TEDAVİLER
CİHAZLAR
DETOKS Geri Dön
         
TOKSİK AJANLAR NELERDİR? 

 Ruhsal-fiziksel stres
        Stres “serbest radikal” üretir. Serbest radikaller vücut bağışıklık sisteminin kaldıramayacağı kadar çoksa hastalıklar ve belirtileri baş göstermeye başlayabilir.
 Endrüstiyel gıdalar 
         Görülmeyen en büyük tehlike budur. Daha çocukken alışkanlık haline döndürülen bir sürü “çöp” ün yani besin katkı maddelerinin vücuda girip serbest radikallere dönüşmesi söz konusudur.
 Pestisit (Tarım ilaçları) yüklü bitkiler 
 Ağır metaller
         Gelişen Petro-kimya sanayi toksik yaşamın kaynağıdır. Besin katkı maddeleri, sanayi atıkları,  çözücü eritici kimyasallar, petrol ürünleri, temizlik malzemeleri, formaldehit, tolüen, benzen gibi toksinler insan vücudunda baş edilemezdir. Hızlı verim adına kimyasallarla şişirilmiş et, tavuk, balık, yumurta yenmesi bile toksinlerin vücuda girmesi için yeterlidir. Pil, akü yapanlar, benzin istasyonları çalışanları, matbaacılar, motor tamircileri, lehimciler, dişçiler ve mücevher işlerinde çalışanlar ağır metal birikimine daha sık maruz kalırlar. 
         Yüksek miktarda sigara ve alkol kullanımı, doğal ve sentetik steroid kullanımı, Östrojen ve OKS kullanımı,  belli kimyasallara ve ilaçlara uzun süre maruz kalmak,  viral hepatit  durumlarında da ağır metal yüklenmesi göz ardı edilmemelidir.
         Ağır metal ve toksinler; toprak, su, solunan hava ve alınan gıda ile vücuda girdiğinde atılamayarak, yavaş yavaş birikir. Vücutta kronik yorgunluk, bezginlik, barsak problemleri, ağrılı enflamatuar bozukluk gibi birçok belirti ve hastalıkla kendini gösterebilir. 
         Kurşun, civa, kadminyum, arsenik, nikel ve aliminyum en sık maruz kalınan ağır metallerdir. Ağır metaller  beyin, böbrek ve bağışıklık sisteminde birikme eğilimi gösterirler.
         Ağır metal ve toksinlerden arınmak ise “ detoksifikasyon” denilen tıbbi yardımla mümkündür. 
        
 Kafein, Alkol, Sigara, Uyuşturucular
 Enfeksiyonlar
 İlaçlar
 Kirli hava 
 Deterjanlar
 Kuru temizleme maddeleri 
 Amalgam diş dolguları 
        Amalgam, aranma metotlarında çoğu zaman kanda, idrarda  bulunamaz. Amalgam bağ dokusunun içine yerleşerek toksikasyon yapar. Amalgamlar çıkarılsa bile bağ dokusunda ki birikmişliği temizlenmez. Şelasyon terapileri, biyorezonans ve homeopatik ilaçlar bile bu konuda yetersiz kalabilir.

 Elektro manyetik kirlenme 

      İnsan sinir sistemi 500.000 km uzunluğu, 25 milyar sinir hücresi ile dev bir elektriksel donanıma sahip muazzam bir elektronik sistemdir.            
      Vücudun tüm fonksiyonları 1–250 mikro volt arası çok küçük gerilimli elektrik uyarıları ile devam eder.
      Elektro magnetik alanlar (EMA) insan organizmasında büyük ölçüde karışıklığa sebep olabilirler. 
      EMA’nın dışarıdan sinir sisteminin bu hassas yapısına tesir etmesi doğal sirkülasyona zarar verebilir. 
      Dolaşım sistemi, sinir sistemi, bağışıklık sisteminde bozukluklar ortaya çıkabilir.
      Bağışıklık sisteminin sürekli zayıflaması kanseri tetikler. 
      EMA’ nın iki tür biyolojik etkisi vardır. 

1. Öncelikli etki: Baş ağrısı, göz yanması, yorgunluk, halsizlik, baş dönmesi, uykusuzluk, sosyopati..
2. Diğer etki: Hücre yapısına, moleküller ve kimyasal bağlara, vücut bağışıklık sistemine yaptığı, uzun sürede ortaya çıkabilen etkiler 
          
TOKSİKASYON BELİRTİLERİ NELERDİR?

 Kendini iyi hissetmeme 
 Baş ağrısı
 Kas ağrıları
 Hazımsızlık
 Ürperme
 Kabızlık
 Kansızlık
 Solukluk
 Baş dönmesi 
 Koordinasyon bozukluğu
 Dikkat eksikliği
 Kronik yorgunluk
 Güçsüzlük
 Bitkinlik
 Sinirlilik
 Bunaltı hissi
 Aşırı uyku ya da uykusuzluk
 Kas ve eklemlerde gerginlik
 Sürekli baş ağrısı
 Kas eklem ağrıları  
 Beden direncinin azalması
 Bağışıklık sistem çökmesi
 Hormonal dengesizlikler
 Sinir sistem hastalıkları
 Fizyolojik bozulmalar (Obesite, Diabet..) 
 Kalp-damar hastalıkları
 Eklem iltihapları (Reaktif Artrit, Enflamatuar hastalıklar..)
 İltihaplı hastalıklar (Fronkül, abse, karbonkül..)
 Otoimmün hastalıklar
 Alerjik reaksiyonlar
 Akne, Sedef gibi cilt hastalıkları
 10 kilodan fazla kilo almak
 Diyabet 
 Safra taşı
 Kanser


DETOKSİFİKASYON Nedir?

 Vücut her an binlerce normal metabolik faaliyet göstermektedir. 
 Her metabolik olayın ardından “metabolik yıkım ürünleri” ve serbest oksijen radikalleri gibi bir çok toksin açığa çıkar. 
 Normal faaliyetlerin haricinde de “toksikasyon” olur. 
 Vücuda zarar veren bu toksik maddeler; dokuların, organların, hücrelerin ve hücre içi organellerin başlıca düşmanlarıdır. 
 Detoksifikasyon organizmanın kendisine zararlı olan toksik maddelerden temizlenmesi anlamına gelir. 
 Her gün milyonlarca toksik maddeye maruz kalan vücut mücadelesini her gün sürdürür. Akciğer, Deri, Böbrekler, Karaciğer, Bağırsaklar, Bağışıklık sistemi gibi birçok organ mücadeleye katılır.
 Aslında vücut soluma, terleme, işeme, dışkılama ve safra oluşumu ile metabolik toksinlerden arınmayı ve korunmayı çok iyi bilir. 
 Ancak petro-kimyasal devrim, toksinlerin, insan metabolizmasının kendini temizleme sürecinden çok daha hızlı yığılmasına yol açar. Organizma kendi kendini temizleye yetişemez.
 Çevre ve bedenin ürettiği toksinlere karşı vücut detoks sistemlerinin yetersiz kalması halinde vücutta toksin yükü artar. 
 Toksinler özellikle bağırsaklarda yığımlanarak bağırsak florasını bozar. Genellikle ilk sistem bozulmaları barsak sistemiyle başlar.


Detoksifikasyon Neden Gerekir?

 Bedenin “detoksifikasyon” ile öncelikle hücre sağlığını kazanması amaçlanır. 
 Bedeni kirleten toksinlerin temizlenmesi uzun, kaliteli ve sağlıklı bir yaşam için gereklidir. 
 İnhalasyonla (solunumla) beyin BOS (Beyin Omurilik Sıvısı) bariyerini geçen ve hücre içine yerleşip depolanan kirletici özellik taşıyan toksik ajanları oradan mobilize etmek çok önemlidir.  


Detoksifikasyon Ne Zaman Yapılmalıdır?

 Metabolizmadaki “toksin” seviyesi ölçülebilir. Özellikle saç analizleri değerlidir. Bazı durumlarda bağ dokusuna, hücre içine yerleşmiş toksinler ölçülemez.
 Kişisel farklılıklar nedeniyle her kişinin metabolizması ve verdiği belirtilere göre “detoksifikasyon” zamanları ve şekli değişir. 

 
Detoksifikasyon nasıl yapılır?

