki karşılığıdır. Klitorisin hemen altında idrar deliği, idrar deliğinin de hemen altında ise vajinal giriş yer almaktadır. Dıştan düğme gibi görülen klitoris içten “Y ha
Ayrıntılar
OZON nedir? Ozon bir gazdır. Tedavi amaçlı kullanılacak ozon gazı Medikal Ozon Jeneratörlerinde saf oksijenden üretilir. Üretilen ozon tedavide daima oksijen ile karışım halinde kullanılır. Medikal amaçlı, tek başına saf ozon kullanılmaz. Tedavide kullanılacak bu karışımda oksijen / ozon oranı % 95 - 99,5 arası
Ayrıntılar
Yüz Dolgusu Cilt güzelleştirilmesinde en çok tercih edilen medikal estetik girişimlerden biri de “dolgu enjeksiyonlarıdır”. Dolgu maddeleri her bölge için farklı çözümler sunar. Genellikle hyaluronik asit bazlı olan bu maddeler yaşlanmanın en belirgin olduğu yüz için kullanılır. Kırışıklıklar, derideki yaşlanma
Ayrıntılar
OZONTERAPİ Ozonterapi tamamlayıcı bir tedavi yöntemidir.. OKSİDATİF STRESİ (toksin artışı) ve bunun yarattığı hücre hasarı ve hastalıkları yok etmeye yönelik iş gören bir tıp yöntemidir. Ozon oksidatif stresi yok ettiği gibi OKSİJEN kullanımını artırarak hücreleri daha genç ve dinç hale getirir.
Ayrıntılar
Yüz Dolgu İşlemi Hangi Bölgelere Uygulanır? Gözaltı boşlukları ve gözyaşı oluğu Üst yanaklar ve elmacık kemikleri Dudak, dudak kontürleri, dudak kenarı çizgileri Alın bölgesi Burun (küçük asimetriler için) Çene (büyütme amaçlı) Alt çene çizgileri Kaşlar (hacim vermek veya kaş kaldırmak için) Yara izleri
Ayrıntılar
Ozon nasıl etki eder? Ozon "O3" molekülüdür. Vücuda girdiği anda bir yandan "O2 = OKSİJEN" etkisi gösterirken kalan 3. O atomu serbest radikal denilen toksik moleküllere yapışarak DETOKS etkisi yapar. Ozon vücuuta BAHAR TEMİZLİĞİ sağlar.
Ayrıntılar
Gözaltı Halka, çukurluk, morluk ve çizgilenmelerde özel Işık Dolgusu 30 yaş sonrası kadınların %50’ sinde gözaltı çizgi, çökme, halka ya da morluklarından şikayet olur. Göz çevresi estetiğinde dolgular botox kadar önem taşır. Gözaltı dolgu seçiminde bunun için özel geliştirilmiş dolgular kullanılır. Son zamanlarda göz dolgularında, aminoasit ve vitaminler gibi doğal
Ayrıntılar
Ozonun "OKSİJEN" etkisi nasıldır? "6" ay ALP'lerde yaşamak gibi birşeydir.. OZON' un OKSİJEN ETKİSİ..Hücrelere oksijen girdikçe oksijen yanar ve ATP denilen enerji açığa çıkar. Bu enerji daha sağlıklı, enerjik, dinç ve aktif dokular ve bireyler yaratır.
Ayrıntılar
GÖZALTI IŞIK DOLGUSU NEDİR? Gözaltı Morluk, Çökme, Halka ve Çizgileri İçindir. Gözaltı Işık Dolguları morluk, çökme, halka ve çizgiler için özel geliştirilmiş dolgulardır. Dermisin tekrar yoğunlaştırılması, nemlendirilmesi ve göz altı deformasyonun giderilmesi amaçlanır. 30 yaşından itibaren, her iki kadından birinde gözaltı
Ayrıntılar
Kan yoluyla verilen ozon = OZON MAJOR TERAPİ Ozon Major tedavisi; steril vakumlu boş bir serum şişesine damardan "100 cc" kan alınıp ozonlanıp aynı damar yoluyla geri verilmesi işleminin adıdır. Ozon majör tedavinin amacı daha genç, dinç, sağlıklı, güçlü bir bedendir. Gerek ruhsal gerek fiziksel iyilik hali sağlar.
Ayrıntılar
Işık Dolgusu İçeriği Hyalüronik Asit (HA): 15 mg/g içerir. Çapraz bağlı ve çapraz bağlı olmayan HA karışımıdır Hafif higroskopik, gözaltı torbalarına uygun vizkozite (akışkanlık) özellik taşır. Aminoast (AA): 8 çeşit AA içerir. (Glisin, Lisin, Treonin, Prolin, İsolösin, Lösin, Valin, Arginin)….Onarım ve nem sağalar.
Ayrıntılar
Ayrıntılar Ozon Majör tedavisi "DETOKS" sağlar mı? Ozon "O3" molekülüdür. Vücuda girdiği anda bir yandan "O2 = OKSİJEN" etkisi gösterirken kalan 3. O atomu serbest radikal denilen toksik moleküllere yapışarak DETOKS etkisi yapar. Ozon vücuuta BAHAR TEMİZLİĞİ sağlar.
Ayrıntılar
Işık Dolgusu Endikasyonları Aşırı pigmenter koyu halkalar -morluklar Büyük palpebral veya elmacık kemiği torbaları Lenfatik staz Alt göz kapağında aşırı ligamenter gevşeklik (ektropion, skleral şov...) Gözaltı çökmeleri
Ayrıntılar
Ozonterapi hangi HASTALIKLARDA kullanılır? Ozon dokuları oksijenlendirip toksin temizliği de yaptığından "HÜCRE HASARINI ONARIR". Hücreyi onarmak hastalıklarda çözümün kendisidir. Ayrıca ozon bağışıklık sistemini de güçlendirdiğinden hastalıkların oluşumunda da engel yaratır.
Ayrıntılar
Ameliyatsız Yüz Germe için Yüz Dolguları Dolgular; Medikal Estetik girişimlerinin vazgeçilmezlerindendir. Çökük alanlara, kırışıklıklara ve cilt yaşlanmasının olduğu tüm alanlara farklı doz ve konsantrasyonlarda uygulanabilirler. Dolgunluk sağlamanın yanı sıra yoğun su tutma kapasiteleri nedeniyle cilde fresh ve gergin bir görünüm kazandı
Ayrıntılar
Ozon hangi yollarla alınabilir? ,• OZON MAJOR / Kan yıkama • OZON MİNÖR / Kas İçi Uygulama • OZOPUNKTUR • Rektal insuflasyon • Vajinal insuflasyon • Ozol kulak insuflasyonu • Ozol nazal insuflasyon • Torbalama • İntraartiküler = Eklem içi uygulama • Cilt altı ve cilt lezyon içi uygulama • Transdermal Ozonterapi
Ayrıntılar
Dolgularla Sağlanan Gerginlik Yüzdeki Yorgun Görünüme Son Verir Yaş ilerlemesiyle beraber, göz altından başlayıp yanak bölgesini de içine alan belirgin yağ ve doku kaybı olur. Hacim kayıpları yorgun ve gevşek bir yüz yaratır. Dolgu işlemleri hacim kayıplarını yerine koyarak gergin ve fresh bir görünüm sağlar. Özellikle elmacık kemiklerinin belirginleştirilmesi,
Ayrıntılar
OZON MİNÖR ne işe yarar? KAS İÇİNE (Kol ya da kalça) yapılan KAN + OZON karışımına OZON MİNÖR denir. Ozon minör HÜCRESEL BAĞIŞIKLIĞI artırır. Özellikle gribal enfeksiyon, akne, allerji tedavilerinde çok etkindir.
Ayrıntılar
Işık Dolgusu Cildi Canlandırır Dolgu işlemi sadece hacim kaybı olan dermisi (cilt altını) doldurmak için kullanılmaz; aynı zamanda cildi canlandırmak için de kullanılır. Canlandırma amaçlı dolgular çok ince malzemeli Hyalüronik asit içeren dolgulardır. Işık dolgusunun içinde aynı zamanda cildin yapısını onaran aminoasit, antioksi
Ayrıntılar
OZON TORBALAMA ne zaman uygulanır? OZON TORBALAMA el - ayak, kol - bacak gibi uzuvların yara, yanık, gangren, diabete bağlı dolaşım bozuklukları, mantar gibi şikayetlerinde özel bir torba içine konarak ozonlaması işlemidir.
Ayrıntılar
G SHOT Dolgu kullanımında kullanılan yeni konseptlerden biride G Shot denilen uygulamalardr. Klitoris ve / veya G noktasına(G spot) dolgu maddesi verilerek daha şişkin ve duyarlı hale getirilerek orgazmın daha kolay yaşanması amaçlanır. Birçok kadının ilişki sırasında haz almadığı düşünülürse bu yöntemin b
Ayrıntılar
OZON SAUNA nedir? Belli bir dereceye kadar ısıtılmış kabin içinde BUHAR + OZON karışımının boyun altındaki tüm vücuda cilt yoluyla verilmesi işlemidir. OZON SAUNA ruhsal ve fiziksel iyilik hali sağlar. Kilo verdirici, selülit giderici, toksin atıcı, sindirim ve dolaşım sistemini düzenlemek, cildi güzelleştirmek gibi
Ayrıntılar
Dolgu Hangi Bölgelere Uygulanır? Alın bölgesi İki kaş arası oluk Kaşlar (Hacim vererek kaş kaldırma) Göz altı Göz yaşı oluğu Üst yanak ve elmacık kemikleri Nazolabial oluk Dudak filtrumu
Ayrıntılar
Ozopunktur nedir? Ozonun AKUPUNKTUR noktalarına yapılması işlemidir. Akupunktur tedavisi etkilerinin çok daha hızlı olmasını sağlayan bir tedavi yöntemidir. Özellikle AĞRI ZAYIFLAMA ALLERJİ TEDAVİLERİNDE çok etkindir.
Ayrıntılar
DOLGULAR VE AYNI ANDA YAPILABİLEN KOMBİNE İŞLEMLER Dolgu ve Botox: Uzman doktorun gerekli gördüğü şekilde, çukur alanlara dolgu yapılırken aynı bölgelere aynı zamanda botox uygulanabilir. Dolgular boşlukları doldururken Botox kasların hareketini belli bir süreliğine engelleyerek aşırı hareket nedeniyle oluşan kırışıklıklarıyokeder. Dolgu ve Radyofr
Ayrıntılar
OZONTERAPİ hangi hastalara uygulanmaz? Ozonterapi özellikle HEMOFİLİ gibi kanamalı hastalıklarda ve toksik düzeyde HİPERTROİDİ hastalarında kontrendikedir. Kronik tekrarlayıcı pankreatit, yeni geçirilmiş kalp krizinde de kullanılmaz.
Ayrıntılar
Dolgu ile ilişkili diğer konular Dolgu Hyalüronik Asit Fiyatı Medikal estetikte; değişik alanlarda ve değişik amaçlar için farklı konsantrasyonlarda dolgular yıllardan beri kullanılırlar. Dolgular yaşlanmanın en belirgin olduğu yüz, boyun, dekolte ya da ellerdeki çizgilerin giderilmesi, hacim kayıplarının doldurulması, cilt gençleş
Ayrıntılar
OZONTERAPİ komplikasyonları nelerdir? Klinik çalışmalarda ozonterapi komplikasyon oranı %0,00007 dir. Uygulama sırasında tansiyon düşüklüğü, bir süre yorgunluk, uykusuzluk, halsizlik, bulantı gibi reaksiyonlar çok nadir olabilir.
Ayrıntılar
DETOKS Detoksifikasyon organizmanın kendisine zararlı olan toksik maddelerden temizlenmesi anlamına gelir. Toksikasyonun yüzlerce nedeni vardır. Detoks için de birçok yöntem vardır.
Ayrıntılar
Toksik ajanlar nelerdir? Yüzlerce iç ve dış toksik ajan vücudu "TOKSİKASYON"a maruz bırakır. Günümüzde stres, kötü beslenme, sigara ve elektro-magnetik kirlilik en sık toksik ajanlardır. Endrüstriyel gıdalar kimyasal bombardımanda ön sıralara yerleşmektedir.
Ayrıntılar
Elektro-magnetik kirlenme İnsan sinir sistemi 500.000 km uzunluğu, 25 milyar sinir hücresi ile dev bir elektriksel donanıma sahip muazzam Vücudun tüm fonksiyonları 1–250 mikro volt arası çok küçük gerilimli elektrik uyarıları ile devam eder bir elektronik sistemdir.
Ayrıntılar
Toksikasyon belirtileri nelerdir? Kendini iyi hissetmeme • Baş ağrısı • Kas ağrıları • Hazımsızlık • Ürperme • Kabızlık • Kansızlık • Solukluk • Baş dönmesi • Koordinasyon bozukluğu • Dikkat eksikliği • Kronik yorgunluk • Güçsüzlük • Bitkinlik • Sinirlilik • Bunaltı hissi • Aşırı uyku ya da uykusuzluk • Kas ve eklemlerde gerginlik
Ayrıntılar
Detoksifikasyon nedir? Vücut her an binlerce normal metabolik faaliyet göstermektedir. Her metabolik olayın ardından “metabolik yıkım ürünleri” ve serbest oksijen radikalleri gibi bir çok toksin açığa çıkar. DEtoks OZONTERAPİ gibi tedavilerle ve beslenme-oksijenlenme önerileriyle toksinden arındırılması işleminin adı
Ayrıntılar
Detoks ne zaman yapılır? Kan toksin seviyesi ölçülebilir. Serbest radikal miktarını ölçen cihazlar vardır. Ölçüm sonuçlarına göre detoks yapılabildiği gibi, sadece önlem amaçlı da detoks yapılabilir. Kişi kronik yorgun, halsiz hissediyorsa ya da kronik hastalıklarla mücadelede ediyorsa "DETOKS" yapılır.
Ayrıntılar
Elektroterapinin amacı nedir? Elektroterapinin oluşturduğu etkiyle vazodilatasyon (kılcal damarların genişletilmesi) ve lipoliz (yağ yakımı) gerçekleştirilir. Dokularda oluşturulan yüzeyel ısınma ile metabolizmanın hızlanması, kan dolaşımının artması ve lenfatik dolaşım sağlanır.
Ayrıntılar
Detoksifikasyon nasıl yapılır ? Detoks işlemlerinde 2 ana kural vardır. Doğru oksijen ve doğru besin. Doğru oksijen nefes egzersizleri, sporr ve ozon terapi ile sağlanır. Beslenme ise hangi besini ne kadar ne zaman nasıl alınacağının düzenlenmesi ile olur.
Ayrıntılar
Elektroterapi cihazı nasıl çalışır? Elektroterapi cihazlarında 16-24 elektrot ucu mevcuttur. İncelmesi istenilen bölgelere bu uçlar yapıştırılır ve azar azar olmak üzere elektrik şokları verilir.
Ayrıntılar
Detoks kimlere uygulanır? Günümüzde endrüstiyel beslenme, kimyasalların hayatın içine fazla girmesi, elekromagnetik radyasyon, kötü oksijenlenme insanları ileri derecede hasta yapmaya yeter. Bu nedenle neredeyse herkesin "DETOKS"a gereksinimi vardır. Belirtilerini yaşayan herkes detoks kürleri yaptırmalıdır.
Ayrıntılar
Kendi "DETOKS"unuzu kendiniz yapın.. DOĞRU NEFES ve DOĞRU BESLENME ve DOĞRU DUYGUSAL HAYAT en iyi "DETOKS"dur. Bu nedenle fiziksel ve zihinsel anlamda FİT kalmanın yolunu bulmak ve bilmek gerekir. Kendini her türlü salmak TOKSİKTİR.
