TEDAVİLER
CİHAZLAR
BOTOX Geri Dön
Estetik uygulamalarından, yaşla birlikte belirginleşen mimik çizgilerini hafifletmek ya da ortadan kaldırmak amacıyla kullanılan, kolay ve güvenilir bir yöntemdir. Botox enjeksiyonu özellikle alın, kaş çatma çizgisi, kaz ayaklarındaki ve boyundaki çizgilerde çizgilere cilt enjeksiyonu yöntemi kullanılması sonucu olan kırışıklıkların açılmasında, botox diğer sistemlerle tartışma götürmeyen bir iyilik hali sağlar.  Ayrıca koltuk altı el ayak  aşırı terlemelerinde de kullanılır.
BOTOX Nedir? Latince adı “Clostridium botulinum” olan bakterinin salgıladığı toksinin, labaratuarda işlenip zayıflatılarak insan için tedavi edici hale getirilmiş şekline “BOTOX” denir. Yani botox bir bakteri toksinidir yılan zehri değildir.
Ayrıntılar
BOTOX Nasıl Uygulanır? Botox enjeksiyon yöntemi ile uygulama bölgesine göre kas içine ya da intradermal cilt içine enjekte edilerek uygulanır. Enjeksiyon öncesinde cilde lidokain içeren anestezik krem sürülerek cilt uyuşturulur.
Ayrıntılar
BOTOX Bağışıklığı Nedir? Sık aralıklarla botox iğnesi yaptırmak, bir nevi aşı gibi etki yapar ve vücutta botox a karşı antikor üretimini başlatır.Botox yapılırken fazla sulandırılmadan tam doz yapılması ve her bir botox enjeksiyonları arasında en az 10 hafta olması gerekir.
Ayrıntılar
BOTOX Uygulama Alanları Kaş Arası Uygulaması ,Alın Uygulaması ,Göz Kenarı Uygulamaları (Kaz ayakları tedavisi), Burun Uygulamaları (Tavşan çizgileri, botoksla burun ucu kaldırma tedavileri) ,Ağız Çevresi Uygulamaları (Smokers lines = Sigara Çizgileri Mezobotox Tedavisi) ,Çene Uygulamaları .
Ayrıntılar
Kaş Kaldırma - BOTOX Yaş ilerlemeleri ile beraber gelişen mimik çizgileri ve kaş düşüklüklerinde botox, cerrahiye alternatif bir yöntemdir. Uygulaması hızlı, etkili, güvenilir ve kolay olduğu için tercih edilir. Botox; göz çevresi medikal estetiğinde önemlidir.
Ayrıntılar
Kaş Arası BOTOX Kaş arası botox uygulaması corrugator ve proserius kaslarının içine enjekte edilerek yapılır. Bu enjeksiyonlar ezberlenmiş belli başlı noktalar yerine kişinin kaslarının şekline ve mimik bozulma durumuna göre yapılırsa başarı mükemmel olur.
Ayrıntılar
Kaz Ayakları - BOTOX Botox, kaz ayaklarını açar, çok derinleşmemişse tamamen düzeltir. Kaz ayaklarını düzeltmek amacıyla intradermal uygulanır. Etki 3-7 günde tam olarak oturur. 4-6 ay etki devam eder.
Ayrıntılar
Göz Çevresi Kırışıklıkları - BOTOX Göz çevresi cildi kırışmaya çok erken dönemde başlar. Cilt burada çok ince olduğundan göz çevresinde bulunan kas dokusunun aktif çalışmasıyla kırışıklıklar oluşur. Fazla mimik kullanımının kırışıklığı artırması nedeniyle kasların aşırı aktivitesinin önlenmesi kırışıklık tedavisinde etkilidir.
Ayrıntılar
Alın Kırışıklıkları - BOTOX Alın bölgesindeki kırışıklık tedavisinde en etkili yöntem botox uygulamalarıdır. Alın bölgesinde yer alan frontal kas içine yapılan botox uygulamaları kas hareketine bağlı olarak ortaya çıkan kırışıkları çok iyi biçimde düzeltir.
Ayrıntılar
Burun Ucu Kaldırma - BOTOX Burun ucu sarkmalarına iki kas grubu neden olur. “Depresör septi nasi” kası ile olan ‘”Levator labi superioris alaque nasi”. Depresor septi nasi, septum kıkırdağı ve burun ucunu üst dudağın iç kısmına bağlayan kaslardır. Özellikle gülerken burun ucu ağza girecekmiş gibi görünür.
Ayrıntılar
Dudak Çizgileri - BOTOX Sigara içimine, yaşlılığa veya dudak mimik kaslarını aşırı kullanmaya bağlı olarak dudak üstünde derin dikey çizgiler oluşabilir. Botox, dudak üstü kırışıklıkların tedavisinde en etkili yöntemlerden biridir.