 Özel beslenme programı
       Doğru beslenme detoks için temel kuraldır. Zehirli maddelerin barsaktan emilimini azaltmak için lifli gıdalarla beslenme tavsiye edilir. Bu lifler, sebzelerde, yulaf  kepeğinde, pektin ve reçinelerde bulunur.   
 Sebze suyu ve meyve suyu rejimleri
 Bazı vitamin ve aminoasitler
       Özellikle B ve C vitaminleri kullanılır.
 Fitoterapi (Bitki çayları, bitki rejimleri) 
         Fitoterapi detoksifikasyonda özellikle şelasyon amaçlı kullanılır. Karaciğer detoksunu desteklemek için en önemli fitoteropatik ettken madde Silimarin’dir. Silimarin, devedikeninden elde edilenflavanoid kompleksidir. Silimarin, C ve E vitaminlerinden kat kat daha güçlüdür. Glutatyon sistemini %35 gibi yüksek bir oranda artırmaktadır. Glutatyon sistemi ne kadar güçlüyse karaciğerin detoksifikasyon etkisi o kadar güçlüdür. Kanserden koruma, toksinlerin dokuya zarar vermesinden koruma, sirozdan koruma ve alkolun zararlarından korunma , konusunda  Silimarin altın değere sahip bir moleküldür.  Rowacholl gibi karaciğer ve  safra sistemleri üzerine etkili drogların karaciğere verdikleri zararları azaltır. Şelasyon tedavisi için bir yosun derivesi olan Chlorella    ve Coriander’in (Kişniş Tohumu) günde 3 defa kullanılması ve bu tedavinin 6 ay devam etmesi önemlidir. Cynara (enginar) yaprağı da karaciğer koruyucudur.
         Candida hakimiyeti olan bir kolonda mutlaka Probiotikler kullanılır.         
 Alkali su : (Belli miktar - belli aralık)
       Özellikle PH 8’in üzerinde olması önemlidir. Alkali su, asit ortamdan vücudu uzaklaştırır. Asit durumun zararlarından hücreleri korur.
 Ozonterapi
      Dokunun iyi oksijenlenmesi detoksifikasyon için şarttır.
      Ozon aynı zamanda çok iyi bir “serbest radikal” çöpçüsüdür. Serbest radikallerin temizlenmesi detoksifikasyon için şarttır.
 Biorezonans terapi
       Bozulmuş hücrelerin yaydığı titreşimlerin “rezonans” yöntemi ile düzeltilmesi işlemidir.
 Nöralterapi
      Hücrenin enerjisini yükseltip bunun iletilmesi ile tedavi eder. Kişinin lenfatik sisteminin ve bağ dokusunun regülasyonu için nörelterapi; ağır metallarin yerlerinden mobilize edilmesi, bağlanıp atılması için önerilen beslenme ve medikal desteğin yanındadır.

 Manyetik Alan tedavisi
 Şelasyon tedavileri (Ağır Metal Bağlama Tedavileri)
      Ciddi ağır metal toksikasyonlarında şarttır. Klasik şelasyon tedavisinde damar yoluyla EDTA (etilen diamin tetra asetik asit) verilir. Çoğu kez EDTA; B ve C vitaminleri, magnezyum ve çinko birlikte verilir. 2-3 saat süren bu işlem haftada 2 defa uygulanır. Şelasyon tedavileri için damar yolu tercih edilir. Nadiren şelasyon için ağız veya makat (fitil) yolu da kullanılabilir. Bunların başarı şansı damardan olan kadar değildir.
 Homeopatik tedavi
 KARACİĞER DETOKSİFİKASYONU

            Karaciğer detoksifikasyonun en önemli ve karmaşık organıdır. Karaciğeri korumak ve detoksifikasyonuna yardımcı olmak “detoksifikasyon” tedavisinde şarttır.
           Karaciğerin detoksifikasyon işlevi 4 aşamada olur.

           1. Aşama: Kan filtrasyonu: 

            Karaciğer dakikada 2 lt kan süzer. Bu sayede kalın barsaktan portal sistemle gelen endotoksinler, antijen antikor kompleksleri gibi birçok zehir karaciğerde süzülür. Tedavide karaciğerin bu süzme işlevini düzgün çalışmasını sağlamakla toksinlerin %90’ ı temizlenmiş olur.

            2. Aşama: Safra oluşumu: 

            Karaciğer günde yaklaşık 1 litre safra üretir. Barsaklara giden safra ve toksinler lifli gıdalar tarafından emilir ve atılır. Ancak lifli gıdalarla beslenmiyorsa bu toksinler barsaktan atılamayıp absorbsiyon yoluyla tekrar sisteme alınır.  Safranın bir diğer faydası da barsaktaki yağ ve yağda çözünen vitaminlerin  “emülsifikasyon” haline getirilip emilimlerini kolaylaştırmaktır. Karaciğer detoksifikasyonuna destek vermek için mutlaka safra oluşumunu kolaylaştırıp kişiyi lifli beslemek gerekmektedir.

            3. Aşama: Evre-I detoksifikasyon reaksiyonları (Sitokrom  P450 sistemi üzerinden olan nötralizasyon zinciri ) 

           Toksinleri nötralize eden Sitokrom P450 sistemi, 100 kadar enzimden oluşur.  Her enzim belirli tip kimyasallara  afinite (ilgi) duyar. Bu sistem bazı insanlarda çok aktif, bazılarında daha az çalışır. Sitokrom P450 sistemleri iyi çalışan kişiler toksinleri kolayca bertaraf edebilirler. Bu sistemin çalışıp çalışmaması, kronik hastalıklara ve kansere yakalanma riskini belirler. Sigara toksinleri için de durum böyledir. 
           Sitokrom P450,  nötralizasyon  işlemiyle, toksinleri suda çözünen yan ürünler haline getirir;  böbrekle atılım kolaylaşır. Sistem yetersiz çalıştığında toksinler serbest radikallere dönüşür. Bu serbest radikaller oluştuğunda vücuda zarar vermeden, derhal anti-oksidan sistemlerle nötralize edilmesi gerekmektedir. Bu durumda karaciğer detoksifikasyon 4. Aşaması devreye girer. 

            4. Aşama: Evre-II detoksifikasyon reaksiyonları (Glutatyon sistemi üzerinden olan eliminasyon eylemleri):                              
            Sitokrom P450 sistemi yetersiz kalıp serbest radikal oluşturmuşsa  Glutatyon önemli bir detoksifikasyon zinciridir. Karaciğerin şelasyon denilen toksin bağlayan aşamasını oluşturur. Bu sistem sistein, glutamik asit ve glisinden oluşan üç aminoasitli küçük bir peptiddir.  C-Vitamin desteği Glutatyon düzeyini artırır ve anti-oksidan etki yapar.
            Glutatyon sistemi şelasyon yaparak toksinleri bağlar. Çoğu kimyasal atıklar, ağrı metaller, çözücüler, böcek ilaçları yağda çözünürler. Bu nedenle atılımları çok zorlaşır. Bedenin yağda  çözünen bileşikleri atmasının ilk aşaması safrayla atmasıdır. Ancak safrayla atılan toksinlerin %90 ı tekrar emilmektedir. Yağda çözünenleri, Glutatyon yardımıyla bağlayarak, merkaptat denilen suda çözünen forma getirir. Böylece atılım sağlanır. 
            Sitokrom P450 ile Glutatyon sistemi arasında  hassas bir denge var.  Bu dengenin bozulması terazinin diğer tarafının ağır gelmesine organizmanın o kısmında aksama olmasına yol açar. Sitokrom P450 sisteminin sadece karaciğerde değil, vücudun başka dokularında ve hatta  beyin dokusunda da bulunduğu iddia edilmektedir. Alzeimer ve Parkinson hastalıklarında bu sistemin görev yapmadığı suçlanmaktadır.  
            Sitokrom P450 sistemine yardımcı olacak besinler: Bakır, Magnezyum, Çinko, C-Vitaminidir. Sitokrom P450 sistemi desteklenmelidir. Ancak Glutatyon sistemi iyi çalışmayan bir hastanın Sitokrom P450 sistemini uyarmak doğru değildir. Çünkü bu iki sistem birbirini tamamlayıcı ve destekleyici olarak çalışırlar. İkinci aşamada görevli olan Glutatyon sistemi çalışmazsa, Sitokrom P450 nin ürettiği yan ürünler ortamda birikir ve karaciğer ciddi zarar görür.