Ayrıntılar
Elektroterapi seansları nasıl düzenlenir? Elektroterapide her seans ortalama 45 dakika kadar sürmekte olup, hasta elektroterapi seansına alınmadan önce bir takım testlerden geçirilir.
Ayrıntılar
FİTOTERAPİ AROMATERAPİ
Ayrıntılar
Elektroterapide kaçıncı seanstan sonra sonuç alınır? Elektroterapi tedavisinin etkisini göstermesi genelde 3. veya 4. seanstan itibaren olmaktadır. 12. seanstan itibaren gözle görülür bir zayıflama söz konusu olur. Tedavinin sonunda ortalama bir liposuction ameliyatı yaptırılmış kadar bölgesel incelme ve yağlarda erime görülür.
Ayrıntılar
Elektroterapi tedavisi sırasında hastanın yapması gereken bir şey var mıdır? Elektroterapi uygulaması alınırken, tedavi boyunca kas hücrelerinin gelişimini sağlamak ve kas dokusunu büyütmek için alfa-hidroksi asitleri ve L-karnitin bakımından zengin yiyeceklerle beslenme önerilmektedir.
Ayrıntılar
KLİNİK AROMATERAPİ Aromaterapi, bitkilerin yapraK, kök ve çiçeğinden DİSTİLASYON (damıtma) tekniği ile çok yoğun olarak elde edilen uçucu yağ özlerini kullanarak hastalıkları önlemek veya oluşmuş hastalıklarda vücudun bağışıklığını güçlendirerek kendi savunma sistemini desteklemek için kullanılan bir tekniktir.
Ayrıntılar
FİTOTERAPİ Nedir? FİTOTERAPİ "bitkilerin eczacılık ve hekimlik kontrolünde" hastalıkların tedavisinde kullanılmasıdır. Bitkilerin toprak üstü ve altı kısımlarının veya bunların karışımlarının, ham madde veya bitkisel preparat şeklinde taşıyan, günümüz ilaç teknolojisine uygun olarak hazırlanmış tıbbi ürünlerdir.
Ayrıntılar
Bölgesel İncelme programına başlayan bir kişi programa düzenli bir şekilde gelmek kadar yemesine, içmesine ve aşağıda belirtilen hususlara da dikkat etmelidir. Dengeli ve düzenli beslenmelisiniz.Tek tip gıda tüketiminden vazgeçmeliyiz..Asla aç kalmayın..Azar azar ve sık sık yemeyi tercih edin. Asla çok düşük kalorili ve şok diyetler uygulamayın.
Ayrıntılar
FİTOTERAPİ Hangi Hastalık tedavilerine yardımcıdır? Fitoterapi romatizmal hastalıklardan, allerjik hastalıklara, gribal enfeksiyonlardan mide rahatsızlıklarına depresyondan ödeme kadar birçok hastalık için destektir.
Ayrıntılar
FİTOTERAPİK Bikiler: Avenae sativa =Yulaf Serbest silisyum ve mineral oranı çok yüksektir. Esas etkisini de bunlar sağlar. Ayrıca B grubu vitaminler, aminoasitler, polisakkaritler,demir, mangan, çinko içerir. İçeriğinde ki gramin sakinleştirici etkili; yüksek lif içeriği diyet ve kolesterol düşürülmesinde etkilidir.
Ayrıntılar
Yüz Dolgusu Cilt güzelleştirilmesinde en çok tercih edilen medikal estetik girişimlerden biri de “dolgu enjeksiyonlarıdır”. Dolgu maddeleri her bölge için farklı çözümler sunar. Genellikle hyaluronik asit bazlı olan bu maddeler yaşlanmanın en belirgin olduğu yüz için kullanılır.
Ayrıntılar
FİTOTERAPİK Bitkiler...ÇÖREK OTU (NİGELLA SATİVA) Çörek otunda bulunan tymoquinon, nigellon ve alfa-pinen gibi eterli yağlar bağışıklık sistemini güçlendirir. Hem hücresel (T helper ve nötrofil aktivasyonu) hem de humoral=salgısal (antikor, lökotrien..) bağışıklığı güçlendirir. İltihap gidericidir.
Ayrıntılar
Yüz Dolgu İşlemi Hangi Bölgelere Uygulanır? Gözaltı boşlukları ve gözyaşı oluğu Üst yanaklar ve elmacık kemikleri Dudak, dudak kontürleri, dudak kenarı çizgileri Alın bölgesi
Ayrıntılar
Fitoterapik Bitkiler...ZERDEÇAL (CURCUMA LONGA) Bağışıklık sistemini güçlendirir, diabeti dengeler, kolesterolü dengeler, romatizmal ağrıları geçirir. Kanser tedavisinde destekleyicidir.
Ayrıntılar
İlave Hacimle Gelen Güzel Gülüşler İnce dudakların kalınlaştırılması, dudak kontürünün belirginleştirilmesi, dudakların nemlendirilip daha fresh bir görüntü kazanması ve daha güzel bir gülüş özel olarak geliştirilmiş “HYALÜRONİK ASİT” dolgularıyla sağlanabilir.
Ayrıntılar
FİTOTERAPİK Bitkiler...BİBERİYE (ROSALINUM OFFICINALIS) Biberiye (Rosmarinus officinalis), ballıbabagiller (Lamiaceae) familyasından iğneye benzeyen ince yapraklı, daima yeşil kalan bir bitki türüdür. Mor çiçekli ve çalı görünümlü bitkidir. Akdeniz çevresinde yaygın olarak yetişen bitkinin genç sürgünleri bahar olarak kullanılır.
Ayrıntılar
Hyalüronik Asit dudak dolgusu ile neler yapılabilir?j Dudak kontürünü yeniden belirleyebilir. Dudakların hacmini artırabilir. Dudakların köşeleri doldurularak yeniden şekillendirilebilir..
Ayrıntılar
Gözaltı Halka, çukurluk, morluk ve çizgilenmelerde özel Işık Dolgusu 30 yaş sonrası kadınların %50’ sinde gözaltı çizgi, çökme, halka ya da morluklarından şikayet olur. Göz çevresi estetiğinde dolgular botox kadar önem taşır. Gözaltı dolgu seçiminde bunun için özel geliştirilmiş dolgular kullanılır.
Ayrıntılar
TERE OTU (LEPİDUM SATIVUM) Fitoöstrojen, kabızlık tedavisi,kolit, şeker, boğaz ağrısı, balgam söktürücü, afrodizyak,anemi, metabolizma hızlandırma, kanser tedavilerinde kullanılır. Vücut direncini artırır,idrar yollarını temizlersigara zararlı etkilerini azaltır.
Ayrıntılar
GÖZALTI IŞIK DOLGUSU NEDİR? Gözaltı Morluk, Çökme, Halka ve Çizgileri İçindir. Gözaltı Işık Dolguları morluk, çökme, halka ve çizgiler için özel geliştirilmiş dolgulardır. Dermisin tekrar yoğunlaştırılması, nemlendirilmesi ve göz altı deformasyonun giderilmesi amaçlanır.
Ayrıntılar
MAYDANOZ (PETROSELİNUM CRISPUM) Böbrek, karaciğer,idrar yollarını temizler,yüksek tansiyonu düşürür, nefes darlığını giderir,kanı temizler, anemiyi giderir, grip romatizma tedavisi,
Ayrıntılar
Işık Dolgusu İçeriği Hyalüronik Asit (HA): 15 mg/g içerir. Çapraz bağlı ve çapraz bağlı olmayan HA karışımıdır Hafif higroskopik, gözaltı torbalarına uygun vizkozite (akışkanlık) özellik taşır.
Ayrıntılar
OĞULOTU (MELİSSA OFFİCINALIS) Bakteri, mantar, virus öldürür, ülser tedavisi, spazm giderici, sakinleştirici-uyku verici etki, anti-epileptik etki, sinir sistemi koruyucu etki, antioksidan etkilidir.
Ayrıntılar
Işık Dolgusu Endikasyonları Aşırı pigmenter koyu halkalar -morluklar Büyük palpebral veya elmacık kemiği torbaları Lenfatik staz.
Ayrıntılar
MEZOTERAPİ Mezoterapi iğneli ya da iğnesiz orta derinin tedavisidir. Cilde ihtiyacı olan vitamin mineral aminoasit gibi çok değişik faktörlerin verilmesi işlemidir. Amaç onarımdır.
Ayrıntılar
MEZOterapi - SAÇ MEZOTERAPİSİ - MezoLIFTING Az ve sık dozlarla ihtiyaca göre cilt yoluyla gereken vitamin, mineral, peptid,, dolaşım düzenleyicileri gibi onarıcı ilaçların verilmesi işlemleridir. AMAÇ daha sıkı, pürüzsüz, lekesiz, sarkmaları azalmış bir cilt ya da dökülmeyen sağlıklı parlak, aynı zamanda yeniden çıkan saçlardır.
Ayrıntılar
Ameliyatsız Yüz Germe için Yüz Dolguları Dolgular; Medikal Estetik girişimlerinin vazgeçilmezlerindendir. Çökük alanlara, kırışıklıklara ve cilt yaşlanmasının olduğu tüm alanlara farklı doz ve konsantrasyonlarda uygulanabilirler.
Ayrıntılar
Dolgularla Sağlanan Gerginlik Yüzdeki Yorgun Görünüme Son Verir Yaş ilerlemesiyle beraber, göz altından başlayıp yanak bölgesini de içine alan belirgin yağ ve doku kaybı olur. Hacim kayıpları yorgun ve gevşek bir yüz yaratır.
Ayrıntılar
CİLT MEZOTERAPİSİ Cildin gençleştirilmesi, ışıldaması, gözeneklerinin sıkıştırılması adına yapılan cilt yoluyla cildi onarma işlemlerinin iğneli ya da iğnesiz tedavisidir.Cilt Mezoterapisi CİLT YOLUYLA CİLDİN İYİLEŞTİRİLMESİ dolaysız yoldan cildin gereksinim duyduğu herşeyin verilmesi demektir.
Ayrıntılar
Işık Dolgusu Cildi Canlandırır Dolgu işlemi sadece hacim kaybı olan dermisi (cilt altını) doldurmak için kullanılmaz; aynı zamanda cildi canlandırmak için de kullanılır.
Ayrıntılar
LEKE mezoterapisi işe yarar mı? Leke açıcı hidrokinon, arbutin, gibi "whitining" ürünlerin cilt altındaki melanin denilen leke pigmentlerinin içine direkt verilmesi işlemidir. Mezoterapi hedefi kısa yoldan ve tam 12' den vuran yöntem olarak leke tedavilerinde de çok başarılıdır
Ayrıntılar
MEZOİFTİNG Nedir? Mezolifting cildin " ELASTİKİYET" inin artırılması amacıyla yapılan özel bir mezoterpinin adıdır. İnce ve orta dereceli kırışıklıkların ütülenmesi, cilt sarkmalarının azaltılması öncelikli amaçtır. Aynı zamanda çatlak ve yara izi tedavisinde de etkindir.
Ayrıntılar
G SHOT Dolgu kullanımında kullanılan yeni konseptlerden biride G Shot denilen uygulamalardr. Klitoris ve / veya G noktasına(G spot) dolgu maddesi verilerek daha şişkin ve duyarlı hale getirilerek orgazmın daha kolay yaşanması amaçlanır.
Ayrıntılar
Klitoris nedir? Klitoris (Clitoris) kadınlarda pubis tepesini hemen alt kısmında yer alır ve anatomik olarak erkeklerdeki penis başının kadınlardaki karşılığıdır.
Ayrıntılar
SAÇ MEZOTERAPİSİ 5 alfa redüktaz enziminin aşırı aktivasyonu, hormonal sebepler vitamin mineral eksiklikleri kötü dolaşım gibi problemler saç döker. Saç mezoterapisi ekisiklikleri saçlı deriye doğrudan vererek tedavi eder. SAÇ DÖKÜLMELERİNİ ENGELLER. YENİ SAÇ oluşumunu ve varolan saçın KALINLAŞmasını sağlar.
Ayrıntılar
Mezoterapi kaç yıldır uygulanan bir yöntemdir? Mezoterapi yöntemi Fransa’da 1952 yılında Dr.Pistor tarafından geliştirilmiş ve 50 yıldan fazla süredir Avrupa’da uygulanmaktadır. Yalnızca Fransa’da 15.000 hekim mezoterapi uygulamaktadır.
Ayrıntılar
Dolgu Hangi Bölgelere Uygulanır? Alın bölgesi İki kaş arası oluk Kaşlar (Hacim vererek kaş kaldırma) Göz altı Göz yaşı oluğu Üst yanak ve elmacık kemikleri.
Ayrıntılar
Herkese mezoterapi uygulanabilir mi? Saç, cilt, göz, sellülit, ağrı mezoterapileri 18-80 yaş arası sağlıklı tüm yetişkinlere mezoterapi uygulanabilir.
Ayrıntılar
DOLGULAR VE AYNI ANDA YAPILABİLEN KOMBİNE İŞLEMLER Dolgu ve Botox: Uzman doktorun gerekli gördüğü şekilde, çukur alanlara dolgu yapılırken aynı bölgelere aynı zamanda botox uygulanabilir. Dolgular boşlukları doldururken Botox kasların hareketini belli bir süreliğine engelleyerek aşırı hareket nedeniyle oluşan kırışıklıklarıyokeder.
Ayrıntılar
İşlem sonrası işe dönebilir miyim? İğnesiz mezoterapi IMRF tekniği içeren özel bir cihazla yapıldığından kişi belirtisiz şekilde işine dönebilir. İğneli mezoterapi de ise kullanılan iğne çok ince olsa da hafif izler olabilir. İğnesiz mezoterapi çocuklara yaşlılara da uygulanabilir. Skar, yara izi gibi lezyonlarda da çok etkilidir.
Ayrıntılar
Lekelenme şu şekillerde olur. Melazma yapı olarak deri rengi esmer veya siyah olanlarda daha belirgindir. Özellikle yapısal deri rengi esmer olup kontraseptif ilaç kullananlarda ve güneşli bölgelerde yaşayanlarda ortaya çıkar. Gebelik melazmaya neden olur.
Ayrıntılar
MEZOTERAPİ Yan etkileri nelerdir? Hafif ve nadir yanma, ağrı, kızarma, kaşıntı, morluk dışında şikayete rastlanmaz. İğneli mezoterapide kullanılan tekniklerden biri de ciltte küçük mercimek görünümlü geçici "çip" bırakmaktır. Dışardan farkedilir.
Ayrıntılar
Leke Tedavisinde Cilt Leke Kürleri Cilt leke kürleri bir takım ürünler kullanılarak yapılır. Çok etkili ve güçlü terapilerdir. Bazıları sadece klinik ortamlarında yapılabilir. Bazıları da ev bakım ürünleri olarak eve verilebilirler.
Ayrıntılar
Tedavi esnasında acı duyacak mıyım? Hastaların büyük çoğunluğu ağrı ya da acıdan şikayetçi olmazlar. Sadece saç mezoterapisi kan dolaşımı açısından biraz daha travmatik olabilir.
Ayrıntılar
LEKE TEDAVİLERİNDE KULLANILAN CİHAZLAR Roobart RIP 25 seçilebilir dalga boyuna sahip bir cihazdır. 400 – 1200 arasındaki dalga boyları ayarlanarak cilde ve cildin problemine göre tedavi yapılır.
Ayrıntılar
Tedaviden önce neye dikkat edilmelidir? Hekimin günlük önerileri dışında özel birşeye gerek yoktur. Mezoterapi yapılacak alanın temiz, makyajsız olması yeterlidir.
Ayrıntılar
PRP'nin mutlaka enjekte edilmesi mi gerekir? PRP mezoterapi ya da dolgu yöntemiyle deriye verilebildiği gibi, dermapen veya dermaroller gibi işlemlerle kombine edilip iğnesiz mezoterapi cihazıyla beraber de uygulanabilir. Ayrıca maske yardımıyla ya da kreme karıştırılıp cilde yedirilebilir.
