TEDAVİLER
CİHAZLAR
OZONASAN OZON JENERATÖR Geri Dön

OZON JENERATÖRÜ

Ozon Jenaratörleri oksjen tüpüne bağlı olarak çalışırlar.Cihaz tüpten gelen %100 saf oksijeni OZON' a çevirerek kullanıma sunar. Cihazın üzerinde ayarlanabilir doz ayarları ile istenen doz ve miktarda ozon çekilebilir. Ozon jenaratörünün ozonu verdiği girişe ozona dayanıklı özel silikon enjektörlerle girilerek ozon çekilir. Çekilen ozon ozon majör, ozon minör, ozon torbalama amaçlı farklı işlemlerde kullanılır.

1-       Ozonterapi cihaz ve malzemeleri; insan tedavisinde güvenle kullanılabileceğini gösterir CE belgelerine sahip olmalıdır. Labaratuar, medikal veya endüsriyel kullanım amaçlı CE belgeleri ayrıdır.

2-       Ozon jenaratör cihazının ozon üretiminin GÜVENLİ olması şarttır. Cihazın ve ozon üretiminin ortam ısısı, nem ve diğer faktörlerden etkilenmemesi için güvenli ve iyi bir ozon jeneratörü mutlaka ölçüm sistemi olarak DİGİTAL FOTOMETRİK SİSTEM içerir. Bu sistem sayesinde doktor hastasına ve hastalığa göre gerekli uygun ozon dozlarını çekebilir. Konu gaz ve ozon elde edilmesi olduğundan dijital fotometrik sistem dışındaki ölçüm sistemleri güvenilir olamamaktadır.

3-       Cihaz kendini temizleyebilme özelliğinin olması gerekir. Ozon gazı güçlü bir dezenfektan olduğundan işlemin öncesinde ve sonrasında cihaz otomatik HİJYEN sağlayarak kontaminasyon olasılığını azaltır.

4-       Gaz çıkış sistemi sökülebilir ve sterilize edilebilir olmalıdır. Jeneratör aparatlarının çıkartılabilir ve STERİLİZASYON yapılabilir olması değerli bir özelliktir. Otoklav steril işlemi için yeterlidir.

5-       Oksijen gazından ozon üreten jeneratörün gelişmiş teknolojilere sahip akıllı digital cihazlar olması gerekir. Arıza durumlarında HATA KODU veren, işlevsel değilken çalışmayı durduran cihazlar her türlü riski önler. Ozon jeneratörlerinde kullanıcı uyarımı önlemler için değerlidir.

6-       Ozon jeneratörlerinin her tür ısı ve nem koşullarında %5 sapma hakkı vardır. Daha üstü kabul edilemez. Sapma derecesinin de belgelendirilmiş olması gerekir.

7-       Cihazın kalibrasyon gerektirme süresi çok önemlidir. %5’ i geçen sapmalarda KALİBRASYON gerekir. Sadece dijital fotometrik sisteme sahip cihazlar kalibre edilebilirler.

 

8-       Ozon jeneratörleri yukardaki şartları sağlıyorsa tedavi DOĞRU DOZLARDA, DOĞRU HASTALIKLARDA, DOĞRU HEKİM tarafından DOĞRU OZONTERAPİ FORMATINDA güvenli bir şekilde kullanılıyorsa o tedaviden ciddi anlamda fayda sağlanır.