Sitokrom P450 yi aktive eden maddeler:

İlaçlar: Alkol, Sigara dumanındaki nikotin, Fenobarbütal, Sülfonamidler, Steroidler
Besinler: Lahana, Brokoli, Brüksel lahanası, Kömür ızgarasında pişirilmiş etler (yüksek oranda zehirli bileşenleri sebebiyle) Yüksek protein diyeti, Portakal ve mandalina
Vitaminler: Niyasin, Riboflavin, C-Vitamini
Bitkiler: Karaman kimyonu, dereotu tohumu
Çevresel toksinler: Karbon tetraklorid, Egzos dumanı, Boyalardan çıkan gazlar, Böcek ilaçları. 
Besinlerden, Lahanagiller ailesi hem Sitokrom P450 hem de Glutatyon sistemini uyarır.  İndol-3-karbinol içerirler. Bu molekül hem karaciğerde hem de barsakta detoksifikasyon sağlayan bir anti kanser kimyasalıdır. Portakal, Mandalina, Karaman kimyonu ve Dere otu tohumu Limonen içerirler. Limonen deney hayvanlarında antikanserojen olduğu saptanan bir fitokimyasaldır. Ancak greyfurtta bulunan Naringenin maddesi genel bilgilerimizin tersine sitokrom P450 nin gücünü %30 oranında azaltmaktadır. Yüksek oranda ilaç kullanıyorsanız greyfurt kullanmamanız gerekir.

Sitokrom P450 sistemini inhibe edenler:

İlaçlar: Benzodiazepinler, Antihistaminikler, Simetidin ve Mide salgısını önleyen ilaçlar, Ketakonazol, Sülfanfenazol
Besinler: Greyfurt suyundaki Naringenin,  Zerdeçal baharatındaki Kurkumin, Acı kırmızı biberdeki Kapsaisin, Karanfil yağındaki Öjenol
Diğerleri: Yaşlanma, barsaktaki patojen bakterilerden üreyen toksinler, Kurkumin (Hint safranına sarı rengi veren bileşik), Sitokrom P450 yi baskılarken, Glutatyon sistemini aktive eder.  Bu etkisi kanser önlemede çok yararlıdır. 
Sigara içen veya sigara dumanına maruz kalanların ana bileşeni zerdeçal olan köriyi kullanmaları oldukça faydalıdır. Ayrıca günde 500 mgr C.vitamini takviyesinin,  Glutatyon sistemini önemli derecede güçlendirdiği çalışmalarla saptanmıştır.

Sitokrom P450 sisteminin iyi çalışması için önerilen besinler: 

 Lahanagiller (lahana, Brüksel lahanası, brokoli)
 B-vitamininden zengin besinler (mayalı besinler, tam tahıllar)
 C-Vitamininden zengin besinler ( Biber, lahana, domates) Turunçgiller (portakal, mandalina) (Greyfurt pek önerilmez)
  
                              KARACİĞER DETOKSİFİKASYON SİSTEMİ DESTEKLENMESİ

1. Beslenme: Sağlıklı bir karaciğer için aşağıdaki 3 şeyden uzak durulmalıdır
 1-Doymuş yağlar
 2-Alkol
 3-Rafine şeker
Yağ oranı yüksek olan bir diyet kolestaza neden olur. Ancak lif oranı yüksek olan bir diyet, safra salgısını arttırır. 

2. Karaciğeri koruyan gıdalar:

 Yüksek sülfür içeren gıdalar: Sarımsak, baklagiller, soğan ailesi, yumurta
 Suda çözünen  lifli gıdalar: Armut, elma, baklagiller, yulaf kepeği
 Lahana ailesi: Brokoli, Brüksel lahanası, lahana
 Enginar, pancar, havuç, karahindiba, yeşil yapraklılar, baharatlar ( zerdaçal, tarçın ve meyan kökü)
 Ortomoleküler tıp:  Mineral ve vitamin takviyeleri verilmesi önemlidir.  Bakır, Magnezyum, Çinko, C-Vitamini ile Sitokrom P450 sistemi desteklenmelidir.
 Nöralterapi: Organın ve sistemin çalışması üzerindeki etkisi hayati önem arz etmektedir.  Bir organın özellikle karaciğerin, gerek segmental, gerekse çölyak gangliyonu üzerinden uyarılması, karaciğer segmentiyle ilişkili bozucu alanların regüle edilmesini sağlar. 
 Fitoterapi:  Glutatyon sistemi ne kadar güçlüyse karaciğer detoksifikasyonu o kadar güçlüdür. Glutatyon sistemini %35 artıran Silimarin; C ve E vitaminlerinden çok daha güçlüdür. Silimarin, Roacutan gibi ilaçlardan, alkol, toksin, siroz ve kanserden karaciğeri korunmada altın moleküldür.   Dokudan ağır metallerin eliminasyonu için fitoterapötik ajanlarla şelasyon tedavisi bu aşamada önemlidir. Chlorella (yosun derivesi)    ve  Coriander (Kişniş Tohumu) şelasyon tedavisi için fitoterapi yönünden değerlidir. 6 ay günde 3 kez önerilir. 

 Kolon Hidroterapi (Kolon temizliği): 
         Barsaklar, toksinlerin en çok biriktiği alandır. Barsaklar bağışıklık sisteminin çok önemli bir parçasıdır. Barsak temizliği bedeni toksinlerden arındırarak enfeksiyonlara direnci artırır. 35 yaş üstü her yıl bir kez “gaita analizi” ve besin alerji testleri önerilir. Barsak temizliği karaciğer detoksu için önemlidir. Sağlıklı barsak florası için gaita analzleri, besin alerji testleri değerlidir. 
         Haftada bir-iki doz  rektal ozon uygulanması ve 5 gün arayla 3 defa kolonhidroterapi barsak için detoks sağlar. Ayrıca probiotikli beslenme Candida (mantar) içeren barsaklarda detoks sağlar.

 Ozon sauna, Sauna, hamam, kaplıca veya hipertermik seans (terleme)
         Ozon Sauna detoksun yanı sıra doku oksijenasyonunu da artırır. Detoksifikasyonun ana işlemlerinden biridir.

 Ozonlu su: Sebze meyvelerdeki bakteri, virüs, mantarı, tarım ve hormon ilaçlarını temizler.

 Yosun banyoları
  
Detoksifikasyon Kimlere Uygulanır? 

 Labaratuarda kan, idrar, dışkı, saç analizleri, karaciğer fonksiyon testleri sonucu toksik madde ölçümü pozitif olanlara
 Klinik olarak durup dururken ortaya çıkan, hiç bir nedene bağlı olmayan baş, sırt ve boyun ağrıları, sık tekrarlı sıkıntı-bunaltı, artrit, eklem ağrıları, sık tekrarlayan solunum problemleri, ülser, hemoroit, kronik kabızlık, allerjik semptomlar, gıda alerjileri, ekzema, sedef hastalığı, uykusuzluk, davranış değişiklikleri, depresyon detoksifikasyon gerektirir.
 Kronik yorgunlukta serbest radikal birikimi nedeniyle düzelmesi zor bir durumdur. Özellikle ozonterapi ile detoks yapılıp vitamin, mineral, aminoasit desteği yapılmalıdır. 
 Ne olduğu bilinmeyen sürekli genel bir iyilik hali kaybı halinde akla “DETOKS” gelmelidir.
 
 
Detoksu kendin nasıl yaparsın?


1. Detoks “DOĞRU BESLENMEKLE” başlar. 

 Yarım limon suyu ilave edilmiş bir bardak ılık su ile güne başla
 Günde en az 5-6 öğün 
 Öğün sayısı çok miktarı az
 Her gün 9 porsiyon sebze ve meyve
 Sebze ve meyve suyu karışımları içilmesi
 Havuç, şalgam, pancar, elma, papaya, kavun, kivi.. gibi
 Ekolojik tarım - organik besin tercihi
 Sebze meyveyi mevsiminde tüketmek gerekir. Sera, konserve yok.
 Doğada yetişen hayvanların eti (Kırmızı et, tavuk, balık)
   Hormonla, kimyasallarla şişirilmiş ve hareketsiz yetişen tavukların  eti, mısır küspesiyle şişmanlatılmış büyük-küçükbaş hayvan eti, suni yetiştirilmiş balıkları eti yarar değil zarar verir.
 Organik yumurta, margarinsiz tereyağ vs..
 Saf zeytinyağı her zaman ilk tercih olmalıdır.
 Beyaz unlu gıdalar “metabolik sendrom” sebebidir. Ekmeğin içi değil kabuğu yararlıdır. Metabolik sendrom “serbest radikal” üretimi demektir.
 Günlük tüketilen gıdaların %55’i karbonhidrat, %20 yağ, %12 protein olmalıdır. Bu gruplar çeşitlilik açısından da zengin olmalıdır. Tek tip beslenme sağlıksızdır. 
 Günlük, kilo başına 0.9 gr protein, 
 Haftada 2-3 kez tahıl grubu yenmelidir.
 Kızarmış yağlar, sosis sucuk gibi nitrat içeren gıdalar yenilmez.
 Tatlı haftada birden fazla yenilmez…
 Közlenmiş gıda yenmez. 
 Yemekleri aşırı pişirmekten kaçınılmalı… 
 Sebze meyve aşırı doğranmaz, ezilmez, taze yenir
 Sindirim ağızda başlar..uzun çiğneme şarttır.
 Sağlıklı beslenmek fazla kalori alımını engeller. Şişmanlatmaz.
 Detoks süresince fitoterapi desteği alınmalıdır. 
                       Biberiye, rezene, karahindiba, kuşburnu., vs (günde 2-3 bardak)


2. Detoks, doğru “OKSİJENLENME” ile devam eder.

 Doğru oksijenlenme = doğru nefesle olur. 
    Doğru nefes abdominal (karın) solunumla olur.
 Hareket - egzersiz (Haftada 1500 cal) 
    Hareket ve doğru nefesle gelen oksijen tüm organlara nefes aldırır.  
 Yağ dokusunun damar iç cidarını ve iç organların etrafını sarmasıyla oluşan perfüzyon bozuklukları organ oksijenlenmesini bozar.
 Son zamanlarda eriyik oksijen preparatları ağız yoluyla kullanılabilmektedir.