Ayrıntılar
Tedaviden sonra nelere dikkat edilmelidir? Mezoterapi sonrası 24 saat cildi yıkamamak ovuşturmamak gerekir.m İğneli ya da iğnesiz mezoterapi de bu kural değişmez.
Ayrıntılar
Maske de mezoterapi yöntemi kadar gençleştirici bir etki sağlar mı? Sağlar. Çünkü dolgu ya da mezoterapi yolu ile uygulanan PRP kolaylık sağlamak açısından kağıt bir maskeye emdirilerek de uygulanmaktadır, deriye ne yolla verilirse verilsin etkisini gösterecektir. PRP yalnız cilt gençleştirme amacıyla değil; iyileşmeyen yaralar, açık yaralar, çene implantları vb.
Ayrıntılar
Mezoterapi sonuçlarını ne zaman görebilirim? İlk terapiden itibaren değişim başlar. Gözle görülür değişimler genellikle 4. mezoterapi seansından sonra beklenir.
Ayrıntılar
Uygulanacak PRP'nin belli bir dozu var mıdır? Ne kadarına ihtiyaç duyulur? Ne kadarı uygulanır? Burada doz aşımı gibi bir problem yoktur. Elde edilen PRP' nin tamamı kullanılabilir. Genelde bir mezoterapi kiti ile toplam 1-2 cc PRP elde edilebilir. Bu da yüz - boyun, dekolte bölgesi, kolların dışı, bacakların iç kısmı gibi alanlara tedavi uygulamak için yeterlidir.
Ayrıntılar
Tedavi etkinliği ne kadar süre devam eder? Tedavi sonuçları uygulanan bölgeye ve problemin büyüklüğüne ve yaşlanmanın derecesine göre değişse de kişinin öz bakımıyla doğru orantılı olarak 1 yıl içinde geri döner.
Ayrıntılar
PRP uygulamasında olumlu etki ne zaman görülür? Uygulamadan hemen sonra ciltte sağlıklı bir parlaklık ortaya çıkar. Daha sonra bu parlak görünümde biraz gerileme olur, ancak 3 ya da 4 uygulamadan sonra (yani 1 kür uygulandıktan sonra) kalıcı bir etki belirgin hale gelir.
Ayrıntılar
PRP
Ayrıntılar
Etkinin tam olarak sağlanması için kaç uygulama yapmak gerekir? Beklenen etki toplam 3 ya da 4 uygulamadan, yani bir kür tamamlandıktan sonra gerçekleşir; kalıcı bir ışıltı, bir toparlanma şeklinde ortaya çıkar.
Ayrıntılar
PRP nedir? PRP, “Platalet Rich Plasma- platelet yönünden zenginleştirilmiş plazma uygulaması” adı verilen tedavi yönteminin kısaltılmış ismidir. Platalet diğer adıyla trombosit denen hücreler saldıkları “BÜYÜME FAKTÖRLERİ= GF” nedeniyle hasarlı dokuda onarım sağlarlar.
Ayrıntılar
Bir kür ile elde edilen olumlu sonuçlar sonradan tamamen kaybolur mu? Kaybolmaz, ancak 3 ya da 4 uygulamadan oluşan kürleri her 10-12 ayda bir tekrarlamak gerekir. Bu durumda uygulanan kürlerin etkisi kalıcı bir gençleştirici etkiye eşdeğerdir. Yani, her 15 günde bir yapılacak 3 ya da 4 uygulamadan oluşacak bir kür, ortalama olarak her yıl tekrarlanmalıdır.
Ayrıntılar
Yara ne demektir? Cilt, organ veya bir uzvun işlevini tam görmesine engel olacak şekilde dışarıdan kaynaklanan bir travma sonucu vücutta oluşan hasar.
Ayrıntılar
PRP uygulamasının en önemli avantajı nedir? Sağlanan gençleştirici etkinin, dolgu ve benzeri uygulamalarda elde edilen etkilerden farklı olarak, sadece belirli alanlara yoğunlaşmış olmaması, derinin daha büyük bir bölümüne yayılması ve daha kalıcı olmasıdır. Leke tedavisinde PRP onarıcı etkisiyle yavaş ancak güçlü bir tedavi seçeneğidir.
Ayrıntılar
PRP’ nin Kullanım Alanları: PRP yaklaşık 30 yıldır kullanılmaktadır. İlk olarak 1987’de Ferrari ve arkadaşları tarafından açık kalp ameliyatlarını takiben homolog kan ürünlerinin transfüzyonunu azaltmak amacıyla kullanılmıştır .
Ayrıntılar
Bu uygulamada istenmeyen etkiler söz konusu mudur? Hastaya kendi kanından üretilen bir materyal (PRP) verilmektedir. Yapılan işlem basitçe yara iyileşmesi sürecini başlatmak ve hızlandırmaktır. İstenmeyen bir etki ile karşılaşma olasılığı oldukça düşüktür.
Ayrıntılar
PRP hangi alanlarda uygulanmaktadır? PRP yeni bir yöntem değildir. Dental (diş) implantlarla başlayan uygulamalar estetik tıp, ortopedi, iyileşmeyen yara tedavisi gibi alanlarda da hızla yayılmaktadır. PRP’nin son kullanım alanlarından biri de “kronik ağrı’ tedavileridir.
Ayrıntılar
Leke tedavisinde kullanılan işlemler: 1.Laser terapileri 2. Mezoterapi 3. PRP 4. Kimyasal Peeling 5. Leke Cilt bakım kürleri 6.Klinik ve ev bakım ürünleri .
Ayrıntılar
PRP uygulamasında, kan alınmasından, dolgu, mezoterapi ya da maske uygulamasına kadar olan tüm işlemlerin, teknik ve hijyenik nedenlerle aynı yerde yapılması gerekir. Aslında kan dolaşımı ile dokulara ulaşan plateletler bunu belirli ölçüde yaparlar. Ancak, genel olarak yaşlanmakta olan bir bedende bu tetikleme yeterli değildir.
Ayrıntılar
Lazerle Leke Tedavileri Melanin yani derinin renk maddesi 250-1200 nm aralığındaki dalga boylarını absorbe eder. Kısa dalga boyları (532 nm, 595nm) melanin tarafından daha iyi absorbe olur, ancak cildin derinlerine inemez.
Ayrıntılar
PRP uygulamasında amaç nedir? Cilt yaşlanması UV, yaşlılık, hastalıklar, kötü beslenme, stres, sigara, alkol kullanımıyla olabilir. PRP tedavisi içindeki Growth Faktörler (GF) ile etkisini gösterir. GF hasarlı dokuyu onarır.
Ayrıntılar
Lazerle leke tedavisi yapılmaması gereken hastalar - Keloid öyküsü - Herpes infeksiyonu veya öyküsü - Aktif infeksiyon - Bronz ten - Fotodermatoz öyküsü - Fotosensitif ilaç alımı - Demir preparatı kullanım öyküsü - Antikoagülan kullanımı - Hamilelik - Diabet -
Ayrıntılar
Bir kür ile elde edilen olumlu sonuçlar sonradan tamamen kaybolur mu? Kaybolmaz, ancak 3 ya da 4 uygulamadan oluşan kürleri her 10-12 ayda bir tekrarlamak gerekir. Bu durumda uygulanan kürlerin etkisi kalıcı bir gençleştirici etkiye eşdeğerdir.
Ayrıntılar
Lazerle leke tedavisinde nelere dikkat edilmelidir? Tüm leke tedavilerinde koyu ten rengine sahip hastalarda dikkatli olunmalıdır. Koyu ten renkli hastalarda, tedavi sonrası yan etki ortaya çıkma olasılığı yüksektir. Ayrıca lazerle leke tedavileri kış döneminde yapılması tedavi başarısını yükseltir.
Ayrıntılar
PRP uygulaması nasıl etki gösterir? PRP içerdiği büyüme faktörleri ile bir onarım süreci başlatır. Onarılan doku daha genç ve parlak hale gelir. Derideki bir hasarı en etkili, en hızlı ve en doğal biçimde onarabilecek olan yapı, yine derinin ait olduğu bütünün bir parçasıdır.
Ayrıntılar
Leke Tedavisinde Mezoterapi Mezoterapi problemli bölgeye, uygun ilacın az ve sık dozlarda cilt yoluyla enjeksiyon şeklinde uygulanması yöntemidir. Artık mezoterapi IMRF gibi yeni teknolojilerle iğne batırmadan da yapılabilmektedir.
Ayrıntılar
PRP cilt gençleştirmek amaçlı her bölgeye uygulanabilir mi? En genel tanımla estetik tıpta PRP yüz, boyun, dekolte bölgesi, eller, bacak içleri, kollar gibi vücut bölümlerinde uygulanabilir. Ağrı tedavilerinde ise eklem içine, tendon etrafına yapılabilir.
Ayrıntılar
Mezoterapi kaç yıldır uygulanan bir yöntemdir Mezoterapi yöntemi Fransa’da 1952 yılında Dr.Pistor tarafından geliştirilmiş ve 50 yıldan fazla süredir Avrupa’da uygulanmaktadır. Yalnızca Fransa’da 15.000 hekim mezoterapi uygulamaktadır.
Ayrıntılar
Hastanın kendi kanının işlemden geçirilip hastaya tekrar verilmesi güvenilir bir uygulama mıdır? PRP uygulaması “otolog” dur, yani kullanılan plateletler hastanın kendisinden alınanlardır.
Ayrıntılar
Herkese mezoterapi uygulanabilir mi? 18-80 yaş arası sağlıklı tüm yetişkinlere mezoterapi uygulanabilir. Leke tedavileri, cilt gençleştirme, saç dökülmeleri, sellülit ve lokal yağlanma mezoterapinin başlıca kullanım alanlarıdır. Mezoterapi aynı zamanda spor yaralanmalarında ve ağrı tedavisinde de kullanılır.
Ayrıntılar
PRP kimler tarafından uygulanabilir? PRP hekim kullanımı ve özen gösterilmesi gereken bir yöntemdir.
Ayrıntılar
Tedaviden önce neye dikkat edilmelidir? Leke tedavisinde olan her hasta cildini nemlendirmeli, kuru bırakmamalı, bol su içmeli ve yüksek faktörlü güneş koruyucu kullanmalıdır.
Ayrıntılar
PRP uygulaması bir tür kök hücre tedavisi midir? Kök hücre tedavisi veya hücresel tedavi, bir yaralanma veya hastalığı tedavi etmek amacıyla, hasar görmüş olan bir organa yeni hücrelerin tanıtılması anlamına gelmektedir.
Ayrıntılar
Tedaviden sonra nelere dikkat edilmelidir? Lekenin lazerle tedavisinden sonra hemen sonra günlük aktivitelere dönülebilir. Ancak özel leke maskesi yapıldığında kişi evine bu maske ile gider. Maske yüze iyice yedirildiğinden evde işlerini görebilir. 10 saat yüzde kaldıktan sonra yıkanır.
Ayrıntılar
PRP nasıl elde edilir? PRP; biyoteknoloji firmaları tarafından üretilen özel tüp ve kitler aracılığı ile özel santrifüj cihazlarıyla elde edilir.
Ayrıntılar
Mezoterapi sonuçlarını ne zaman görebilirim? Tedavi sonuçları uygulanan bölgeye ve problemin yaygınlığına göre değişir. İlk seanstan itibaren değişim başlar. Leke tedavisi seanslar halinde yapılan bir tedavidir. Gözaltı morluklarındaki değişim daha hızlı ve belirgindir.
Ayrıntılar
Kanın alınması, plateletlerin ayrıştırılması gibi işlemler bir laboratuvarda yapılabilir mi? PRP uygulamasında, kan alınmasından, dolgu, mezoterapi ya da maske uygulamasına kadar olan tüm işlemlerin, teknik ve hijyenik nedenlerle aynı yerde yapılması gerekir.
Ayrıntılar
Tedavi etkinliği ne kadar süre devam eder? Melanin sentezi bir kez bozulduğunda cilt bunu unutmaz. Bu nedenle leke tedavisi gören her hastanın cildinin çok iyi nemlendirilmesi ve güneş koruyucu kullanması gerekir. Su içiminin iyi ve düzenli olması önerilir. Leke tedavi edilebilir bir kozmetik sorundur ancak cildin çok iyi korunması gerekir.
Ayrıntılar
PRP hangi yöntemlerle kombine edilebilir? PRP kozmetik dermatolojide mezoterapi, dolgu, peeling, lazer tedavileri, Fraksilazer, dermapen, dermaroller gibi yöntemlerle ve ozonterapi kombine edilebilir. Ağrı tedavilerinde PRP ozonla birlikte iyi bir kombinasyon yaratır.
Ayrıntılar
Tedavi esnasında acı duyacak mıyım? Hastaların büyük çoğunluğu ağrı ya da acıdan şikayetçi olmazlar. Kullanılan iğnenin çapı çok incedir (yaklaşık bir saç teli kalınlığında) uzunluğu ise 4-6 mm kadardır. Bu sebeple işlem sırasında ağrı pek ortaya çıkmaz.
Ayrıntılar
Pratikte PRP uygulaması nasıl yapılır? Uygulamanın yapılacağı kişiden 2 ya da 4 tüp (20-40 ml) kan alınır, santrifüj cihazı aracılığıyla plateletleri ayrıştırılır. Ayrıştırılan plateletler kitteki tüpün içerisinde birikir ve PRP denilen kan ürünü ortaya çıkar.
Ayrıntılar
Yan etkiler nelerdir? Olası yan etkilerin çoğu hafif ve geçicidir. Hafif yanma, kaşıntı, morluk ve kızarıklık oluşabilir. Çoğu morluk bir hafta içinde geçer. Mezoterapinin minik şişlikleri ovuşturulmaz, kaşınmaz. İğnesiz mezoterapi uygulandığında bu sayılan yan etkiler neredeyse hiç görülmez.
Ayrıntılar
Bu tedavinin uygulanması ne kadar sürer? Özel bir koşul gerektirir mi? Toplamda yaklaşık 30 dakikalık bir süre içerisinde, kolayca ve acısız biçimde uygulanır.
Ayrıntılar
İşlem sonrası işe dönebilir miyim? Mezoterapi intradermal yapılır ve bilinçli olarak mercimek büyüklüğünde şişlikler oluşturulur. Bu minik şişlikler mini “çipler” gibidirler. Yavaş salınım işlemin daha etkili ve güçlü oluşunu sağlar.
Ayrıntılar
PRP'nin mutlaka enjekte edilmesi mi gerekir? PRP mezoterapi ya da dolgu yöntemiyle deriye verilebildiği gibi, dermapen veya dermaroller gibi işlemlerle kombine edilip iğnesiz mezoterapi cihazıyla beraber de uygulanabilir.
Ayrıntılar
Leke Tedavisinde Kimyasal Peeling Kimyasal peeling deriyi canlandırmak, gençleştirmek, sivilce ve izlerini, ciltte istenmeyen lekeleri gidermek, görünüşünü iyileştirmek için deriye bazı soyucu solüsyonların uygulamasıdır.
Ayrıntılar
Uygulanacak PRP' nin belli bir dozu var mıdır? Ne kadarına ihtiyaç duyulur? Ne kadarı uygulanır? Burada doz aşımı gibi bir problem yoktur. Elde edilen PRP' nin tamamı kullanılabilir. Genelde bir mezoterapi kiti ile toplam 1-2 cc PRP elde edilebilir. Bu da yüz - boyun, dekolte bölgesi, kolların dışı, bacakların iç kısmı gibi alanlara tedavi uygulamak için yeterlidir.