Ayrıntılar
Diş eti görünmesi - BOTOX Gülerken üst diş ve diş etlerinin fazla görünmesi rahatsız ettiğinde, gülümserken ağzı kapatma gereği duyulduğunda cerrahi harici basit çözümü botox sağlar. İdeal bir gülümsemede diş etlerinin görünmemesi istenir.
Ayrıntılar
Boyun Ve Dekolte - BOTOX oyun ve dekolte, ince narin bir cilt yapısına sahip olmasına rağmen bakımı genellikle ihmal edilen bölgelerdir. İncelme, sarkma, kırışma gibi yaşlanma belirtilerine meyilli hassas cilde sahip olan boyun ve dekolte bölgeleri “mesobotox” ile gençleştirilir.
Ayrıntılar
Hiperhidroz (Terleme) Tedavisi - BOTOX Terleme vücut ısısını dengeleyen en önemli sistemlerden biridir. Günde 4-5 kez terlemek normaldir. Hiperhidrozis (aşırı terleme) lokal ya da genel olabilir. Lokal terleme: en sık koltuk altında olurken, el, ayak, yüz, sırt terlemeleri de sıktır.
Ayrıntılar
Axillar = Koltuk Altı BOTOX Botox koltuk altı, el, ayak gibi bölgelerin aşın terlemesinde sık kullanılır. Uygulama öncesi yine anestezik kremle uyuşma sağlanır. 30-40 dk sonra anestezik krem temizlenerek “nişasta testi” yapılır.
Ayrıntılar
El Ayak - BOTOX El, ayak gibi özel bölgelerde gözlenen aşırı terlemeyi azaltmak için değişik bir uygulama tekniği kullanılır. Burada da amaç, ter bezlerine gelen aşırı uyarıyı azaltmaktır. 4-6 veya 6-8 ay arayla botoks uygulamasının tekrarı önerilir.
Ayrıntılar
BOTOX Nasıl Etkiİ Eder? Botox, sinir uçlarında ki “SYNAX A” isimli proteinine bağlanarak sinir ucundan salınan ve kasların kasılmasını sağlayan “ACETİLKOLİN=ACh” isimli maddenin salınımını geçici olarak bloke eder. Asetilkolin salınamayınca mimik kasları kasılamaz.
Ayrıntılar
BOTOX Uygulamalarının Amacı Nedir? Botox uygulamalarında amaç uygulandığı bölgenin kırışıklıklarını düzeltmektir. Estetik uygulamalarda, yaşla birlikte belirginleşen mimik çizgilerini hafifletme ya da ortadan kaldırmak amacıyla kullanılır. Botox uygulaması güvenilir ve kolay bir yöntemdir.
Ayrıntılar
BOTOX Zehirler Mi? Botox bakteri toksinidir. Zehir etkisi miktarı ile ilgilidir. 5000 ünite gibi çok yüksek dozlar tehlikelidir. Klinik uygulamalarda 50-100 ünite şeklinde uygulandığı için toksik etki görülmez. Yan etki kolay kolay görülen bir olay değildir.
Ayrıntılar
BOTOX Etkisi Ne Zaman Başlar? Botox etkisi uygulamayı takiben 2. veya 3. gün başlar 15. gün net etkisini gösterir. 120. günden itibaren botox etkileri azalır 6. ay sonra uygulama tekrarlanabilir. Mimik kaslarının kullanılma durumuna göre süre kısalabilir uzayabilir.
Ayrıntılar
BOTOX Yan Etkileri Var Mıdır? Botox uzman hekimlerce hazırlanıp uygulandığında yan etki ve komplikasyon oranı son derece düşük bir yöntemdir. Asimetri, bir kaşın daha fazla kalkması en fazla görülebilecek durumlardır. Rötuş seansıyla her iki problem de kolayca düzeltilebilir.
Ayrıntılar
Migren Ve BOTOX Kronik migren üzerine yapılan Uluslararası bilimsel çalışma (PREEMPT) sonucunda Botoks, FDA tarafından kronik migrene yönelik olarak koruyucu tedavi seçeneği olarak onaylanmıştır.
Ayrıntılar
Uzm. Dr. Sevda TAN Fethiye Mh. FSM Bulvarı No.155 16140 Nilüfer / BURSA TEL :: +90 224 243 01 31, 05308423862 FAX :: +90 224 243 01 31 E-MAIL : bilgi@drsevdatan.com
Bu web sitesinde bulunan yazıların tümü sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bir uzmana danışılmadan bilinçsizce yapılmaya çalışılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zararlar nedeniyle Dr. Sevda Tan sorumlu tutulamaz.
Medya KÜP