3. Detoks iyi bir “KAN DOLAŞIMI”  gerektirir.

 Günde 2- 2,5 litre su 
 Egzersiz
 Ozon sauna, sauna, Buhar banyosu, hamam, masaj
 Düzenli duş (sıcak-soğuk dönüşümlü)

4. Çok gerekli olmadıkça (ağrı kesici, gaz giderici, antiasidiler) ilaç yok
5. Kahve, alkol ve sigara yok
      25 gr saf alkol almak dolaşım sisteminin sağlıklı çalışmasını sağlar. Bu bir bardak şaraba, 300 ml biraya ve bir kadeh viskiye tekabül etmektedir.
6. Elektromanyetik kirlilik için onu elimine edecek bir manyetik alan kullanımı
7. İyi bir detoks “POZİTİF OLMAK” tır. 
8. Kendine ve sevdiklerine zaman ayırmak, dinlenmek, eğlenmek “RUHSAL DETOKS” sağlar.
 
Örnek olabilecek detoks üzerinde etkili olan besinler ve diyetleri :
ANANAS: İhtiva ettiği bol C vitamini cilt ve sindirim detoksu sağlayan Bromelin sebebiyle önerilir. 

GREYFURT: Tüm detoks kürlerinin favori meyvesidir. Yüksek oranda C vitamini ve lif içerir. Kolesterol düşürücü ilaç kullananlar (Statinler) greyfurt suyunu bu ilaçlarla aynı anda kullanmamalıdır. 


KAYISI ve ŞEFTALİ: Güçlü bir antioksidan olan beta karotenin en iyi kaynaklarıdır. Ayrıca bir miktar da flavinoid bitkisel lif potasyum ve diğer mineralleri içerirler. 


PORTAKAL: Çok değerli bir antioksidan ve detoks vitamini olan C vitamininden zengindir. Bol miktarda lif ve flavinoid içerir. 


ELMA: Son derece yararlı bu flavinoid olan Likopen'in, kolesterol azaltıcı Pektin'in ve birçok vitaminin kaynağıdır. 


SİYAH ÜZÜM: Zengin bir vitamin kaynağıdır. Çekirdeğinde çok değerli bir antioksidan olan Proantosiyanidin ihtiva eder. 


KİVİ: Bir C vitamini ve mineral deposudur. 


DETOKS SEBZELER 

LAHANA GRUBU SEBZELER:

(Beyaz ve kırmızı lahana, brokoli, şalgam, hardal, kırmızı turp, pancar, Brüksel lahanası, karnabahar) Detoks kürlerinin değişmez elemanlarıdır. Detoks sistemini güçlendiren antioksidan vitamin ve mineralleri bol miktarda ihtiva ederler. Vücudu toksinlerden temizleyici, güçlendirici ve destekleyici besin elemanlarından zengin sebzelerdir. Çiğ olarak, haşlanmış olarak veya öğütülerek sebze suyu karışımları içinde kullanılabilirler. 

HAVUÇ: Çok iyi bir antioksidan olan beta karoten ve C vitamini bakımından zengindir. Çok güçlü bir toksin temizleyicidir.
 
ENGİNAR: Karaciğerin çok yararlı bir destekleyicisi ve güçlü bir toksin gidericidir. Kolesterol düşürücü etkiyi de gösterir. 

KEREVİZ VE YERELMASI: Güvenilir bir antioksidan ve iyi bir sindirim rahatlatıcısıdır. 

SARIMSAK VE SOĞAN: Bağışıklık sistemini güçlendirici, kolesterol azaltıcı ve toksinlerden arındırıcı etki gösterirler.
 