Ayrıntılar
Leke Tedavisinde PRP PRP, “Platelet Rich Plasma- platelet yönünden zenginleştirilmiş plazma uygulaması” adı verilen tedavi yönteminin kısaltılmış ismidir. Platelet diğer adıyla trombosit denen hücreler saldıkları “BÜYÜME FAKTÖRLERİ” nedeniyle hasarlı dokuda onarım sağlarlar.
Ayrıntılar
PRP uygulamasında olumlu etki ne zaman görülür? Uygulamadan hemen sonra ciltte sağlıklı bir parlaklık ortaya çıkar. Daha sonra bu parlak görünümde biraz gerileme olur, ancak 3 ya da 4 uygulamadan sonra (yani 1 kür uygulandıktan sonra) kalıcı bir etki belirgin hale gelir.
Ayrıntılar
PRP leke tedavisi haricinde başka hangi alanlarda uygulanmaktadır? PRP yeni bir yöntem değildir. Dental (diş) implantlarla başlayan uygulamalar estetik tıp, ortopedi, iyileşmeyen yara tedavisi gibi alanlarda da hızla yayılmaktadır. PRP’nin son kullanım alanlarından biri de “kronik ağrı’ tedavileridir.
Ayrıntılar
Etkinin tam olarak sağlanması için kaç uygulama yapmak gerekir? Beklenen etki toplam 3 ya da 4 uygulamadan, yani bir kür tamamlandıktan sonra gerçekleşir; kalıcı bir ışıltı, bir toparlanma şeklinde ortaya çıkar.
Ayrıntılar
PRP nasıl elde edilir? PRP; biyoteknoloji firmaları tarafından üretilen özel tüp ve kitler aracılığı ile özel santrifüj cihazlarıyla elde edilir.
Ayrıntılar
PRP uygulamasının en önemli avantajı nedir? Sağlanan gençleştirici etkinin, dolgu ve benzeri uygulamalarda elde edilen etkilerden farklı olarak, sadece belirli alanlara yoğunlaşmış olmaması, derinin daha büyük bir bölümüne yayılması ve daha kalıcı olmasıdır.
Ayrıntılar
PRP kimler tarafından uygulanabilir? PRP kimler tarafından uygulanabilir?
Ayrıntılar
Plateleletleri yoğunlaştırarak PRP elde etmek için tek bir yöntem mi vardır? Plateletlerin yoğunlaştırılması ile PRP elde edilmesi teknik olanaklarla ilgilidir. Öncelikle, plateletlerin bu zenginleştirme işlemi sırasında herhangi bir hasar görmemesi gerekir.
Ayrıntılar
PRP lekenin olduğu her bölgeye uygulanabilir mi? En genel tanımla estetik tıpta PRP yüz, boyun, dekolte bölgesi, eller, bacak içleri, kollar gibi vücut bölümlerinde uygulanabilir. Ağrı tedavilerinde ise eklem içine, tendon etrafına yapılabilir.
Ayrıntılar
Bu uygulamada istenmeyen etkiler söz konusu mudur? Hastaya kendi kanından üretilen bir materyal (PRP) verilmektedir. Yapılan işlem basitçe yara iyileşmesi sürecini başlatmak ve hızlandırmaktır. İstenmeyen bir etki ile karşılaşma olasılığı oldukça düşüktür.
Ayrıntılar
PRP leke tedavisinde hangi yöntemlerle kombine edilebilir? PRP mezoterapi, dolgu, peeling, lazer tedavileri, Fraksilazer, dermapen, dermaroller gibi yöntemlerle kombine edilebilir.
Ayrıntılar
PRP uygulaması acı verir mi? PRP uygulaması, maske dışında, enjeksiyonla yapılır. Kan alınması esnasında duyulan rahatsızlıktan daha büyük boyutta bir acı hissi beklenmez.
Ayrıntılar
PRP uygulaması bir tür kök hücre tedavisi midir? PRP plataletten zengin plazmadır. Platalet, megakaryosit denilen kök hücrelerin stoplazmik fragmantasyonudurlar. Kök hücre tedavisi veya hücresel tedavi, bir yaralanma veya hastalığı tedavi etmek amacıyla, hasar görmüş olan bir organa yeni hücrelerin tanıtılması anlamına gelmektedir.
Ayrıntılar
PRP uygulamasının yapılmasında sakınca olan kişiler var mı? Platelet sayısı yetersiz olan hastalarda, kanaması uzun süren hastalarda, kanser hastalarında bu uygulama yapılmamaktadır
Ayrıntılar
Hastanın kendi kanının işlemden geçirilip hastaya tekrar verilmesi güvenilir bir uygulama mıdır? PRP uygulaması “otolog” dur, yani kullanılan plateletler hastanın kendisinden alınanlardır. Kanın alınması, plateletlerin ayrıştırılması gibi işlemler steril ve kapalı bir kit yardımıyla yapılmaktadır, yani dışarıdan da bir bulaşma riski yoktur.
Ayrıntılar
PRP uygulamasından beklentiler neler olmalıdır? Kozmetik amaçlı PRP uygulaması birçok beklentiyi karşılayacak üstün özelliklere sahiptir. • REVASKÜLARİZASYON (yeniden damarlanma) sağlar • EPİTELİZASYON (tazelenmiş cilt) sağlar. • İçerdiği az miktar lökosit ve salgıladığı lökosit sinyal proteinleriyle immün yanıta katkıda bulunur.
Ayrıntılar
Pratikte PRP uygulaması nasıl yapılır? Uygulamanın yapılacağı kişiden 2 ya da 3 tüp (16-23 ml) kan alınır, santrifüj cihazı aracılığıyla plateletleri ayrıştırılır. Ayrıştırılan plateletler kitteki tüpün içerisinde birikir ve PRP denilen kan ürünü ortaya çıkar. Bu ürün (PRP) dolgu ya da mezoterapi gibi yollarla deriye uygulanır.
Ayrıntılar
Maske de mezoterapi yöntemi kadar gençleştirici bir etki sağlar mı? Sağlar. Çünkü dolgu ya da mezoterapi yolu ile uygulanan PRP kolaylık sağlamak açısından kağıt bir maskeye emdirilerek de uygulanmaktadır, deriye ne yolla verilirse verilsin etkisini gösterecektir.
Ayrıntılar
ZAYIFLAMA TEDAVİLERİ Genel vücut zayıflaması 4 şekilde olur..bölgesel değil dikkat et..Bu dörtlü 1 ayda 5-10 kilo civarında kilo verdirtir. Hem de sağlıklı…
Ayrıntılar
Kanın alınması, plateletlerin ayrıştırılması gibi işlemler bir laboratuvarda yapılabilir mi? PRP uygulamasında, kan alınmasından, dolgu, mezoterapi ya da maske uygulamasına kadar olan tüm işlemlerin, teknik ve hijyenik nedenlerle aynı yerde yapılması gerekir. PRP klinik ortamlarda yapılması bu nedenle en hızlı ve hijyenik çözümdür.
Ayrıntılar
SARKMA-SIKILAŞMA TERAPİSİ
Ayrıntılar
Plateletler bizim kanımızda serbest halde dolaştığına göre neden yaşlanan dokuya kendiliklerinden girip bu süreci başlatmıyorlar? Aslında kan dolaşımı ile dokulara ulaşan plateletler bunu belirli ölçüde yaparlar. Ancak, genel olarak yaşlanmakta olan bir bedende bu tetikleme yeterli değildir. Bu nedenle plateletler yoğunlaştırılıp PRP haline getirilir ve hedeflenen dokulara, yüze, boyuna, ellere ve diğer alanlara uygulanır.
Ayrıntılar
Gevşeme ve sarkmanın nedeni nedir? Yaşlanma ve yerçekiminiin ortak etkisi gevşeme ve sarkmadır. Yaş ilerledikçe "FİBROBLAST " adı verilen bağ dokusu hücreleri yaşlanır ve "KOLLOJEN - ELASTİN LİF" üretimlerini azaltırlar. Lifler gevşedikçe aralarından yağ dokusu yerçekimiyle kayar ve sarkma meydana gelir.
Ayrıntılar
Leke tedavisinde PRP uygulamasında amaç nedir? Leke hasarlanan dokunun oluşturduğu bir durumdur. Cilt, UV veya başka herhangi bir travmaya leke olarak yanıt verir. Akne izleri ise travmatik lekelerden biridir. Travma ciltte bulunan melanosit hücrelerini ya da melanosit hücrelerinden melanin sentezini artırarak leke yapar.
Ayrıntılar
Hangi vücut bölgeleri sarkar? Yüz, kaş, gıdı, boyun - dekolte, kol - bacak içleri, karın, meme ve popo sarkmaları sıktır. Özellikle güneşe maruz kalan yüz bölgesi en sık sarkan bölgedir.
Ayrıntılar
Plateleletleri yoğunlaştırarak PRP elde etmek için tek bir yöntem mi vardır? Plateletlerin yoğunlaştırılması ile PRP elde edilmesi teknik olanaklarla ilgilidir. Öncelikle, plateletlerin bu zenginleştirme işlemi sırasında herhangi bir hasar görmemesi gerekir. Ayrıca, zenginleştirilme belli düzeyde olmak zorundadır, örneğin aşırı zenginleştirilmiş bir PRP işe yaramayacaktır.
Ayrıntılar
Sarkma oluşmadan önlemi alınabilir mi? Sarkmanın nedeni belli olan bir durumdur. Nedene yönelik alınan önlemler sakma durumunu çok uzun yıllarca geciktirir. Kaliteli beslenme, spor, anti-ageing destek, medikal destek sarkmaya karşı en ciddi önlemlerdir.
Ayrıntılar
PRP uygulamasının yapılmasında sakınca olan kişiler var mı? Platelet sayısı yetersiz olan hastalarda, kanaması uzun süren hastalarda, kanser hastalarında bu uygulama yapılmamaktadır.
Ayrıntılar
Hangi "MEDİKAL ESTETİK" uygulamalar sarkmayı önler ve tedavi eder? Sarkmanın nedeni bellidir. Tedavi de nedene yöneliktir. FİBROBLASTLARI uyarıp KOLLOJEN - ELASTİN üretimini artıran LAZER, FRAKSİLAZER, LAZER RADYOFREKANS, RADYOFREKANS, MEZOTERAPİ, MEZOLİFTİNG, PRP, KİMYASAL PEELİNG, BOTOX, DOLGU, LIQUID LIFTING, V LIFT tüm vücut sarkmalarında kullanılan tedavilerd
Ayrıntılar
PRP uygulamasından beklentiler neler olmalıdır? Kozmetik amaçlı PRP uygulaması birçok beklentiyi karşılayacak üstün özelliklere sahiptir. • REVASKÜLARİZASYON (yeniden damarlanma) sağlar • EPİTELİZASYON (tazelenmiş cilt) sağlar. •
Ayrıntılar
İleri düzey sarkmalarda tedavi nedir? Doku onarılamayacak kadar sarkmış ise tek seçenek "CERRAHİ" dir. Özellikle İleri yaş ve ileri dönem sarkmalarda operasyon tek seçenektir.
Ayrıntılar
Roobart RM 50 Sonuçları ne zaman başlar ne kadar sürer? edavi sonrası yağ dokusunun kristalleşip vücut tarafından atılması 1-2 hafta alır. Radyofrekans sonuçları yani sıkılaşma daha hızlıdır işlem yapar yapmaz sonuçları başlar.
Ayrıntılar
Sarkma tedavisinde SOĞUK LİPOLİZ VE RADYOFREKANS ne işe yarar? Farklı vücut bölgeleri için farklı başlık taşıyan bir SOĞUK LİPOLİZ + RADYOFREKANS kombinasyon tedavisi ile göz altı sarkma ve torbalanmaları, ameliyatsız yüz germe, tüm bölgesel yağ kırmalar, sıkılaşma sağlanabilir.
Ayrıntılar
İşlem sonrası normal yaşantıya ne kadar sürede dönülür? Uygulamadan sonra yapılması gereken özel bir işlem yoktur. Boyun ve gıdı uygulamalarında herhangi bir iz bırakmaz. İşlemden hemen sonra günlük yaşantıya ve faaliyetlere dönülebilir. İşlem sonrası özel bir krem sürülerek sıkılaşmanın hızlanması sağlanabilir.
Ayrıntılar
Excell-Derm Pro sarkma tedavisinde nasıl etkilidir? Yüz ve vücut sarkmalarında Excell - Derm Pro, 6 mm derinliğe kadar IM RADYOFREKANS tekniği ile sarkma kırışıklık karşıtı, fibroblast uyarıcı solüsyonu iletir. Uyarılan fibroblastlar kollojen ve elastin liflerini üretip sıkılaşma sağlar.
Ayrıntılar
Roobart RM 50 ile Sıkılaşma Tedavisi Zamanın vücudunu yaşlandırmasını ve bölgesel aşırı yağlanmaların vücudunun şeklini bozmasını hiç kimse istemez. Hep biraz daha sıkı, sert, düzgün hatlara sahip vücutlar arzulanır.
Ayrıntılar
ROOBART RIP 25 sıkılaşmada nasıl etki gösterir? Roobart RIP 25, Radyofrekans ve IP Lazer kombinli farlı dalga boylarıyla fibroblast uyarımı yapan sıkılaşmayla beraber cildi de onaran bir cihazdır.
Ayrıntılar
Roobart RM 50 Göz Çevresi Uygulamaları Roobart RM 50 göz altı uygulamaları, cerrahi yada iğne gerektirmeden göz çevresindeki torbalanma, morluk ve kırışıklıkların azaltılmasıyla beraber cilt ve cilt altı doku onarımında da kullanılır.
Ayrıntılar
Sarkma tedavilerinde "V LİFT" ne işe yarar? V LİFT cilt altına yerleştirilen eriyebilen liflerle yapılan bir tür CİLT ASMA yöntemidir V LİFT iplerine vücudun duyduğu reaksiyon fibroblastlardan KOLLOJEN - ELASTİN salınımını tetikler.
Ayrıntılar
Roobart RM 50 tedavisi İçin Doğru Aday mısınız? Roobart RM 50, yaşlanma, sarkma, torbalanma, yağlanma ve derin doku kırışıklıkları için kullanılır. Bu belirtileri gösteren her cilde, yaşa ve cinse uygulanabilir.
Ayrıntılar
Mezoterapi - Mezolifting - Vitamin enjeksiyonlar sarkma tedavilerinde nasıl etkilidir?ı Derin dokuda olmasa bile cilt ve cilt altı dokuda sıkılaşma sağlar. Verilen ilaç cilt yoluyla yine fibroblastlara ve diğer hücrelere ulaşarak sıkılaşma gençleşme sağlar.
Ayrıntılar
Roobart RM 50 Nasıl Uygulanır? Roobart RM 50 yağlanma ve sarkmanın olduğu bölgeye uygun başlık seçilip cihaz üzerinde uygun program ayarlanarak işlem başlatılır. Cihaz başlıklarının vücuda tam oturması esastır.
Ayrıntılar
Cilt sarkma ve sıkılaşma tedavilerinde Kimyasal Peeling başarılı mıdır? Kimyasal Peelingler daha çok cilt gençleştirilmesiyle ilgilidir.Cilt dokusunun onarımıyla derin dokuda olmasa bile sarkmalar ciddi anlamda düzelir.
Ayrıntılar
SELÜLİT TEDAVİLERİ
Ayrıntılar
Boyun ve Dekoltede Excell Derm PRO Uygulaması Boyun ve dekoltede de daha sıkı, parlak, gergin ve daha homojen görünen genç görünümlü cilt için uygulamalardan biri de Exell-derm PRO cihazıdır.
Ayrıntılar
Boyun ve Dekoltede Exell-derm PRO Uygulaması Boyun ve dekoltede daha sıkı, kaliteli, lekesiz, kırışıksız, genç, parlak ve gergin bir cilt, Excell Derm PRO ile sağlanabilir.