CRYO COOL SOĞUK LİPOLİZ CRYO COOL Bölgesel zayıflama ve Selülit tedavisinde kullanılan SOĞUK LİPOLİZ cihazıdır. Aynı zamanda RADYOFREKANS, VAKUM, LED, INFRARED VE DERMAROLLER ile inceltirken sıkılaştırır. 4 ayrı başlıkla gözaltı torbaları, gıdı-kol-karın-bacak içi sarkmalarında da çok etkilidir.
Ayrıntılar
Excell - Derm PRO II... İğnesiz MEZOTERAPİ cihazıdır. IMRF teknolojisini barındıran "İĞNESİZ MEZOTERAPİ CİHAZI"dır. Acı sızı olmadan kırışıklık, leke, akne, sarkma, gençleşme amaçlı SAÇ ve CİLT MEZOTERAPİSİnde kullanılır. Cihaz 4-6 mm derinliğine kadar mezoterapi solüsyonunu iletir.
Ayrıntılar
RE-FACE PLAZMA ENERJİSİ TEDAVİLERİ AKNE TEDAVİSİ BEN ALIMI İZ- SKAR TEDAVİSİ KILCAL DAMAR TEDAVİSİLEKE KIRIŞIKLIK TEDAVİSİ AMELİYATSIZ GÖZKAPAĞI ESTETİĞİ FİBROMYALJİ TEDAVİSİ
Ayrıntılar
EXCELL DERM PRO II
Ayrıntılar
CRYO COOL SOĞUK LİPOLİZ
Ayrıntılar
ROOBART RIP 25 IP Lazer + Radyofrekans kombinasyonudur. Bir çok dalga boyu kullanılarak farklı tedaviler yapılmasını sağlar. Özellikle kırışık ciltlerin ÜTÜLENMESİ, cilt gençleştirilmesi, sarkma, leke, akne, kılcal damar tedavilerinde kullanılır. Roobart RIP 25 EPIL ise EPİLASYON amaçlıdır.
Ayrıntılar
OZONASAN OZON JENERATÖR OZONASAN ozon jeneratörü, oksijen tüpünden gelen oksijeni OZON' a çeviren digital fotometrik sisteme sahip CE belgeli bir cihazdır. DOĞRU OZON JENERATÖRÜ, DOĞRU DOZ, DOĞRU HASTA, DOĞRU FORMAT ve DOĞRU HEKİM ozonterapide başarı sağlar.
Ayrıntılar
OZONOSAN OZON SAUNA Ozonun bir kabinde sıcak buhar eşliğinde baş hariç ciltten tüm vücuda nüfuz etmesine dayalı terapidir. Cilt yoluyla alınan ozon özellikle ENDOKRİN sistem bozuklukları ve ZAYIFLAMADA kullanılır.
Ayrıntılar
ELEKTROTERAPİ Galvanik elektrik akımının vücuda titreşimi ileten özel petler aracılığı ile verilmesi işlemidir. Kasları sıkılaştırıp güçlendirirken sağladığı vazodilatasyon ile yağların erimesini sağlayan bir işlemdir. İşlem bittikten sonra titreşimler 72 saat devam ettiğinden etkisi de aynı şekilde devam eder.
Ayrıntılar
PRP SANTRİFÜJ SİSTEM Sağlıklı PRP (Platalet Rich Plazma) eldesi için orijinal tüplerin yanı sıra iyi bir PRP santrifüj cihazı gerekir. L 500 PRP santrifüj sistemi bir sabit, iki açılır rotor ,5000 devirle yüksek yoğunluklu PRP elde edilmesini sağlar.
Ayrıntılar
LAZER AKUPUNKTUR Lazer Akupunktur; hücre uyarıcı, ödem çözücü, ağrı kesici ve damar genişletici ekileriyle akupunktur iğnelerinin yaptığı etkiyi can acıtmadan yapar.Lazer nöral terapide zar potansiyelini yaklaşık 90 mV. ‘a kadar yükselten prokain’e benzer bir etkiye sahiptir. Lazer ışınındaki enerji hücre potansiyel
Ayrıntılar
ELEKTROAKUPUNTUR Elektroakupunktur: akupunktur noktalarına veya ağrılı bölgelere düşük frekanslı elektrik akımı verilmesi ile yapılan tedavi yönteminin adıdır.
Ayrıntılar
KULAK ELEKTROAKUPUNKTUR Agiskop cihazı ile kulaktaki akupunktur noktalarının 7 ayrı alanda farklı frekanslarda elektrik akımıyla uyarılması ve tedavisinde kullanılan cihazdır.
Ayrıntılar
DERMAPEN Dermapen ucunda 12 adet titanyum iğnesi olan kalem şeklinde elektrikle çalışan bir cihazdır.
Ayrıntılar
DERMAROLLER 540 adet titanyum iğne ucu içeren cilt üzerinde gezdirildiğinde kendi etrafında dönerek cildin stratum corneum tabakasını inceltip delen mezoterapi için ön hazırlık cihazıdır.
Ayrıntılar
Uzm. Dr. Sevda TAN Fethiye Mh. FSM Bulvarı No.155 16140 Nilüfer / BURSA TEL :: +90 224 243 01 31, 05308423862 FAX :: +90 224 243 01 31 E-MAIL : bilgi@drsevdatan.com
Bu web sitesinde bulunan yazıların tümü sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bir uzmana danışılmadan bilinçsizce yapılmaya çalışılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zararlar nedeniyle Dr. Sevda Tan sorumlu tutulamaz.
Medya KÜP