MULTİMODAL PREVENTİF HEKİMLİK: NEDENE YÖNELİK TEDAVİLER VE DOKU ONARIMI KRONİK YAŞLANMA VE SAĞLIK SORUNLARININ DÜZELEBİLİR HALE GELMESİNİ SAĞLAR. MİSYONUMUZ VİZYONUMUZ HEDEFİMİZ: FİT, SAĞLIKLI AĞRISIZ ÜSTELİK ESTETİK GÖRÜNEN SAĞLAM VE MUTLU BİREYLERDİR. İnsan bir bütündür bütün olarak labaratuar, görüntüleme yöntemleri ve kliniği ile değerlendirilir; nedene yönelik doku onarımı girişimsel yöntemler ve ortomoleküler tıp desteği ile sağlanır.
Ayrıntılar
METİLASYON GLUTATYON HOMOSİSTEİN MEKANİZMASI EPİGENETİK Folik asit (B9), B6, B12, D vit metilasyon ve glutatyon sisteminin ana vitaminleridir. Bu döngünün içinde folat, methionin, biopterin, üre ve glutatyon döngüleri içiçe bulunur. Birçok kronik hastalığın temelinde homosistein ve glutatyon mekanizması bozulmuştur.
Ayrıntılar
KRONİK AĞRI TEDAVİLERİNDE MULTIMODAL ANALJEZİ - AĞRILI HASTAYA YAKLAŞIM VE TEDAVİ YÖNTEMLERİ Kronik Ağrılar NOSİSEPTİF ve NON-NOSİSEPTİF AĞRILAR olarak 2'ye ayrılır. Ağrı tiplerine göre de tedavi şekli değişir. Nosiseptif ağrılar kas, iskelet, organ kaynaklıdır. Non Nosiseptif ağrılar Nöropatik (Santral-Periferik), Reaktif ağrı, Deafferantasyon, Sempatik sistem veya Psikojenik ağrılar
Ayrıntılar
AĞRI TEDAVİSİNDE STRATEJİLER 1. DERMATOMAL YANSIYAN AĞRI BLOKAJI 2. İNTRA-ARTİKÜLER, INTRA MUSKÜLER GİRİŞİMSEL TEDAVİLER 3.Ağrı kaynağı TETİK NOKTA tedavisi 4. KAPI KONTROL TEORİSİ - infiltratif A delta sinir lif uyarılması 5. TENS TEDAVİSİ 6. MEZOTERAPİ 7.Kulak ve vücut AKUPUNKTURU 8.SU JOK, 9..NLP
Ayrıntılar
AĞRI TEDAVİSİNDE BÖLGESEL İNFİLTRATİF TEDAVİLER ve Ağrı 2 sinir lifiyle (A delta ve C lifleri) omuriliğe gelir Ağrı omurilikten beyne taşınırsa hissedilir. A delta lifleri hızlı akut ağrıyı C lifleri kronik yavaş ağrıyı taşır. A delta lifleri çok uyarıldığında omurilik ağrı reseptörleri kapılarını kapatır ve kronik ağrı böylece beyne ulaşamaz.
Ayrıntılar
KRONİK AĞRILARDAN İLAÇSIZ KURTULABİLİR MİSİNİZ? 1.Tetik nokta girişimsel tedavisi 2. Oksijenlendirilmesi 3. Kapı kontrol teorisi A delta liflerinin girişimsel uyarılması 4. Ağrılı bölge detoksu - bölgeye yığılmış kimyasal mediatörlerin uzaklaştırılması 5. Hasarlanmış sinir onarımı, Vitamin, mineral, fitoterapi 6. NLP ve akupunktur
Ayrıntılar
YARA İYİLEŞMESİ: DİABETİK AYAK MANTAR İLTİHABI GİDERİP DOKUYU ONARMAK TEDAVİLERDE MUTLAKTIR. FOTOĞRAFTA İYİLEŞME SÜRECİ HAFTA HAFTA İZLENMEKTEDİR.
Ayrıntılar
AĞRIDA TENS TEDAVİLERİ TENS (Transcutaneous Electrical Nerve Stimulation =Transkutanöz Elektriksek Sinir Stimülasyonu ) ağrı tedavilerinde kullanılan bir sistemdir. Cilt yüzeyine yakın sinirlerin elektriksel sinyallerle uyarılmasını ifade eder. Bu sinyaller ilk etapta deri altında yer alan sinirlere ve oradan beyne iletir
Ayrıntılar
LİPÖDEM = AĞRILI YANMA SENDROMU VÜCUDUNUZUN alt tarafı daha şişman ve düzensiz yağlanmışsa sıktığınızda ağrılysa etek dar pantolon çizme giymeniz sorunluysa Lipödem olabilirsiniz. Ameliyat olmadan da tedavi olabilirsiniz.
Ayrıntılar
OZONTERAPİ O3 Atomu olan OZON hem kan hem dokuların oksijenasyonunu sağlar öte yandan da serbest radikal denen toksinlerin vücuttan temizlenmesini sağlar. Ozon bağışıklık sisteminde çok etkilidir. Ozon düşük dozda immünstümülan, orta dozda immünregülatör, yüksek dozda immünsupresördür..Ozon Nf-kB'yi baskılayan
Ayrıntılar
MEZOTERAPİ: AĞRI TEDAVİLERİNDE ve CİLT ve SAÇ GENÇLEŞTİRMEDE ALTIN YÖNTEM BİYOLOJİK ya da FARMAKOLOJİK ilaçların MİKRO-ENJEKSİYON yoluyla HEDEF BÖLGEDE ORTA DERİ TABAKASINA uygulanması İŞLEMİDİR. Önemli olan DOĞRU YERE DOĞRU DOZDA DOĞRU MESAFE ve ARALIKLARLA DOĞRU İLACI vermektir. MEZOTERAPİ ağrı ve antiaging tedavilerin hepsinde kullanılabilir.
Ayrıntılar
PRP ile KENDİ KANINIZ ile EKLEM İÇİ AĞRILARDAN KURTULABİLİR ya da CİLT ve SAÇ SORUNLARINIZA ÇARE bulabilirsiniz. PRP, “Platalet Rich Plasma- platelet yönünden zenginleştirilmiş plazma uygulaması” adı verilen tedavi yönteminin kısaltılmış ismidir. Platalet diğer adıyla trombosit denen hücreler saldıkları “BÜYÜME FAKTÖRLERİ= GF” nedeniyle hasarlı dokuda onarım sağlarlar.
Ayrıntılar
MİGREN TEDAVİ YÖNTEMLERİ VE BOTOX Botox yılan zehiri değil bakteri toksinidir. Hekimlikte kırışıklık dışında MİGREN TEDAVİSİNDE de çok etkindir. Fark kullanılan dozların daha yüksek oluşu VE yapılan bölgelerin çokluğundadır.
Ayrıntılar
ANTİDEPRESANLARDAN NASIL KURTULABİLİRSİNİZ? KLİNİK AROMATERAPİ :ANTİDEPRESANLARDAN NASIL KURTULABİLİRSİNİZ? Serotonin (MUTLULUK HORMONU) yükselmesi SİRKADİEN RİTMİ (VÜCUT HORMON DENGESİ) düzeltir. AROMATERAPİ (bergamot, ylang ylang, sedir, lavanta, vetiver) ve AKUPUNKTUR serotonini artırır. Her ikisi de bilimsel olarak ispatlanmıştır.
Ayrıntılar
AĞRI KİLO VERMEK ZAYIFLAMAK Özellikle bel ve diz ağrısı çekenlerin, obesite sorunu sağlık sorununa dönüşen hastaların kilo vermesi şarttır. Zayıflamada; akupunktur ve bölgesel incelme yöntemleri uygulanır. İştahı ve tatlı isteğini kesmek, depresyonu yoketmek , mide kazınmasını önlemek esastır.
Ayrıntılar
MD DYNA MYOMODÜLASYON DOLGU TEKNİK - YÜZ LİFTİNG-SARKMA TEDAVİSİ Yüz kaslarının özelliği: Yüzdeki kimi kaslar yüzü yukarı kimi kaslar da aşağı çeker. Myomodülasyon yöntemi ile yukarı çeken kaslar güçlendirilir aşağı çeken kaslar zayıflatılır böylece yüz liftingi sağlanır sarkmalar düzelir.
Ayrıntılar
YÜZ ve GIDI TOPARLAMA: SARKMA olan yerde aynı zamanda BOŞLUK oluşur. LIFTING ve DOLGU beraber yapılmalıdır. Tedavide MD CODES, MD DYNA MYOMODÜLASYON, ORGANİK V LIFT İP, MEZOTERAPİ , SOMON DNA gibi yöntemler kullanılır. Bu tedavilerin tamamı mekanik işlevlerinin yanısıra doku hasarını onarır.
Ayrıntılar
ÖDEM TEDAVİSİ AKUPUNKTUR Elektroakupunktur ile ayak - bacak kronik ödem tedavisi yapılabilir. Andülasyon tedavisi de tedaviye eklendiğinde sonuç hızlı alınabilir.
Ayrıntılar
OBESİTE YAKLAŞIMI ve ZAYIFLAMA TEDAVİLERİ Obesite= Şişmanlık bir hastalıktır. Her hastalık gibi tedavi edilmeden önce sebepleri araştırılmalıdır. Kapsamlı Check up sonrası Kulak ve Vücut Akupunkturu yanında beslenme programı uygulanır. Bölgesel incelme yöntemleri eklenerek zayıflama ve incelme sağlanır.
Ayrıntılar