Ayrıntılar
Selülit Nedir? Selülit, hormonal ve dolaşım bozukluğundan kaynaklanan bir genel dengesizliğin sonucudur ki, bunun sonuçlarından biri de suyun lokal olarak konnektif dokuda (cildin metabolizma alışverişlerinin yapıldığı canlı tabakası) toplanmasıdır.
Ayrıntılar
Excell Derm PRO Boyun Uygulaması Excell Derm PRO cihazının çalışması; IMRF denen radiofrekans dalgalarıyla elektroporasyon tekniğine dayanır. Sistem yüksek frekanslı, düşük yoğunluklu elektronik impulslar üreterek çalışır.
Ayrıntılar
Selülitin Oluşum Mekanizması Kadında hormonal dengesizlik; östrojen grubu follükülin hormonu artması sonucu meydana gelir. Ergenlik, gebelik, premenapoz selülite özellikle zemin hazırlar.
Ayrıntılar
Excell Derm PRO Tedavisi İçin Doğru Aday mısınız? Excell Derm PRO öncelikle bağ dokusu gevşek, biyolojik yaşlanmanın etkisiyle sarkmaları başlamış kişilerde çok başarılıdır. Göz kapağı erkenden düşmüş kişilerde de uygulanabilir.
Ayrıntılar
Selülit oluşumunda etkili faktörler: Medikal düzensizlikler: Sindirim (kabızlık..), dolaşım, jinekolojik sorunlar , Anatomik düzensizlikler: Düz taban (bilek ve bacaklarda oluşur. Doğuştan yatkınlık, hareketsizlik, çok ayakta durmak, kadın olmak, şişmanlık, aşırı ve hızlı yağlanma, dolaşım sorunu olmak sellülit için hazırlayıcı faktör
Ayrıntılar
Excell Derm PRO Göz Çevresi Uygulaması Excell Derm PRO göz çevresi uygulaması zamanın ve yerçekiminin ciltte meydana getirdiği olumsuz etkilere karşı koyarak cildin gerginleşmesine, sıkılaşıp toparlanmasına yardımcı olur.
Ayrıntılar
Selülitten Nasıl Korunulur? Kilonuzu koruyun. Günde 1500 kalori alın.Çok hareket edin, örneğin jogging yapın, bisiklete binin, yüzün, jimnastik yapın.Ayrıca vitamin ve mineral alın.
Ayrıntılar
Excell Derm PRO ile 30 Dakika'da Ameliyatsız Yüz Germe Excell Derm PRO ameliyatsız yüz germe operasyonlarına 30 dakikada çözüm sunar. Excell Derm PRO sonrası cilt çok daha sıkı ve gergindir. Daha önceki ‘sarkmış’ görünüm birkaç uygulamada kaybolur.
Ayrıntılar
Selülit Teşhisini Kendimiz Koyabilir miyiz? Evet. Cilt iki parmak arasında kıstırıldığında, cildin dış tabakasında girinti ve çıkıntılar meydana gelir ki tıpta buna portakal kabuğu görünümü denir.
Ayrıntılar
Boyun ve Dekolte Mezolifting Uygulaması Mezolifting uygulamaları iğne ile cilde verilen özel bir takım maddelerden oluşur. Özellikle yaşlılık izlerinin en zor silindiği bölge olan boyun ve dekolte için sevindirici çözümler sunan bu terapi medikal estetik girişimlerin boyun ve dekolte de vazgeçilmezleri arasındadır.
Ayrıntılar
Selülit Kadınlarda Hangi Bölgelere Yerleşir? Uyluğun üst kısmı, dizin ve bileğin iç kısımları, kaba et ve baldırların arkası ve üst bacaklara genelde süvari pantolonu şeklinde yerleşir.
Ayrıntılar
Boyun ve Dekolte Mezolifting Uygulaması Yaşlanma, cilde belli hücrelerden salınan özel moleküllerin artık üretilememesi demektir. Yaşlanmayla birlikte kaslarda gevşeme, sarkma; ciltte nem ve canlılık azalması meydana gelir.
Ayrıntılar
Selülit Rejimle Geçer mi? Hayır, selülit tüm zayıflama rejimlerine karşı direnç gösterir. Özel bir tedavi gerektirir, kendi kendine geçmez.Bununla birlikte kilo vermek yağların erimesini sağlaması ve sağlık - estetik açısından değerlidir.
Ayrıntılar
Mezolifting ile ilişkili diğer konular Cilt kollojen üretimi yaş ilerledikçe azalır. Kırışıklık, sarkma, ciltte matlaşma meydana gelir. Özellikle göz ve dudak kenarları ilk minik kırışıklıkların görüldüğü yerlerdir.
Ayrıntılar
Selülit Bir Hastalık mıdır? Evet, selülit bir hastalık olup tıptaki adı Hidrolipodistrofidir. SELLÜLİT = DERMATO-MYO-LİPO-SKLEROZİS ( DMLS ) MİKRO VE MAKRONODÜLLER YARATABİLEN BİR DOLAŞIM SORUNUDUR.
Ayrıntılar
Mezolifting Nasıl Uygulanır? Cilt gençleştirme (mezolifting) yüz, boyun ve el sırtındaki ince çizgilerin giderilmesi ve cildin genel olarak gençliğinin arttırılması amacıyla uygulanır.
Ayrıntılar
Selülit Nelerden Oluşur? Konnektif doku içine hapsolmuş yağ hücreleri birikintileri. Bu bölgesel yağ birikimi, cildin hareketliliğinin azalması ve kalınlığının artmasıyla kendini gösterir. Elle dokunulduğunda cilt pütürlü, sertleşmiş ve muntazam olmayan bir görüntü verir.
Ayrıntılar
Ameliyatsız Yüz Germe'de Mezolifting - Vitamin Enjeksiyonu Aslında yaşlanma denilen durum, cilde belli hücrelerden salınan özel moleküllerin artık üretilmiyor olması; kasların gevşemesi ve böylelikle karşımızda nemini yitirmiş rengi solgunlaşmış, derin çizgileri artmış ve canlılığını yitirmiş sarkık bir cilt görüntüsünün ortaya çıkmasıdır.
Ayrıntılar
Selülit Ağrılı mıdır? Evet, selülit ağrılı olabilir. Ağrının şiddeti selülit`in sinir liflerinin üzerine yapmış olduğu basınç derecesiyle orantılı olarak değişir.
Ayrıntılar
Roobart RIP 25 Nasıl Etkir? 25 yaşından sonra cilt altındaki fibroblast denilen hücreler kolajen üretimlerini azaltmaya başlarlar.
Ayrıntılar
Zayıf Kadınlarda Selülit Olur mu? Evet, selülit zayıf hatta sıska kadınlarda bile görülebilir.
Ayrıntılar
Sonuçlar ne zaman başlar ne kadar sürer? Tedavinin sonuçları uygulamadan hemen sonra başlar, kolajen üretiminin artmasıyla devam eder ve 6 ay kadar sürer. Sonuçlar kişinin beslenmesine, stresine, sigara içimine, cildin durumuna ve doğal yaşlanma sürecine bağlı olarak yıllarca etkinliğini koruyabilir.
Ayrıntılar
Selülitin Nedenleri Nedir? Hormonal nedenler: Hiper folikülin, yani kadınlarda yumurtalardan salgılanan folikülin hormonunun artışı. Bu hormon, dokularda su tutma özelliği nedeniyle selülit`e zemin hazırlar. Sellülitte travma sonrası yağlanmada etkin faktörlerdendir.
Ayrıntılar
İşlem sonrası normal yaşantıya ne kadar sürede dönülür? Uygulamadan sonra yapılması gereken özel bir işlem yoktur. Herhangi bir iz bırakmaz. Çok hafif bir pembelik olsa da dışarıdan pek anlaşılabilir bir durum olmadığından uygulamadan hemen sonra günlük yaşantıya ve faaliyetlere dönülebilir.
Ayrıntılar
Selülitin Oluşmasında Diğer Nedenler Nelerdir? Kabızlık, hipotiroid, doğum kontrol hapı (o.c )kullanımı, karaciğerin kötü fonksiyonu ve sinirsel düzensizlik.
Ayrıntılar
Roobart RIP 25 Nasıl Etkir? Boyun ve dekoltede cilt çok ince ve hassas yapıda oldukları halde gereken özeni genellikle görmezler. Böylece sarkma, buruşma ve kırışıklıklar gibi yaşlanma belirtileri hızla oluşur. Roobart RIP 25 yöntemiyle tıpkı yüz uygulamaları gibi boyun ve dekolte bölgelerinin alt yapı sıkılaşmasını ve görünüm
Ayrıntılar
Selülit Kaç Aşamada Gelişir? Selülit dört aşamada gelişir. Bu aşamalar selülitin evrelerini belirler.Grade I: selülitin birinci aşaması dolaşım bozukluğudur, damarlardan çıkan su dokulara dolar. Dokular acılı ve duyarlıdırlar.
Ayrıntılar
Boyun ve Dekoltede Roobart RIP 25 Uygulaması Roobart RIP 25 boyun ve dekolte uygulamaları ameliyatsız – iğnesiz gençleşme işlemidir. Cilt acısız, izsiz, günlük hayatı etkilemeden sıkılaşır pürüzsüzleşir. İlk uygulamadan itibaren ciltte ciddi değişimler görülür. En başta cilt kalitesi artar, daha genç daha pürüzsüz bir görüntü oluşmaya başlar.
Ayrıntılar
Selülitte Nasıl Bir Beslenme Rejimi Uygulanmalıdır? Rejimin, su açısından zengin, tuz açısından zayıf olması gerekir. Selülit tedavisinde tuzu asgari düzeye indirmek gerekir.. Detoks beslenme kürleri ve bol hareket ile beraber sellülit mezoterapisi ve dolaşımı düzelten bölgesel terapiler ve yağ kırma terapileri bu kürlerle beraber uygulanmalıdır.
Ayrıntılar
Roobart RIP 25 ile Sıkılaşma Tedavisi Zamanın vücudunu yaşlandırmasını hiç kimse istemez. Biraz daha sıkı ve sert vücutlar arzulanır. Spor ve iyi beslenme ile sıkılaşma sağlanabilir.
Ayrıntılar
Selülit Hangi Yöntemlerle Teşhis Edilir? Termografi: Vücutta kan dolaşımının normal olduğu bölgelerde vücut ısısı da normal olur. Dolaşım bozukluğu olan yerlerde kanlanma azalacağı için, bu bölgeler vücudun normal ısısından daha soğuk olur.
Ayrıntılar
Roobart RIP 25 Göz Çevresi Uygulamaları Roobart RIP 25 göz uygulamaları, ameliyat yâda iğne gerektirmeden göz çevresindeki kırışıklıkların azaltılmasında ve cildin doku onarımında da kullanılır. Cildin daha pürüzsüz, düzgün ve sağlıklı görünmesinde çok başarılıdır.
Ayrıntılar
Kişi Selülitli mi Doğar? Hayır, kişi selülitli doğmaz. Ne bebek, ne de çocuklarda selülit olur. Selülit gerçek olarak erişkinlik döneminde ortaya çıkar. Ancak selülitte kalıtım önemli rol oynar.
Ayrıntılar
Roobart RIP 25 tedavisi İçin Doğru Aday mısınız? Roobart RIP 25, yaşlanma belirtileri gösteren her cilde, yaşa ve cinse uygulanabilir. Cilt rengine göre de 6 farklı programa sahiptir. Gözaltına, yüze, boyuna, dekolte ve vücuda uygulanabilir. Her bölge için uygulanacak enerji değerleri ayarlanabilir özelliktedir.
Ayrıntılar
Hamilelik Selülite Uygun Ortamı Hazırlar mı? Vakaların çoğunda hamilelik gerçekten selülitin belirmesine neden olur. Çünkü doğumdan önce ve doğumdan sonra meydana gelen hormonal değişimler, gerçek bir dengesizliğe neden olur.
Ayrıntılar
Roobart RIP 25 Nasıl Uygulanır? Roobart RIP 25 cerrahi bir girişim gerektirmeden göz altı, yüz, boyun, dekolte, karın, kol, bacak ve el gibi birçok bölgeye uygulanabilir. Uygulama öncesi özel bir jel sürülür.
Ayrıntılar
Menopoz Dönemi Şişmanlama Dönemi midir? Menopoz döneminde özellikle kiloda fazlalığa doğru belirli bir eğilim olur. Ayrıca hormonal dengesizlik, vücudun su tutması ve selülit görülür.
Ayrıntılar
Boyun ve Gıdı Uygulaması Roobart RM 50 Boyun ve gıdı sarkma ve torbalanmalarında çok etkin bir cihaz olan Roobart RM 50; Soğuk lipoliz, LED (Light Emistional Diot), Infrared, Dermaroller, Vakum ve Radyofrekans (RF) işlemcilerini barındırır.
Ayrıntılar
Spor Selüliti Tedavi Eder mi? Hayır. Sert sporlar, vücudun belirli bir kısmını çalıştıran ve düzensiz yapılan sporlar hiçbir işe yaramaz. Selülite karşı en etkili spor tempolu yürüyüş ve yüzmedir.
Ayrıntılar
Roobart RM 50 Nasıl Etkir? 25 yaşından sonra cilt altındaki fibroblast denilen hücreler kolajen üretimlerini azaltmaya başlarlar. Yaş ilerledikçe ciltteki kalan kolajen de kalitesini yitirip parçalanır. Kolajenin miktar ve kalitesinde ki bu düşüşler yağ dokusunu tutabilme kapasitesini azaltır.
Ayrıntılar
Selülit Çok Olduğunda Tedavisi Daha mı Zordur? Hayır. Tedavi daha uzun sürer, ama daha güç olmaz. Yöntem her zaman aynı olup esas zor olan, hastaya kendini sevmeyi öğretmek, harekete geçirmek ve mücadele bilinci kazandırmaktır.
Ayrıntılar
Erkeklerde Niye Selülit Olmaz? Erkeklerde selülit olmamasının en önemli nedeni onlarda başka hormonların, özellikle de yağlı hücre oluşumunda hiçbir etkisi olmayan erkeklik hormonunun bulunmasıdır.
Ayrıntılar
BOTOX Nasıl Uygulanır? Botox enjeksiyon yöntemi ile uygulama bölgesine göre kas içine ya da intradermal cilt içine enjekte edilerek uygulanır. Enjeksiyon öncesinde cilde lidokain içeren anestezik krem sürülerek cilt uyuşturulur. Anestezik krem yaklaşık 30 dk ciltte bekletildikten sonra cilt antiseptik solüsyonla temizlend
Ayrıntılar
Selülit Büyüme Çağında Tedavi Edilmeli midir? Selülit, genellikle büyüme çağında ortaya çıkar. Psikolojik bir sorundan kaynaklanan bir oburluğun sonucu olmadığı halde 14-15 yaşlarında selülit oluşması, hormonal bir düzensizliğin işaretidir.
Ayrıntılar
BOTOX Bağışıklığı Nedir? Sık aralıklarla botox iğnesi yaptırmak, bir nevi aşı gibi etki yapar ve vücutta botox a karşı antikor üretimini başlatır. Fazla sulandırılmış botox veya yetersiz botox enjeksiyonu sonrası etki yetersiz olduğunda bir kaç hafta içinde ek botox enjeksiyonları hastanın bünyesinde botox a karşı antikor ü
Ayrıntılar
Sık Sık Kilo Alıp Vermekten Niye Kaçınmalıyız? Bazı kimseler sürekli kendilerini kısıtlamaktansa, çok kötü bir görünüş alıncaya kadar yiyip şişmanlar, sonra da bu kilolarını çok hızlı bir şekilde vermeye çalışırlar.