RADYOFREKANS KANÜL VE PLEXR PLAZMA TEDAVİ KOMBİNASYONU RADYOFREKANS KANÜL VE PLAZMA TEKNOLOJİSİ İLE Sellülit bantlarından, Et Benlerinden,Kılcal damarlardan TEK SEANSTA kurtulabilirsiniz..Aynı zamanda ağrı tedavilerinde "TRIGGER POINT = TETİK NOKTA" da KURU İĞNE TEKNOLOJİSİNİ tek seansa indirir.
Ayrıntılar
NLP (ALGISAL DAVRANIŞ KONTROLÜ) 5 duyu ile algılanır.Algılar düşüncelere daqvranışlara alışkanlıklara ve karaktere dönüşür. Algı değişiminin zihinsel sağlanması ise özel bir teknikle olur: NLP. ZAYIFLAMA ve AĞRI hastalıkların kontrolünde NLP düşünce davranış değişiminde çok etkili bir yöntemdir.
Ayrıntılar
SOMON GENÇLİK AŞISI - Pİ SİSTEM X-ADN ve Hyalüronik asit kombinasyonu ile kırışıklık ve sarkmanın tedavisi mümkündür. Ciltaltı dokunun yeniden yapılanması onarımı sağlandığı için cildin elastikiyeti canlılığı ve parlakılığı artar.
Ayrıntılar
ANTİAGING MEZOTERAPİSİ: R-T-M-G 10 dk' da gelen GENÇLİK: Omega CTP kompleksi, organik kök hücreleri, resveratrol, bakır peptid, kollajen, hyaluronik asit, omega 3, 6, 9 ve aminoasitler, KOLLAJEN, meristem hücreleri, HYALÜRONİK ASİT ile yüz lifting
Ayrıntılar
BEN SİĞİL TEDAVİLERİ AKNE KILCAL DAMAR İZ SKAR TEDAVİLERİ AYNI CİHAZLA YAPILABİLİR. PLAZMA LED LAZERLE KESİN ÇÖZÜM
Ayrıntılar
SARKMA TEDAVİLERİNDE cerrahisiz ÇÖZÜM önerileri: Yüz, kaş, gıdı, boyun-dekolte, kol-bacak içleri, karın, meme ve popo sarkmaları sıktır. LAZER, FRAKSİLAZER, FRAKSİ RADYOFREKANS, RADYOFREKANS, BOTOX, DOLGU, KİMYASAL PEELİG, LIQUID LİFTING, V LIFT, MEZOLIFTING sarkmalarda cerrahi haricinde kullanılırlar.
Ayrıntılar
ZONA VE DİĞER NÖROPATİK AĞRILAR Zona lezyonları bir dermatom (spinal sinir kökünün deride dağıldığı bölge) sınırları içinde kalır. Zona ağrısı bu dermatomun nöropatik ağrısıdır. Tedavisi de "GİRİŞİMSEL" nörapatik ağrı tedavisidir.
Ayrıntılar
GENÇLİK, SAĞLIK VE GÜZELLİK HÜCREDEN BAŞLAR ÇÖZÜM BASİT VE NET: DOĞRU BESİN VE OKSİJEN, DOĞRU DETOKS, DOLAŞIM VE BAĞIRSAK SİSTEMİ VE DOĞRU ESTETİK. İÇERDEN VE DIŞARDAN DESTEK İLE GENÇ SAĞLIKLI VE GÜZEL..HEP ANIMSAYIN ANTI-AGING SÜREÇ SADECE ESTETİKLE SAĞLANAMAZ TAŞIMA SU İLE DEĞİRMEN DÖNMEZ. SAĞLIKLI İSEN GÜZELSİN.
Ayrıntılar
BÜTÜNSEL TIP MENTALİTESİ 1* TANI: Hekim Muayenesi, Labaratuar - Radyolojik analiz 2* Hücre boyutunda tedavi (oksijen, besin, mineral, vitamin, enzim, hormon desteği, DETOKS 3* Hücrelerarası Telekominikasyon- Haberleşme (bağ doku - sinir sistemi aracılığı) 4* Kan- Lenf Dolaşımı 5*Beyin Nöroformat (NLP, Hipnoz..) 6* Estetik
Ayrıntılar
HÜCRE ANTİAGİNG - OKSİDATİDİF STRESS - ASİT BİRİKİMİ - OKSİJENSİZ DOKU Oksijeni doğru almayan doğru yakmayan her doku hasta olmaya mahkumdur. İyi oksijenlenmeyen doku tıpkı havalandırılmayan temizlenmeyen evler gibi kokuşur. Kendini eğer 300 KG gibi hissediyorsan kokuşma (SERBEST RADİKAL BİRİKİMİ) artmıştır.
Ayrıntılar
GİRİŞİMSEL YÖNTEM İLE MİGREN TEDAVİ EDİLEBİLİR. Migren sempatik parasempatik sistem dengesizliğinin damarlardaki düzensiz genişleme daralma yaratmasıyla ilgilidir. Girişimsel yöntemler damarlara giden sempatik parasempatik lifleri hedef alarak problemi kalıcı olarak tedavi eder.
Ayrıntılar
PROBİYOTİK -PREBİYOTİK NEDİR? FARKI NEDİR? Patlojik bakterilerden sizi koruyan iyi bakteriler PROBİYOTİK, iyi bakterileri çoğaltan gıdanın adı PREBİYOTİK'tir. Amaçları sizi KORUMAKTIR. KORUNMADA; Kronik iltihaplı hastalıklar, allerjiler ilk sıradadır.
Ayrıntılar
KİŞİYE ÖZEL TERAPİ: SAĞLIK VE İMAJ KOÇLUĞU: SAĞLIKLI YAŞAM KOÇLUĞU; Birey bir bütündür. Kişinin GENEL VÜCUT SAĞLIĞI, ZİHİNSEL DURUMU VE FİZİKSEL GÖRÜNÜŞÜ bütünü oluşturur. BÜTÜNÜ BÜTÜN OLARAK TEDAVİ ETMEK GERÇEK BİR YAŞAM KOÇLUĞUDUR.
Ayrıntılar
CHECK UP: KİŞİSEL SAĞLIK TARAMASI CHECK UP; Kişilerin genel muayenesi ve kapsamlı tarama testleri ile sağlık durumunun değerlendirilmesidir. Check up, hastalıkların erken tanı ve tedavisi amaçlıdır. Dr.muayenesi, Labataruar, radyolojik tetkikler, elekrogramlar ve Ryodoraku Check up kapsamındadır.
Ayrıntılar
OZON SAUNA Ozon sauna DETOKS, ZAYIFLAMA AĞRI ve BAZI CİLT HASTALIKLARINDA kullanılan seanslar halinde yapılan tedavi yöntemidir.
Ayrıntılar
OBESİTE, DEPRESYON VE HORMONLAR..İNSÜLİN DİRENCİ, LEPTİN DİRENCİ, GHRELİN Şişmanlık ve hormon ilişkisi yani şişmanlığın metabolizması bilindiği sürece savaşması daha kolay hale gelir. insülin ve leptin direncini çözmek aynı zamanda vücudu depresyondan da korumak demektir.
Ayrıntılar
İNSÜLİN DİRENCİ (HOMA IR TEST) NASIL HESAPLANIR? AÇLIK ŞEKER X AÇLIK İNSÜLİN /405 =HOMA IR TEST. HOMA İNSÜLİN DİRENC SONUCU 2.7 DEN YUKARI İSE İNSÜLİN DİRENCİNİZ VARDIR.
Ayrıntılar
KANDİDA ALBİKANS VE YOL AÇTIĞI HASTALIKLAR Kandida "maya mantarı"dır. Vücutta normalde vardır. Kontrolsüz çoğaldığında sindirim bozuklukları, allerji, kronik iltihaplı hastalıklar(Ülseratif kolon, Chron, Romatizma,vs) yol açabilir.
Ayrıntılar
ALLERJİ, ALLERJEN ASTIM TEDAVİLERİNDE BAĞIRSAK DETOKSU VE AKUPUNKTUR İŞBİRLİĞİ Bağırsak detoksu bağışıklığı yükseltip birçok kimyasal salan "candida" gibi mikroorganizmalardan vücudu arındırır. Akupuntur ise sempatik parasempatik sisten dengesini sağlar.
Ayrıntılar
HORMONLAR VE ANTI-AGING TERAPİLER Doku ve organların hormonal aktivitesinin yavaş ya da az çalışması vücudu yaşlandırır. Fazla çalışan doku ve hormonal sistem ise zamanla yine hasara yol açar.
Ayrıntılar
Her BESİN,OKSİJEN ile yanar ENERJİ açığa çıkar. Her hücrenin sağlıklı çalışabilmesi için öncelikli olarak doğru besini alması ve yeterli miktarda oksijen alarak bu besini doğru yakması, enerji elde etmesi gerçek sağlıktır. Tüm sistem bu işleyişe bağlıdır. Dolaşım ve sinir sistemi özellikle önemlidir.
Ayrıntılar
BESLENME ÖNERİLERİ, BESİN YARARLARI, Besinlerden nasıl yararlanalım..hangi besin ne işe yarar..?
Ayrıntılar
VAKA SUNUMLARI VAKALAR, ŞİKAYETLERİ, TEDAVİLERİ, SONUÇLARI
Ayrıntılar
LAZER AKUPUNKTUR ve İĞNESİZ ELEKTRO AKUPUNKTUR Laser ANALJEZİ (ağrı kesici etki), REJENERASYON( onarım) ve RELAXASYON (kas gevşetici) programları içerir. Lazer ve iğnesiz elekroakupunktur acısız şekilde kulak, vücut, el ve ayaktan, obesite, ağrı, depresyon vs hastalıkların tedavisini yapar.
Ayrıntılar
BESLENME TARİFLERİ Beyin kalori hesabı değil kalite hesabı yapar. Gıdaların %55' i karbonhidrat, %12 protein, %20' si yağ olmalıdır. Kalori değerleri ise 1 gr yağ= 9 cal, 1 gr protein = 4cal, 1gr şeker =4 cal.
Ayrıntılar
RYODORAKU: BİLGİSAYARLI VÜCUT ELEKTROAKUPUNKTUR ANALİZ VE TEDAVİ CİHAZIDIR. Vücutta; Kalbin EKG’ si, beynin EEG’ si, kasların EMG’ si olduğu gibi tüm vücudun ELEKTROSUNU çeken, tanı için kullanıldığı gibi tedavi içinde kullanılan sistemin adı RYODORAKU’ dur. Düşük elektrik direnç noktaları (yüksek elektrik iletkenliği) üzerinden ölçülür ve tedavi edilir.
Ayrıntılar
AĞRI TEDAVİSİNDE KULLANILAN YÖNTEMLER ALGOLOJİ (AĞRIBİLİM) TETİK NOKTALARININ TEDAVİSİ, İLGİLİ AKUPUNKTUR NOKTALARININ TEDAVİSİ, II. MOTOR NÖRON DÜZEYİNDE ALGI BLOKAJI, I. MOTOR DÜZEYİNDE ALGI BLOKAJI, ZİHİNSEL KONTROL İÇİN NLP
Ayrıntılar
TRIGGER POINT = TETİK NOKTA = KAS DÜĞÜMÜ Ağrıların % 93′ünde tetik noktaları mevcuttur, ağrıların %85′inde de ise tek neden olarak bulunmuştur. AĞRI TEDAVİSİNDE IMS YMNTEMİ İLE TETİK NOKTA TEDAVİSİ KALICI ÇÖZÜM ÜRETİR.
Ayrıntılar
SUJOK - MAGNET TERAPİ SU JOK Terapi yöntemi; Kore dilinde EL - AYAK demektir. Kulak akupunkturu sonrası akupunktur dünyasının en önemli keşfi SU JOK'tur. Eller ve ayaklar; en gelişmiş makine olan insan vücudunun klinik tedavi merkezleridir.
Ayrıntılar
SOĞUK LİPOLİZ + RADYOFREKANS + LPG + INFRARUJ inceltir SIKILAŞTIRIR. Soğuk lipoliz pannikülit yaparak yağ dokusunu parçalar, Raydofrekans sıkılaştırır, LPG yağı vakumlayıp dolaşıma atar, infraruj yağ yakımını artırır.
Ayrıntılar
ALT CİLT ONARIMI VE TERAPİLERİ KİMYASAL PEELİNG, LAZER TERAPİ, FRAKSİLAZER, RADYOFREKANS, FRAKSİRADYOFREKANS, DOLGU, LİPOLİZ, HÜCRESEL BESLENME, ORGANİK İP
Ayrıntılar
ZAYIFLATAN, DEPRESYONU GİDEREN, AĞRIYI TEDAVİ EDEN 5000 yıllık bir değer..AKUPUNKTUR.. Akupunktur vücudun dengesini yeniden yerine oturtan KULAK, VÜCUT, EL ve AYAĞA uygulanabilen bir tedavidir.
Ayrıntılar
SU JOK - TOHUM TEDAVİ SU JOK, el ve ayakta bulunan organ izdüşüm ve enerjilerinin tedavisini sağlar. Vücudun genel sağlığını fiziksel, emosyonel ve mental anlamda dengeye kavuşturur.
Ayrıntılar
BÜTÜNSEL HEKİMLİKTE YENİ KONSEPT.. BEDEN, ZİHİN VE ESTETİK SAĞLIK.. Hekimlikte yeni anlayış "BÜTÜNCÜL" olmalıdır. Amaç daha SAĞLIKLI, hastalıksız, AĞRISIZ, dinç, ZİNDE, zihinsel huzuru yakalamış, daha ESTETİK bireylerdir. İNSAN; MÜKEMMELİ HAKEDER.
Ayrıntılar
VARİKOSEL tedavisinde SU JOK ve SHÜSSLER TUZLARI tedavi edicidir. Varikosel, erkekteki testislerden (sperm üreten yumurtalıklardan) kalbe dönen toplardamarlarda oluşan bir çeşit varisleşme yani damar genişlemesidir.
Ayrıntılar
TOHUM TERAPİ el ve ayaklarda kullanılan bir akupunktur yöntemidir. El ve ayaklar tıpkı kulaklar gibi " MİKROSİSTEM" dir. Bu nedenle el ayaklara bantlanan tohumlar ile aslında bir akupressör tedavi sağlanır. Her organ kendisine benzer tokumlarla tedavi görürse daha iyi sonuç alınır.
Ayrıntılar
ANTİ- AGING TEDAVİ Fiziksel ve Zihinsel Sağlık = DİNÇ ve GENÇ görünüm...Takip kişiseldir. Analizler şarttır. Periodik radyolojik, labaratuar, hormon, cilt ve vücut kas-yağ analizleri, beslenme ve yaşama alışkanlıkları, fiziksel rahatsızlık, zihinsel, ruhsal durum takibii, fotoğraflama ve KİŞİSEL TERAPİ SÜRECİ
Ayrıntılar
BEL KARIN Bölgesi incelmelerinde AKUPUNKTUR + SOĞUK LİPOLİZ + GALVANİK AKIM TERAPİ Soğuk lipoliz yağ dokusunu "PANNİKÜLİT" yaparak bozan bir sistemdir. Bölgesel amaçlı yağ parçalamak için kullanılır. Akupunktur ise genel zayıflama amaçlıdır. Galvanik akım ise yağ dokusunu harekete geçirir.
Ayrıntılar
İncelme terapilerinde...SOĞUK LİPOLİZ Soğuk lipoliz, Radyofrekans (RF), LED, Vakum, Dermoroller, Infrared kombinasyon cihazıdır. Roobart RM 50 farklı vücut bölgeleri için 4 ayrı başlık taşıyan bir cihazdır. Öncesinde vücut analizi ve incelecek bölge ölçümleri yapılmalıdır.
Ayrıntılar
Geç dönem sellülit tedavilerinde BİO- LİPOLİZ Lipo =Yağ, lizis= erime demektir. Uygun hastada lposuctiıona yakın sonuçlar sağlar. Lipoliz Deoksikolatlı PPC (Fosfotidilkolin) adlı yağ eritici maddenin derin ciltaltı yağ dokusuna verilmesi işlemidir.
Ayrıntılar
STRİA-ÇATLAK TEDAVİLERİ Laser ve Çatlak Mesoterapisi çatlak tedavilerinde kullanılan güçlü terapilerdir. Hamilelik, büyüme, spor, ameliyat ya da şişmanlama nedenli olan tüm çatlaklarda kullanılabilirler.
Ayrıntılar
ANDÜLASYON TERAPİ BÜTÜNSEL TEDAVİDE yepyeni boyut:: ANDÜLASYON TERAPİ değişik hertzlerde titreşim ve infraruj ışınlarını kullanarak mikrodolaşımı ve hücre oksijenasyonunu düzenler. Zayıflama ve Ağrı tedavisinde ve 20 çeşit hastalık grubunda etkilidir.
Ayrıntılar
KARBOKSİPUNKTUR - OZOPUNKTUR Akupunktur noktalarına, CO2 gazı (KARBOKSİTERAPİ) veya O3 gazı (OZONTERAPİ) uygulanması işlemleridir. ZAYIFLAMA, AĞRI, ALLERJİ tedavilerinde çok etkin yöntemlerdir. Amaç vücudun sağlıklı dengesini tekrar yerine getirmektir.
Ayrıntılar
DUDAK DOLGUSU daha dolgun ve biçimli dudaklar içindir. Dudaklar "HYALÜRONİK ASİT DOLGU" ile hacimlendirilir. Ayrıca dudak dolgusu ile şekil kazandırılır, belirgin dudak kontürü sağlanır, dudak üstü çizgilerde hyalüronik asit ile doldurulabilir.
Ayrıntılar
AMELİYATSIZ KAŞ KALDIRMAK İÇİN..."COG KANÜLLER" Her bir kırçılına takılan yağ dokusu kollajene dönüştüğünde 2 yıl süreli bir kaş kalkıklığı sağlar. Ameliyatsız şık bir çözümdür.
Ayrıntılar
Cilt GENÇleştirme...EXCELL DERM PRO II Excell Derm Pro II hücre seviyesinde; hücrede biyolojikal bir stres hali yaratarak membran potansiyelini değiştirip bilier lipidlerde elektroporasyona yol açarak pore oluşturulmasını sağlayan IM-RADYOFREKANS destekli iğnesiz mezoterapi tedavisidir.
Ayrıntılar
ERKEKLERDE BOTOX YAPTIRABİLİR. BOTOX erkekler için de iyi bir gençlikj aşısıdır. Kaz ayakları ve alın kırışıklıklarının açılması için botox ideal çözümdür.
Ayrıntılar
BOTOX ETKİLİ AGELESS KREM 10 Dk içinde krem botox etkisi gösterir. Bu kremle beraber kullanılan ANTİAGİNG SERUM 220 adet büyüme faktörü içerdiğinden dokuyu gençleştirir. Ameliyatsız ve medikal estetik girişimleri olmaksızın kolay gençlik yöntemidir.
Ayrıntılar
NAZOLABİAL DOLGU BURUN KENAR OLUK DOLGUSU Nazolabial oluklar derin olduğunda 3cc lik konsantre dolgu kullanımı uygundur. Dudak dolgularıyla kombine edildiğinde daha genç bir
Ayrıntılar
KAŞ KALDIRMAK İÇİN... "TIRTIKLI V LİFT " TIRTIKLI V LİFT ipler cilt altında şemsiye gibi açılarak dokuya takılır ve cildi yukarı doğru çekerler.Mekanik çekme etkisinin yanısıra kollajen sentezini artırarak doku kalitesini de yükseltirler.