Ayrıntılar
Neden sıkılaşmaya gereksinim duyulur?
Ayrıntılar
BOTOX Uygulama Alanları Kaş Arası Uygulaması Alın Uygulaması Göz Kenarı Uygulamaları (Kaz ayakları tedavisi) Burun Uygulamaları (Tavşan çizgileri, botoksla burun ucu kaldırma tedavileri) Ağız Çevresi Uygulamaları (Smokers lines = Sigara Çizgileri Mezobotox Tedavisi) Çene Uygulamaları Boyun Uygulamaları
Ayrıntılar
Günde ne kadar Su İçilmeli? Toksinleri ve zararlı maddeleri vücuttan atmak için, (kilo X 30) hesabı yapılarak günlük içilmesi gereken su miktarı hesaplanır.
Ayrıntılar
Kaş Arası BOTOX Kaş arası botox uygulaması corrugator ve proserius kaslarının içine enjekte edilerek yapılır. Bu enjeksiyonlar ezberlenmiş belli başlı noktalar yerine kişinin kaslarının şekline ve mimik bozulma durumuna göre yapılırsa başarı mükemmel olur. Bu bölgede botoxun kullanım miktarı diğer bölgelere göre da
Ayrıntılar
Selülitte Uygulanan Mezoterapi Yöntemlerinde Hedeflenen Amaç Nedir? Tedavinin asıl amacı selülit`i oluşturan süreci tersine çevirmek ve yağ hücreleri düzeyinde lipolizi tekrar harekete geçirmektir.
Ayrıntılar
BİO-LİPOLİZ Bio - LİPOLİZ yağların kimyasal erimesini ve yağ asidine dönüşümünü sağlayan fizyolojik bir tedavidir. Yağların oluş mekanizmasını tersine çevirir.
Ayrıntılar
Alın Kırışıklıkları - BOTOX Alın bölgesindeki kırışıklık tedavisinde en etkili yöntem botox uygulamalarıdır. Alın bölgesinde yer alan frontal kas içine yapılan botox uygulamaları kas hareketine bağlı olarak ortaya çıkan kırışıkları çok iyi biçimde düzeltir. Ancak Botox cildi onaran bir tedavi yöntemi değildir. Sadece estetik b
Ayrıntılar
Kaş Kaldırma - BOTOX Yaş ilerlemeleri ile beraber gelişen mimik çizgileri ve kaş düşüklüklerinde botox, cerrahiye alternatif bir yöntemdir. Uygulaması hızlı, etkili, güvenilir ve kolay olduğu için tercih edilir. Botox; göz çevresi medikal estetiğinde önemlidir. Kaz ayaklarının tedavisi kadar kaşın kalkması ve şekillendi
Ayrıntılar
BİO-LİPOLİZ Nedir? Yağı eriten vücutta da doğal olarak bulunan özel bir maddenin derin cilt altı dokusuna enjekte edilmesi yöntemine BİO-LİPOLİZ denir. Kimyasal yolla yapılan yağ eritme işlemidir.
Ayrıntılar
Kaz Ayakları - BOTOX Botoks, kaz ayaklarını açar, çok derinleşmemişse tamamen düzeltir. Kaz ayaklarını düzeltmek amacıyla intradermal uygulanır. Etki 3-7 günde tam olarak oturur. 4-6 ay etki devam eder. Botox göz kenarındaki kaz ayaklarını düzeltmenin yanı sıra alın çizgileri ve çatık kaş izini yok etme özelliklerine de
Ayrıntılar
LİPOLİZ Bio - LİPOLİZ yağların kimyasal erimesini ve yağ asidine dönüşümünü sağlayan fizyolojik bir tedavidir. Yağların oluş mekanizmasını tersine çevirir.
Ayrıntılar
Göz Çevresi Kırışıklıkları - BOTOX Göz çevresi cildi kırışmaya çok erken dönemde başlar. Cilt burada çok ince olduğundan göz çevresinde bulunan kas dokusunun aktif çalışmasıyla kırışıklıklar oluşur. Fazla mimik kullanımının kırışıklığı artırması nedeniyle kasların aşırı aktivitesinin önlenmesi kırışıklık tedavisinde etkilidir. Botox
Ayrıntılar
Lipolizin Tıpta kullanım alanları: Vücut kitle indeksi (BMI) %30’un altında olan ve bölgesel yağ birikimi olan en uygun adaylardır.ağ dokunun ve yağ hücrelerinin farklı yapılarda olmasına bağlı olarak değişmektedir.
Ayrıntılar
run Ucu Kaldırma - BOTOX urun ucu sarkmalarına iki kas grubu neden olur. “Depresör septi nasi” kası ile olan ‘”Levator labi superioris alaque nasi”. Depresor septi nasi, septum kıkırdağı ve burun ucunu üst dudağın iç kısmına bağlayan kaslardır. Özellikle gülümseyince burun ucunun daha da aşağıya düşmesine sebep olur. Diğer
Ayrıntılar
Lipoliz Kimlere Uygulanmaz? 18 yaşından küçükler , Gebe ya da emziren kadınlar , İnsüline bağımlı ileri düzey Diabet hastaları , İleri kalp hastalığı , Stroke (felç) , İskemik atak hikayesi , Kanser hastaları,Kanama (Hemofili) hastaları.
Ayrıntılar
Dudak Çizgileri - BOTOX Sigara içimine, yaşlılığa veya dudak mimik kaslarını aşırı kullanmaya bağlı olarak dudak üstünde derin dikey çizgiler oluşabilir. Botox, dudak üstü kırışıklıkların tedavisinde en etkili yöntemlerden biridir. Botox enjeksiyonu ile bu çizgilerin hafifletilmesi mümkündür. Dudak çizgilerinden kurtulmak
Ayrıntılar
V LİFT
Ayrıntılar
Diş eti görünmesi - BOTOX Gülerken üst diş ve diş etlerinin fazla görünmesi rahatsız ettiğinde, gülümserken ağzı kapatma gereği duyulduğunda cerrahi harici basit çözümü botox sağlar. İdeal bir gülümsemede diş etlerinin görünmemesi istenir. Özellikle kadınlarda daha uzun olan üst 2 kesici dişin gülerken daha fazla görünmesi,
Ayrıntılar
V LİFT nedir? V LİFT cilt altına "ERİYEBİLEN" özel iplerin yerleştirilmesiyle yapılan bir SARKMA, KIRIŞIKLIK ve CİLT YENİLEME tedavisidir. "AĞ" gibi yerleştirilen ipleri vücudun yok etme çabası kollojen üremesine ve ip etrafına sarmallanmasına neden olur.
Ayrıntılar
Boyun Ve Dekolte - BOTOX Boyun ve dekolte, ince narin bir cilt yapısına sahip olmasına rağmen bakımı genellikle ihmal edilen bölgelerdir. İncelme, sarkma, kırışma gibi yaşlanma belirtilerine meyilli hassas cilde sahip olan boyun ve dekolte bölgeleri “mesobotox” ile gençleştirilir. Yine de bu bölgelerin de yüz cildi gibi n
Ayrıntılar
V LİFT TEDAVİSİ ne işe yarar? V LİFT öncelikli olarak SARKMA tedavilerinde " AMELİYATSIZ DEVRİM" niteliğindedir. Yeni kollojen, elastin üretimini artırdığı gibi varolan kollojenin de güçlenmesini sağlar. V LİFT bir başka kullanım alanı KIRIŞIKLIK tedavisidir. Ayrıca doku onarımı sayesinde CİLT YENİLEME yaparlar..
Ayrıntılar
Hiperhidroz (Terleme) Tedavisi - BOTOX Terleme vücut ısısını dengeleyen en önemli sistemlerden biridir. Günde 4-5 kez terlemek normaldir. Hiperhidrozis (aşırı terleme) lokal ya da genel olabilir. Lokal terleme: en sık koltuk altında olurken, el, ayak, yüz, sırt terlemeleri de sıktır.. Ter bezlerinin aşırı çalışması, stres, obesite, menap
Ayrıntılar
V LİFT hangi bölgelerin tedavisinde kullanılır? V LİFT; yüz estetiğinde, gıdı ve boyun germede, kol - bacak içi toparlamada, diz kapağı üstü sarkmalarda, meme - popo dikleştirmede kullanılır. Ayrıca cilt toparlanması istenen başka bölgelerde de kullanılabilir.
Ayrıntılar
Axillar = Koltuk Altı BOTOX otox koltuk altı, el, ayak gibi bölgelerin aşın terlemesinde sık kullanılır. Uygulama öncesi yine anestezik kremle uyuşma sağlanır. 30-40 dk sonra anestezik krem temizlenerek “nişasta testi” yapılır. Bu testin amacı ter bezlerinin yoğun olduğu bölgeyi saptamaktır. Ter bezlerinin yerleri saptandıktan
Ayrıntılar
V LİFT dışında SARKMA tedavilerinde başka neler kullanılır? Yerçekinin karşı konulmaz gerçeği ve MEDİKAL ESTETİK...Lazer, Lazer peeling, Kimyasal peeling, Soğuk Lipoliz, Radyofrekans, LED, Infrared,, Vakum, İğnesiz mezoterapi,Mezolifting, Mezoterapi ameliyatsız diğer yöntemlerdir.
Ayrıntılar
El Ayak - BOTOX El, ayak gibi özel bölgelerde gözlenen aşırı terlemeyi azaltmak için değişik bir uygulama tekniği kullanılır. Burada da amaç, ter bezlerine gelen aşırı uyarıyı azaltmaktır. Kırışıklık düzeltmek amaçlı botox uygulamalarında kas içine yapılırken burada tamamen cilt altına uygulama yapılır. 4-6 veya
Ayrıntılar
V LİFT uygulaması can acıtan bir işlem midir? V LİFT uygulaması ameliyatsız izsiz bir yöntemdir. Sadece lokal anestezik bir kremle cilt uyuşukluğu sağlanması yeterlidir. Cilt altı yağ dokusunda sinir ucu olmadığından kişi belli belirsiz iğne girişlerini hissedebilir.
Ayrıntılar
BOTOX Nasıl Etkiİ Eder? Botox, sinir uçlarında ki “SYNAX A” isimli proteinine bağlanarak sinir ucundan salınan ve kasların kasılmasını sağlayan “ACETİLKOLİN=ACh” isimli maddenin salınımını geçici olarak bloke eder. Asetilkolin salınamayınca mimik kasları kasılamaz. Kasılma olmayınca kırışıklıkta olmaz. Ancak asetilkolin b
Ayrıntılar
V LİFT uygulamalarının yan etkisi var mıdır? V LİFT düşük risk taşıyan tıbbi uygulamalardan biridir. Asimetri, ip uçlarının deriden çıkması, ipin dıştan görünmesi gibi uygulama hatasına bağlı problemler yaşanabilir.
Ayrıntılar
BOTOX Uygulamalarının Amacı Nedir? Botox uygulamalarında amaç uygulandığı bölgenin kırışıklıklarını düzeltmektir. Estetik uygulamalarda, yaşla birlikte belirginleşen mimik çizgilerini hafifletme ya da ortadan kaldırmak amacıyla kullanılır. Botox uygulaması güvenilir ve kolay bir yöntemdir. İstenilen bölgede kas içine enjekte edilerek
Ayrıntılar
V LİFT herkese uygulanabilir mi? V LİFT hafif-orta dereceli sarkma ve kırışıklıklara uygulanmalıdır. Cilt yaşı 30 üzeri hastalar tercih edilmelidir. Sorunu ilerlemiş vakalar cerrahiye yönlendirilmelidirler.
Ayrıntılar
BOTOX Zehirler Mi? Botox bakteri toksinidir. Zehir etkisi miktarı ile ilgilidir. 5000 ünite gibi çok yüksek dozlar tehlikelidir. Klinik uygulamalarda 50-100 ünite şeklinde uygulandığı için toksik etki görülmez. Yan etki kolay kolay görülen bir olay değildir. Botoxun uygulanması son derece basit kırışıklıkları mükemmel
Ayrıntılar
V LİFT etkileri ne kadar sürer? Klasik yüz germe operasyonlarının etkisi ortalama 15 20 yıl sürerken V LİFT ile izsiz yüz germe etkisi ortalama 2 yıl kadar sürer. V LİFT diğer cilt ve cilt altı gençleştirme medikal estetik işlemleriyle kombine edildiğinde kalıcılığını daha uzun süre devam eder.
Ayrıntılar
BOTOX Etkisi Ne Zaman Başlar? Botox etkisi uygulamayı takiben 2. veya 3. gün başlar 15. gün net etkisini gösterir. 120. günden itibaren botox etkileri azalır 6. ay sonra uygulama tekrarlanabilir. Mimik kaslarının kullanılma durumuna göre süre kısalabilir uzayabilir. Kadın ve erkeklerde de kasların gücüne göre bu süre değişebilir
Ayrıntılar
V LİFT herhangi bir iz bırakırmı? V LİFT cerrahi bir işlem değildir. Bu nedenle ameliyat izi söz konusu değildir. V LİFT iğneleri çok ince olduğundan iğne giriş izi de görülmez. Sadece işleme bağlı gerginlik, ödem, pembelik ya da küçük morluklar oluşabilir.
Ayrıntılar
BOTOX Etki Süresi Nedir? Botoxun etkisi etkisi 3-7 gün içinde tam olarak oturur. Ortalama etki süresi 4-6 aydır. Mimik kaslarının kullanımı etki süresinde etkili bir faktördür. Kadın ve erkeklerde de kas gücünün farklılıkları nedeniyle süre değişkenlik gösterebilir. Estetik uygulamalarından Botox yaşla birlikte belirginleşe
Ayrıntılar
V LİFT iplerinin özelliği nedir? V LİFT ipleri vücutta belli süreler sonra ERİYEBİLEN iplerdir. İplerin kendisi en fazla birkaç ay kalır; oluşturdukları bağ dokusu ise 2 yıl kadar sürer.
Ayrıntılar
BOTOX Yan Etkileri Var Mıdır? Botox uzman hekimlerce hazırlanıp uygulandığında yan etki ve komplikasyon oranı son derece düşük bir yöntemdir. Asimetri, bir kaşın daha fazla kalkması en fazla görülebilecek durumlardır. Rötuş seansıyla her iki problem de kolayca düzeltilebilir. İlacın yan etkileri uygulama alanına bağlı olarak, gö
Ayrıntılar
DOLGU
Ayrıntılar
Migren Ve BOTOX Kronik migren üzerine yapılan Uluslararası bilimsel çalışma (PREEMPT) sonucunda Botoks, FDA tarafından kronik migrene yönelik olarak koruyucu tedavi seçeneği olarak onaylanmıştır. Ülkemizde her 6-7 erişkin kişinin 1’i migrenli, her 10 migrenlinin 1’i de kronik migrenlidir. Türkiye’de kronik migren g
Ayrıntılar
Yüz Dolgusu Cilt güzelleştirilmesinde en çok tercih edilen medikal estetik girişimlerden biri de “dolgu enjeksiyonlarıdır”. Dolgu maddeleri her bölge için farklı çözümler sunar.
Ayrıntılar
BOTOX Nedir? Latince adı “Clostridium botulinum” olan bakterinin salgıladığı toksinin, labaratuarda işlenip zayıflatılarak insan için tedavi edici hale getirilmiş şekline “BOTOX” denir. Yani botox bir bakteri toksinidir yılan zehri değildir. Toksinin cinsine göre BTX Tip A ve BTX Tip B şeklinde farklı piyasa is
Ayrıntılar
Yüz Dolgu İşlemi Hangi Bölgelere Uygulanır? Gözaltı boşlukları ve gözyaşı oluğu, Üst yanaklar ve elmacık kemikleri ,Dudak, dudak kontürleri, dudak kenarı ,Alın bölgesi
Ayrıntılar
İlave Hacimle Gelen Güzel Gülüşler İnce dudakların kalınlaştırılması, dudak kontürünün belirginleştirilmesi, dudakların nemlendirilip daha fresh bir görüntü kazanması ve daha güzel bir gülüş özel olarak geliştirilmiş “HYALÜRONİK ASİT” dolgularıyla sağlanabilir.
Ayrıntılar
Ameliyatsız Yüz Germe İçin Yüz Dolguları Medikal estetik alanında en çok başvurulan işlemlerden birisi de dolgulardır... Yüzdeki ince çizgilerin giderilmesi veya yüze hacim kazandırmak için yıllardır kullanılırlar. Dolgu enjeksiyonları, her bölge için farklı çözümler sunan ve hyalüronik asit bazlı maddelerdir.
Ayrıntılar
Hyalüronik Asit dudak dolgusu ile neler yapılabilir? Dudak kontürünü yeniden belirleyebilir. Dudakların hacmini artırabilir. Dudakların köşeleri doldurularak yeniden şekillendirilebilir.
Ayrıntılar
EXCELL DERM PRO II KONSEPTİ Kozmetik tıpla uğraşan profesyoneller için tasarlamış olup geleneksel mezoterapi ile aynı etkilere sahip, iğnesiz, ağrısız bir metodtur. Deri yabancı maddelerin organizma içine girişine engel olan naturel bir bariyerdir..
Ayrıntılar
Gözaltı Halka, çukurluk, morluk ve çizgilenmelerde özel Işık Dolgusu 30 yaş sonrası kadınların %50’ sinde gözaltı çizgi, çökme, halka ya da morluklarından şikayet olur. Göz çevresi estetiğinde dolgular botox kadar önem taşır.
Ayrıntılar
Roobart RM 50 …..Ameliyatsız yüz germe Ameliyatsız yüz germe, yüz şekillendirme ve gençleştirmede en yeni yöntemlerden biri olan Roobart RM 50 uygulaması özellikle ameliyattan korkanlar için bir alternatiftir. Yüz şekillendirme ve gençleştirmede en yeni yöntemlerden biri olan Roobart RM 50 uygulaması cerrahi girişime gerek kalmadan acı v
Ayrıntılar
Suborbital Bölgenin Anatomis Deri, düşük hyalüronidaz seviyesi ,Supraoküler yağ dokusu ,Orbiküler kas dokusu ,Suborbital yağ dokusu ,Periosteum .
Ayrıntılar
Roobart RM 50 Soğuk lipoliz, Radyofrekans (RF), LED, Vakum, Dermoroller, Infrared kombinasyon cihazıdır. Roobart RM 50 farklı vücut bölgeleri için 4 ayrı başlık taşıyan bir cihazdır. Ameliyatsız yüz germe, yüz şekillendirme ve gençleştirmede en yeni yöntemlerden biri olan Roobart RM 50 uygulaması özellikle amel
Ayrıntılar
GÖZALTI IŞIK DOLGUSU NEDİR? Gözaltı Morluk, Çökme, Halka ve Çizgileri İçindir.Gözaltı Işık Dolguları morluk, çökme, halka ve çizgiler için özel geliştirilmiş dolgulardır.
Ayrıntılar
V LİFT İPLE ..Ameliyatsız yüz germe CİLT SARKMA VE GEVŞEMELERİNDE AMELİYATSIZ BENZERSİZ ÇÖZÜM “ V LİFT ” Yaş ilerledikçe cildin temel elemanları olan kollagen ve elastin liflerinin üretim ve kaltesinde azalma meydana gelir. Bu liflerin azalması cilt vecilt altı dokunun gevşeyip sarkmasına neden olur.
Ayrıntılar
Işık Dolgusu İçeriği Hyalüronik Asit (HA): 15 mg/g içerir. Çapraz bağlı ve çapraz bağlı olmayan HA karışımıdır Hafif higroskopik, gözaltı torbalarına uygun vizkozite (akışkanlık) özellik taşır.
Ayrıntılar
Roobart RIP 25..(Radyofrekans + IP Lazer) Cildin sıkılaşması için ideal bir kombinasyondur. 3 farklı başlıkla farklı frekanslar ve dalga boyları uygulaması yapılabilir. Kişinin kendi kolojen üretiminin tetiklenmesinin yanı sıra mevcut kolojenlerin sıkılaşması sağlanarak daha gergin bir cilt planlanır...
Ayrıntılar
Ameliyatsız Yüz Germe için Yüz Dolguları Medikal Estetik girişimlerinin vazgeçilmezlerindendir. Çökük alanlara, kırışıklıklara ve cilt yaşlanmasının olduğu tüm alanlara farklı doz ve konsantrasyonlarda uygulanabilirler.
Ayrıntılar
G SHOT Dolgu kullanımında kullanılan yeni konseptlerden biride G Shot denilen uygulamalardr. Klitoris ve / veya G noktasına(G spot) dolgu maddesi verilerek daha şişkin ve duyarlı hale getirilerek orgazmın daha kolay yaşanması amaçlanır.
Ayrıntılar
PRP uygulaması nasıl etki gösterir? PRP içerdiği büyüme faktörleri ile bir onarım süreci başlatır. Onarılan doku daha genç ve parlak hale gelir. Derideki bir hasarı en etkili, en hızlı ve en doğal biçimde onarabilecek olan yapı, yine derinin ait olduğu bütünün bir parçasıdır. Bu nedenle PRP uygulaması damarlarımızda dolaşan bu sihirli
Ayrıntılar
G noktası (G spot) nedir? G noktası vajenin 3-4 cm içinde üst ön duvarında bulunan 2-3 cm çaplı bir alandır. Aslında Skene bezlerinin yoğun olduğu kasılma (erektil) özelliği olan bir bölgedir.
Ayrıntılar
PRP hangi alanlarda uygulanmaktadır? PRP yeni bir yöntem değildir. Dental (diş) implantlarla başlayan uygulamalar estetik tıp, ortopedi, iyileşmeyen yara tedavisi gibi alanlarda da hızla yayılmaktadır. PRP’nin son kullanım alanlarından biri de “kronik ağrı’ tedavileridir. Tendon, eklem, kıkırdak hasarlarında, romatizmal yakınmalarda PR
Ayrıntılar
G noktası nerde ve nasıl bulunur? Kadınlarda vajinal girişten yaklaşık 3-4 cm içeride, üst ön duvarda, idrar kanalının hemen komşuluğunda erkekteki prostat bezine benzer şekilde sıvı üreten “skene bezleri” ve kasılma özelliği taşıyan (erektil doku) bir alan bulunmaktadır.
Ayrıntılar
PRP nasıl elde edilir? PRP; biyoteknoloji firmaları tarafından üretilen özel tüp ve kitler aracılığı ile özel santrifüj cihazlarıyla elde edilir.
Ayrıntılar
G Noktası uyarılınca nasıl bir his oluşur? G noktasının cinsel ilişki sırasında aralıksız olarak uyarılması ile öncelikle bir idrar hissi oluşur, daha sonrasında uyarılma devam ettiği sürece bu his zevke dönüşmektedir.
Ayrıntılar
PRP kimler tarafından uygulanabilir? PRP hekim kullanımı ve özen gösterilmesi gereken bir yöntemdir.
Ayrıntılar
G SHOT hakkında "MERAK EDİLENLER" G shot ilişki sırasında orgazm olamama durumunda kullanılır.
Ayrıntılar
PRP cilt gençleştirmek amaçlı her bölgeye uygulanabilir mi? En genel tanımla estetik tıpta PRP yüz, boyun, dekolte bölgesi, eller, bacak içleri, kollar gibi vücut bölümlerinde uygulanabilir. Ağrı tedavilerinde ise eklem içine, tendon etrafına yapılabilir.
Ayrıntılar
Klitoris nedir? Klitoris (Clitoris) kadınlarda pubis tepesini hemen alt kısmında yer alır ve anatomik olarak erkeklerdeki penis başının kadınlardaki karşılığıdır.
Ayrıntılar
P hangi yöntemlerle kombine edilebilir? PRP kozmetik dermatolojide mezoterapi, dolgu, peeling, lazer tedavileri, Fraksilazer, dermapen, dermaroller gibi yöntemlerle ve ozonterapi kombine edilebilir. Ağrı tedavilerinde PRP ozonla birlikte iyi bir kombinasyon yaratır. Her iki yöntemde Büyüme Faktörlerini (GF) artıraraktedavi sağlarlar.
Ayrıntılar
Klitoris (Clitoris) ne işe yarar? Klitoris (Clitoris), kadınlarda haz ile ilgili sinirsel yoğunluğun bulunduğu bir bölgedir.
Ayrıntılar
PRP uygulaması bir tür kök hücre tedavisi midir? PRP plataletten zengin plazmadır. Platalet, megakaryosit denilen kök hücrelerin stoplazmik fragmantasyonudurlar. Kök hücre tedavisi veya hücresel tedavi, bir yaralanma veya hastalığı tedavi etmek amacıyla, hasar görmüş olan bir organa yeni hücrelerin tanıtılması anlamına gelmektedir. PRP uygulamas
Ayrıntılar
Dolgu Hangi Bölgelere Uygulanır? Alın bölgesi, İki kaş arası oluk, Kaşlar (Hacim vererek kaş kaldırma) ,Göz altı ,Göz yaşı oluğu, Üst yanak ve elmacık kemikleri, Nazolabial oluk, Dudak filtrumu
Ayrıntılar
Hastanın kendi kanının işlemden geçirilip hastaya tekrar verilmesi güvenilir bir uygulama mıdır? PRP uygulaması “otolog” dur, yani kullanılan plateletler hastanın kendisinden alınanlardır. Kanın alınması, plateletlerin ayrıştırılması gibi işlemler steril ve kapalı bir kit yardımıyla yapılmaktadır, yani dışarıdan da bir bulaşma riski yoktur. İşlemden geçirilerek hastaya geri verilen plateletler
Ayrıntılar
DOLGULAR VE AYNI ANDA YAPILABİLEN KOMBİNE İŞLEMLER… Dolgu, Botox:, İple yüz germe Uzman doktorun gerekli gördüğü şekilde, çukur alanlara dolgu yapılırken aynı bölgelere aynı zamanda botox uygulanabilir. Organik iplerle yüz germe yapılabilir. Öncesinde lazer, radyofrekans, HIFU yapılabilir.
Ayrıntılar
BOTOX
Ayrıntılar
Pratikte PRP uygulaması nasıl yapılır? Uygulamanın yapılacağı kişiden 2 ya da 4 tüp (20-40 ml) kan alınır, santrifüj cihazı aracılığıyla plateletleri ayrıştırılır. Ayrıştırılan plateletler kitteki tüpün içerisinde birikir ve PRP denilen kan ürünü ortaya çıkar. Bu ürün (PRP) dolgu ya da mezoterapi gibi yollarla deriye uygulanır.
Ayrıntılar
BOTOX Nedir? Latince adı “Clostridium botulinum” olan bakterinin salgıladığı toksinin, labaratuarda işlenip zayıflatılarak insan için tedavi edici hale getirilmiş şekline “BOTOX” denir. Yani botox bir bakteri toksinidir yılan zehri değildir.
Ayrıntılar
Bu tedavinin uygulanması ne kadar sürer? Özel bir koşul gerektirir mi? Toplamda yaklaşık 30 dakikalık bir süre içerisinde, kolayca ve acısız biçimde uygulanır.
Ayrıntılar
BOTOX Nasıl Uygulanır? Botox enjeksiyon yöntemi ile uygulama bölgesine göre kas içine ya da intradermal cilt içine enjekte edilerek uygulanır. Enjeksiyon öncesinde cilde lidokain içeren anestezik krem sürülerek cilt uyuşturulur.
Ayrıntılar
Kanın alınması, plateletlerin ayrıştırılması gibi işlemler bir laboratuvarda yapılabilir mi? PRP uygulamasında, kan alınmasından, dolgu, mezoterapi ya da maske uygulamasına kadar olan tüm işlemlerin, teknik ve hijyenik nedenlerle aynı yerde yapılması gerekir. PRP klinik ortamlarda yapılması bu nedenle en hızlı ve hijyenik çözümdür.
Ayrıntılar
BOTOX Bağışıklığı Nedir? Sık aralıklarla botox iğnesi yaptırmak, bir nevi aşı gibi etki yapar ve vücutta botox a karşı antikor üretimini başlatır.Botox yapılırken fazla sulandırılmadan tam doz yapılması ve her bir botox enjeksiyonları arasında en az 10 hafta olması gerekir.
Ayrıntılar
Plateletler bizim kanımızda serbest halde dolaştığına göre neden yaşlanan dokuya kendiliklerinden girip bu süreci başlatmıyorlar? Aslında kan dolaşımı ile dokulara ulaşan plateletler bunu belirli ölçüde yaparlar. Ancak, genel olarak yaşlanmakta olan bir bedende bu tetikleme yeterli değildir. Bu nedenle plateletler yoğunlaştırılıp PRP haline getirilir ve hedeflenen dokulara, yüze, boyuna, ellere ve diğer alanlara uygulanır. PRP
Ayrıntılar
BOTOX Uygulama Alanları Kaş Arası Uygulaması ,Alın Uygulaması ,Göz Kenarı Uygulamaları (Kaz ayakları tedavisi), Burun Uygulamaları (Tavşan çizgileri, botoksla burun ucu kaldırma tedavileri) ,Ağız Çevresi Uygulamaları (Smokers lines = Sigara Çizgileri Mezobotox Tedavisi) ,Çene Uygulamaları .
Ayrıntılar
PRP'nin mutlaka enjekte edilmesi mi gerekir? PRP mezoterapi ya da dolgu yöntemiyle deriye verilebildiği gibi, dermapen veya dermaroller gibi işlemlerle kombine edilip iğnesiz mezoterapi cihazıyla beraber de uygulanabilir. Ayrıca maske yardımıyla ya da kreme karıştırılıp cilde yedirilebilir.
Ayrıntılar
lanacak PRP' nin belli bir dozu var mıdır? Ne kadarına ihtiyaç duyulur? Ne kadarı uygulanır? Burada doz aşımı gibi bir problem yoktur. Elde edilen PRP' nin tamamı kullanılabilir. Genelde bir mezoterapi kiti ile toplam 1-2 cc PRP elde edilebilir. Bu da yüz - boyun, dekolte bölgesi, kolların dışı, bacakların iç kısmı gibi alanlara tedavi uygulamak için yeterlidir.
Ayrıntılar
Kaş Kaldırma - BOTOX Yaş ilerlemeleri ile beraber gelişen mimik çizgileri ve kaş düşüklüklerinde botox, cerrahiye alternatif bir yöntemdir. Uygulaması hızlı, etkili, güvenilir ve kolay olduğu için tercih edilir. Botox; göz çevresi medikal estetiğinde önemlidir.
Ayrıntılar
Kaş Arası BOTOX Kaş arası botox uygulaması corrugator ve proserius kaslarının içine enjekte edilerek yapılır. Bu enjeksiyonlar ezberlenmiş belli başlı noktalar yerine kişinin kaslarının şekline ve mimik bozulma durumuna göre yapılırsa başarı mükemmel olur.
Ayrıntılar
PRP uygulamasında olumlu etki ne zaman görülür? Uygulamadan hemen sonra ciltte sağlıklı bir parlaklık ortaya çıkar. Daha sonra bu parlak görünümde biraz gerileme olur, ancak 3 ya da 4 uygulamadan sonra (yani 1 kür uygulandıktan sonra) kalıcı bir etki belirgin hale gelir.
Ayrıntılar
Kaz Ayakları - BOTOX Botox, kaz ayaklarını açar, çok derinleşmemişse tamamen düzeltir. Kaz ayaklarını düzeltmek amacıyla intradermal uygulanır. Etki 3-7 günde tam olarak oturur. 4-6 ay etki devam eder.
Ayrıntılar
Etkinin tam olarak sağlanması için kaç uygulama yapmak gerekir? Beklenen etki toplam 3 ya da 4 uygulamadan, yani bir kür tamamlandıktan sonra gerçekleşir; kalıcı bir ışıltı, bir toparlanma şeklinde ortaya çıkar.
Ayrıntılar
Göz Çevresi Kırışıklıkları - BOTOX Göz çevresi cildi kırışmaya çok erken dönemde başlar. Cilt burada çok ince olduğundan göz çevresinde bulunan kas dokusunun aktif çalışmasıyla kırışıklıklar oluşur. Fazla mimik kullanımının kırışıklığı artırması nedeniyle kasların aşırı aktivitesinin önlenmesi kırışıklık tedavisinde etkilidir.
Ayrıntılar
Bir kür ile elde edilen olumlu sonuçlar sonradan tamamen kaybolur mu? Kaybolmaz, ancak 3 ya da 4 uygulamadan oluşan kürleri her 10-12 ayda bir tekrarlamak gerekir. Bu durumda uygulanan kürlerin etkisi kalıcı bir gençleştirici etkiye eşdeğerdir. Yani, her 15 günde bir yapılacak 3 ya da 4 uygulamadan oluşacak bir kür, ortalama olarak her yıl tekrarlanmalıdır.
Ayrıntılar
Alın Kırışıklıkları - BOTOX Alın bölgesindeki kırışıklık tedavisinde en etkili yöntem botox uygulamalarıdır. Alın bölgesinde yer alan frontal kas içine yapılan botox uygulamaları kas hareketine bağlı olarak ortaya çıkan kırışıkları çok iyi biçimde düzeltir.
Ayrıntılar
PRP uygulamasının en önemli avantajı nedir? Sağlanan gençleştirici etkinin, dolgu ve benzeri uygulamalarda elde edilen etkilerden farklı olarak, sadece belirli alanlara yoğunlaşmış olmaması, derinin daha büyük bir bölümüne yayılması ve daha kalıcı olmasıdır. Cilt gençleştirmede PRP onarıcı etkisiyle yavaş ancak güçlü bir tedavi seçeneğidir.
Ayrıntılar
Burun Ucu Kaldırma - BOTOX Burun ucu sarkmalarına iki kas grubu neden olur. “Depresör septi nasi” kası ile olan ‘”Levator labi superioris alaque nasi”. Depresor septi nasi, septum kıkırdağı ve burun ucunu üst dudağın iç kısmına bağlayan kaslardır. Özellikle gülerken burun ucu ağza girecekmiş gibi görünür.
Ayrıntılar
Bu uygulamada istenmeyen etkiler söz konusu mudur? Hastaya kendi kanından üretilen bir materyal (PRP) verilmektedir. Yapılan işlem basitçe yara iyileşmesi sürecini başlatmak ve hızlandırmaktır. İstenmeyen bir etki ile karşılaşma olasılığı oldukça düşüktür. Burada tek sorun eğer hastanın kendi kanındaki platelet sayısı düşükse ya da PRP doğru bir şek
Ayrıntılar
Dudak Çizgileri - BOTOX Sigara içimine, yaşlılığa veya dudak mimik kaslarını aşırı kullanmaya bağlı olarak dudak üstünde derin dikey çizgiler oluşabilir. Botox, dudak üstü kırışıklıkların tedavisinde en etkili yöntemlerden biridir.
Ayrıntılar
PRP uygulaması acı verir mi? PRP uygulaması, maske dışında, enjeksiyonla yapılır. Kan alınması esnasında duyulan rahatsızlıktan daha büyük boyutta bir acı hissi beklenmez. PRP ile mezoterapi uygulaması çoğunlukla derinin 1,5mm altına yapılır, deriye hacim kazandırmak için daha derin uygulama yapmak gerekir. Bu uygulamalarda dış
Ayrıntılar
Diş eti görünmesi - BOTOX Gülerken üst diş ve diş etlerinin fazla görünmesi rahatsız ettiğinde, gülümserken ağzı kapatma gereği duyulduğunda cerrahi harici basit çözümü botox sağlar. İdeal bir gülümsemede diş etlerinin görünmemesi istenir.
Ayrıntılar
PRP uygulamasının yapılmasında sakınca olan kişiler var mı? Platelet sayısı yetersiz olan hastalarda, kanaması uzun süren hastalarda, kanser hastalarında bu uygulama yapılmamaktadır.
Ayrıntılar
Boyun Ve Dekolte - BOTOX oyun ve dekolte, ince narin bir cilt yapısına sahip olmasına rağmen bakımı genellikle ihmal edilen bölgelerdir. İncelme, sarkma, kırışma gibi yaşlanma belirtilerine meyilli hassas cilde sahip olan boyun ve dekolte bölgeleri “mesobotox” ile gençleştirilir.
Ayrıntılar
PRP uygulamasından beklentiler neler olmalıdır? Kozmetik amaçlı PRP uygulaması birçok beklentiyi karşılayacak üstün özelliklere sahiptir. REVASKÜLARİZASYON (yeniden damarlanma) sağlar EPİTELİZASYON (tazelenmiş cilt) sağlar. İçerdiği az miktar lökosit ve salgıladığı lökosit sinyal proteinleriyle immün yanıta katkıda bulunur. Uzun etkilidir. Der
Ayrıntılar
Hiperhidroz (Terleme) Tedavisi - BOTOX Terleme vücut ısısını dengeleyen en önemli sistemlerden biridir. Günde 4-5 kez terlemek normaldir. Hiperhidrozis (aşırı terleme) lokal ya da genel olabilir. Lokal terleme: en sık koltuk altında olurken, el, ayak, yüz, sırt terlemeleri de sıktır.
Ayrıntılar
PRP uygulamasında amaç nedir? Cilt yaşlanması UV, yaşlılık, hastalıklar, kötü beslenme, stres, sigara, alkol kullanımıyla olabilir. PRP tedavisi içindeki Growth Faktörler (GF) ile etkisini gösterir. GF hasarlı dokuyu onarır. PRP uygulamasının amacı, hedef dokuya normal kan dolaşımı ile taşınabilecek olandan çok daha fazla sayıda
Ayrıntılar
PRP nedir? PRP, “Platalet Rich Plasma- platelet yönünden zenginleştirilmiş plazma uygulaması” adı verilen tedavi yönteminin kısaltılmış ismidir. Platalet diğer adıyla trombosit denen hücreler saldıkları “BÜYÜME FAKTÖRLERİ= GF” nedeniyle hasarlı dokuda onarım sağlarlar. Ne kadar çok Platelet toplanabilirse yani
Ayrıntılar
Axillar = Koltuk Altı BOTOX Botox koltuk altı, el, ayak gibi bölgelerin aşın terlemesinde sık kullanılır. Uygulama öncesi yine anestezik kremle uyuşma sağlanır. 30-40 dk sonra anestezik krem temizlenerek “nişasta testi” yapılır.
Ayrıntılar
Yara ne demektir? Cilt, organ veya bir uzvun işlevini tam görmesine engel olacak şekilde dışarıdan kaynaklanan bir travma sonucu vücutta oluşan hasar. Yara iyileşmesi, kompleks, multisellüler (çok hücreli) bir süreçtir. Bu süreçte keratinosit, fibroblast, endotel hücreleri, makrofaj ve plateletler koordineli çalışır.
Ayrıntılar
El Ayak - BOTOX El, ayak gibi özel bölgelerde gözlenen aşırı terlemeyi azaltmak için değişik bir uygulama tekniği kullanılır. Burada da amaç, ter bezlerine gelen aşırı uyarıyı azaltmaktır. 4-6 veya 6-8 ay arayla botoks uygulamasının tekrarı önerilir.
Ayrıntılar
PRP’ nin Kullanım Alanları PRP yaklaşık 30 yıldır kullanılmaktadır. İlk olarak 1987’de Ferrari ve arkadaşları tarafından açık kalp ameliyatlarını takiben homolog kan ürünlerinin transfüzyonunu azaltmak amacıyla kullanılmıştır . Dermatolojide, Plastik cerrahi ile birlikte daha çok kronik yara, ülserler (2, 15, 16) ve yanık (17
Ayrıntılar
BOTOX Nasıl Etkiİ Eder? Botox, sinir uçlarında ki “SYNAX A” isimli proteinine bağlanarak sinir ucundan salınan ve kasların kasılmasını sağlayan “ACETİLKOLİN=ACh” isimli maddenin salınımını geçici olarak bloke eder. Asetilkolin salınamayınca mimik kasları kasılamaz.
Ayrıntılar
BOTOX Uygulamalarının Amacı Nedir? Botox uygulamalarında amaç uygulandığı bölgenin kırışıklıklarını düzeltmektir. Estetik uygulamalarda, yaşla birlikte belirginleşen mimik çizgilerini hafifletme ya da ortadan kaldırmak amacıyla kullanılır. Botox uygulaması güvenilir ve kolay bir yöntemdir.
Ayrıntılar
Mezoterapi – Mezolifting – SaçMezoterapisi Mezoterapi problemli bölgeye, uygun ilacın az ve sık dozlarda cilt yoluyla enjeksiyon şeklinde uygulanması yöntemidir. Cilt sarkmasını gideren mezoterapinin adı ise “Mezolifting”dir. Mezoterapinin saç dökülmesinin durdurmak için yapılması söz konusu olduğunda adı “Saç mezoterapisi” dir.
Ayrıntılar
BOTOX Zehirler Mi? Botox bakteri toksinidir. Zehir etkisi miktarı ile ilgilidir. 5000 ünite gibi çok yüksek dozlar tehlikelidir. Klinik uygulamalarda 50-100 ünite şeklinde uygulandığı için toksik etki görülmez. Yan etki kolay kolay görülen bir olay değildir.
Ayrıntılar
Mezoterapi kaç yıldır uygulanan bir yöntemdir? Mezoterapi yöntemi Fransa’da 1952 yılında Dr.Pistor tarafından geliştirilmiş ve 50 yıldan fazla süredir Avrupa’da uygulanmaktadır. Yalnızca Fransa’da 15.000 hekim mezoterapi uygulamaktadır. Dr. Pistor mezoterapiyi az miktardaki ilacın problemli bölgelere direkt olarak verilmesi şeklinde tanımlamıştı
Ayrıntılar
BOTOX Etkisi Ne Zaman Başlar? Botox etkisi uygulamayı takiben 2. veya 3. gün başlar 15. gün net etkisini gösterir. 120. günden itibaren botox etkileri azalır 6. ay sonra uygulama tekrarlanabilir. Mimik kaslarının kullanılma durumuna göre süre kısalabilir uzayabilir.
Ayrıntılar
Herkese mezoterapi uygulanabilir mi? 8-80 yaş arası sağlıklı tüm yetişkinlere mezoterapi uygulanabilir. Cilt gençleştirici mezoterapi yaşlanmış veya vaktinden önce yaşlanmış ciltlere uygulanmalıdır. Mezoterapi cilt gençleştirmenin yanı sıra leke tedavileri, sarkma tedavileri, saç dökülmeleri, sellülit ve lokal yağlanma amaçlı da kullan
Ayrıntılar
BOTOX Etki Süresi Nedir? Botoxun etkisi etkisi 3-7 gün içinde tam olarak oturur. Ortalama etki süresi 4-6 aydır. Mimik kaslarının kullanımı etki süresinde etkili bir faktördür. Kadın ve erkeklerde de kas gücünün farklılıkları nedeniyle süre değişkenlik gösterebilir.
Ayrıntılar
Tedaviden önce neye dikkat edilmelidir? Saç mezoterapileri öncesi bazı labaratuar analizleri ile saç dökülmesinin altında yatan sorunun saptanması gerekir. Mezoterapi öncesi cilt ve saç analizleri özel bir cihaz yardımıyla yapılarak kişinin değişimi izlenir. Bunların dışında mezoterapi öncesi kişinin özel olarak yapması gereken tek şey
Ayrıntılar
BOTOX Yan Etkileri Var Mıdır? Botox uzman hekimlerce hazırlanıp uygulandığında yan etki ve komplikasyon oranı son derece düşük bir yöntemdir. Asimetri, bir kaşın daha fazla kalkması en fazla görülebilecek durumlardır. Rötuş seansıyla her iki problem de kolayca düzeltilebilir.
Ayrıntılar
Tedaviden sonra nelere dikkat edilmelidir? Mezoterapi sonrası 24 saat cildi yıkamamak ovuşturmamak gerekir. Daha sonrasında ise kişiden kendisine önerilen günlük nemlendirici ve güneş koruyucu kremlerle etkiyi devam ettirmesi istenir.
Ayrıntılar
Migren Ve BOTOX Kronik migren üzerine yapılan Uluslararası bilimsel çalışma (PREEMPT) sonucunda Botoks, FDA tarafından kronik migrene yönelik olarak koruyucu tedavi seçeneği olarak onaylanmıştır.
Ayrıntılar
Tedavi esnasında acı duyacak mıyım? Hastaların büyük çoğunluğu ağrı ya da acıdan şikayetçi olmazlar. Kullanılan iğnenin çapı çok incedir (yaklaşık bir saç teli kalınlığında) uzunluğu ise 4-6 mm kadardır. Bu sebeple işlem sırasında ağrı pek ortaya çıkmaz. Rahatsızlık hisseden hastalar ise işlemden 45 dakika önce bir anestezik krem kull
Ayrıntılar
Yan etkiler nelerdir? .Olası yan etkilerin çoğu hafif ve geçicidir. Hafif yanma, kaşıntı, morluk ve kızarıklık oluşabilir. Çoğu morluk bir hafta içinde geçer. Mezoterapinin minik şişlikleri ovuşturulmaz, kaşınmaz. İğnesiz mezoterapi uygulandığında bu sayılan yan etkiler neredeyse hiç görülmez.
Ayrıntılar
İşlem sonrası işe dönebilir miyim? Mezoterapi intradermal yapılır ve bilinçli olarak mercimek büyüklüğünde şişlikler oluşturulur. Bu minik şişlikler mini “çipler” gibidirler. Yavaş salınım işlemin daha etkili ve güçlü oluşunu sağlar. Mezoteterapi şişlikleri hafif bir sıkıntı yaratsa da günlük yaşamınıza ve işinize geri dönebilirsiniz
Ayrıntılar
Saç Dökülme Nedenleri Saç ruhun simgesi, kadının da erkeğin de tacıdır. Peki bu taç başımızda neden durmuyor. Her iki cins içinde saç dökülmesinin en sık nedeni %90 gibi bir oranla ”genetik yatkınlık” tır. Genetik yatkınlık demek erkeklik hormonu olan testesteronun saç köklerinde bulunan reseptörlere (alıcılara) olan duy
Ayrıntılar
Saç mezoterapisi dışında ek olarak neler yapılmalıdır? Saç mezoterapisi haricinde fitoterapiden yararlanılabilir. Fitoterapi ile saçı döken en önemli neden olan 5 alfa redüktaz enziminin aktivasyonu azaltılabilir. Bu konuda özellikle defne, ısırgan, lavanta, yulaf çayları saç mezoterapisine destektir. Bu bitkileri içeren şampuanlarda tedavide %10 gibi b
Ayrıntılar
Uzm. Dr. Sevda TAN Fethiye Mh. FSM Bulvarı No.155 16140 Nilüfer / BURSA TEL :: +90 224 243 01 31, 05308423862 FAX :: +90 224 243 01 31 E-MAIL : bilgi@drsevdatan.com
Bu web sitesinde bulunan yazıların tümü sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bir uzmana danışılmadan bilinçsizce yapılmaya çalışılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zararlar nedeniyle Dr. Sevda Tan sorumlu tutulamaz.
Medya KÜP