Ayrıntılar
YÜZ Sarkma tedavilerinde yeni bir çözüm........... ' V LİFT ' V LİFT terapi vücutta eriyebilen PDO (POLYDİOXANONE) amelyatlarda kullanılan iplerdir. Yara iyileşmesini kolaylaştıran saç kılından ince ve özel br kılıf içine yerleştrilmiş bu ipler 30 dk da acısız uygulanır boşluklara dolgu etkisi gösterirken yukarı doğru da lifte eder (kaldırır)
Ayrıntılar
LEKE TEDAVİLERİNDE YAKLAŞIM.. Laser ANALJEZİ (ağrı kesici etki), REJENERASYON( onarım) ve RELAXASYON (kas gevşetici) programları içerir. Lazer ve iğnesiz elekroakupunktur acısız şekilde kulak, vücut, el ve ayaktan, obesite, ağrı, depresyon vs hastalıkların tedavisini yapar.
Ayrıntılar
MEYVE ASİT KÜRLERİ daha parlak ciltler içindir. Cilt soyma terapileri cildi daha temiz parlak ve canlı tutan 4' lü meyve asit kürleridir.
Ayrıntılar
SAÇ DÖKÜLMESİ, SAÇ BAKIM ve ONARIMI için SAÇ MEZOTERAPİSİ + PRP + OZON kombinasyonu Cansız, boyalı, dökülen saçlara uygulanan kombine tedaviler SAÇI kökten onarır. Kadın erkek sorunlu her saça uygulanabilir. ÖNCESİ ve SONRASI saç analizleri şarttır.
Ayrıntılar
GÜNEŞ LEKELERİNDE yeni çözümler.. HYDROQUINONE yoğunluklu MASKE TERAPİSİ..tek seansta bile çok etkili..hızlı çözüm..sonuçları devam ürünleriyle kalıcı..
Ayrıntılar
SKAR- STRİA -ÇATLAK - İZ TEDAVİSİNDE PRP, OZON ve STRECH MEZOTERAPİ Yara, Yanık Skarı, Ameliyat İzlerinin tedavisinde 3' lü kombinasyon tek seansta bile çözüm üretir. Skarın ne zaman başladığı ve ne kadar derin olduğu tedavi seanslarının sayısını belirler.
Ayrıntılar
ANTIAGING MASK İçerdiği büyüme faktörleri sayesinde cildi onarır aydınlatır temizler. Düzenli uygulamalarda ciltteki sarkmalarda azalmalar meydana gelir.
Ayrıntılar
MEDİKAL CİLT BAKIMI nanoteknolojik ve lipozomlu ürünlerle cildi derinden onarır. Cilt, yüzeyel değil cilt altından tedavi edilir. Çünkü onarım yapan tabaka daha derindedir; buraya yapılan işlemler daha kalıcıdır.
Ayrıntılar
Yaşlanmaya karşı Anti Ageing terapide ' ROOBART RIP 25 ' Roobart RIP 25 boyun ve dekolte uygulamaları ameliyatsız – iğnesiz gençleşme işlemidir. Cilt acısız, izsiz sıkılaşır pürüzsüzleşir. İlk uygulamadan itibaren ciltte ciddi değişimler görülür. En başta cilt kalitesi artar, daha genç daha pürüzsüz bir görüntü oluşmaya başlar.
Ayrıntılar
GÖZ ALTI MORLUKLARI özel bir MEZOTERAPİ solüsyonuyla 2 seneliğine silinebilir Gözaltı morlukları %40 damar genişlemesi, %40 genetik yapısal, %10 tahriş, %10 gölge etkisi nedenli oluşur. Özel gözaltı mezoterapisi, ışık dolguları ve cilt rejuvenasyon lazerleriyle 2-3 seneliğine tedavi edilebilir.
Ayrıntılar
DETOKS Ruhsal-fiziksel stres, endrüstriyel gıdalar,pestisit, ağır metaller, ilaçlar, enfeksiyon, kafein, alkol, sigara, uyuşturucular, kirli hava, deterjanlar, amalgam, kuru temizleme, elekromagnetik kirlenme
Ayrıntılar
OZONTERAPİ KANGREN tedavisinde ve İLTİHAPLI hastalıklarda tedavi edici olabilir. Ozon hem mikrop öldürücü hem de toksik madde temizleyicisidir. Ozonun "BACA TEMİZLEYİCİ" etkisi damar tıkanıklıklarını açar.
Ayrıntılar
OZON TORBALAMA KANGREN ve DOLAŞIM BOZUKLUKLARININ tedavisinde çok etkin bir çözümdür. Parmakları kesilmekten kurtarabilir.
Ayrıntılar
BEL, BOYUN ve SIRT AĞRILARI tedavisinde IMS (Intra Musküler Stimülasyon) ve NÖRALTERAPİ... IMS ve Nöralterapi "TRİGGER POİNT" ve akupunktur noktaları kullanılarak yapılan bir tekniktir. Hücrelerin elektriksel potansiyellerini değiştirerek kan, lenf sinir ağını tedavi ederler.
Ayrıntılar
AĞRI TERADAVİLERİNDE AĞRIBİLİM ALTERANATİF TIP İŞBİRLİĞİ: ALGOLOJİ + AKUPUNKTUR + OZONTERAPİ..ağrının enflamasyon kaynağını yerinde tedavi eder. Sinir sistemi "NETWORK" ağını düzene sokar.
Ayrıntılar
REFLEXOTERAPİ ayak tabanı kullanılarak yapılır. REFLEXOTERAPİ ayak tabanının tüm vücudu temsil ettiği ilkesine dayanılarak yapılan özel bir akupunktur-masaj tekniğidir.
Ayrıntılar
" GIDA INTOLERANS TESTİ" BMI (Body Mass Index) = KG/BoyXBoy = 25' in üzerindeyse kilonuz ve sağlık sorunlarınız fazladır. Kilo vermenin yolu tüm dünyada tektir..Diyet ve egzersiz. Diyetinizi GIDA INTOLERANS TESTİne göre yapın.
Ayrıntılar
KİŞİSEL YAŞAM KOÇLUĞU, NLP, QUANTUM, HİPNOZ zihinsel süreçleri değiştirebilir.. Kişinin kendinin ve geleceğinin ezberlenmiş stratejilerini bozup
Ayrıntılar
KOZMETİK AKUPUNKTUR KOZMETİKAKUPUNKTUR sağlık zindelik ve estetik yaklaşımın bütünleşmiş halidir. "OTONOM SİNİR SİSTEMİ" ve " KAN DOLAŞIMI" nı düzenleyerek cildin genç, zinde, kırışıksız, parlak olmasını sağlar.
Ayrıntılar
EPİLASYON İstenmeyen tüylerden kurtulmanın kadın ve erkekte ki en etkili yolu kıl kökünde ki melanin pigmentlerini sadece melanini gören dalga boyunda ışık gönderen lazerlerdir.
Ayrıntılar
KİMYASAL PEELİNG Cilt ve Cilt altının yeniden yapılandırmasında JESTNER KİMYASAL PEELING cildi canlandırmak, iz ve lekeleri yok etmek, kollojeni tetiklemek için kullanılan 4'lü ve tamponlu asit kürüdür. Yüzü kızartmadan soymanın yenilemenin yoludur.
Ayrıntılar
KILCAL DAMAR ve RETİKÜLER VARİS tedavilerinde LAZER ve SKLEROTERAPİ önceliklidir. SKLEROTERAPİ kılcal ve orta boy varis damarlarının tedavisinde kullanıulan iğne ile yapılan yöntemdir. Damarın içine
Ayrıntılar
AKNE ve İZLERİ tedavi edilebilir bir sorundur... Akne nedeni PROPIONIBACTREIUM ACNES bakterisidir. Bu bakteri yağlı sebum kesesinde ürer. Tıbbi olarak yok edilmedikçe kozmetik yönetemler akneyi çözmez. Bu nedenle bakteri duvarını parçalayan mavi LED lazer ve aşırı cilt yağlanmasını dengeleyen Beta asit ikürü uygulamaları tedavi edicidir.
Ayrıntılar
DEKOLTE estetiği en az YÜZ estetiği kadar önemlidir. DEKOLTE estetğinde MILK PEELNG + PRP kombinasyonu...
Ayrıntılar
İĞNESİZ SAÇ VE CİLT MEZOTERAPİSİ : IMRF TEKNOLOJİSİ Saç mezoterapisi saçın dökülme, incelme,sağlıksız görünümü nedeniyle dışarıdan saçın ihtiyacının sağlandığı bir tedavidir. İğneli - iğnesiz mezoterapi ile saç kökünün bulunduğu orta tabakaya vitamin, mineral, aminoasit, enzim, dolaşım ve hormon düzenleyici verilmesidr. Cilt içinde aynı süreçtir.
Ayrıntılar
LIQUID LIFTING terapi DOLGU da yeni bir KONSEPT KALSİYUM HİDROKSİAPATİT partikülleri içeren yeni bir dolgu maddesidir. Kendi dolgu etkisinin haricinde etrafında vücudun kendi kollojenini de ürettirdiğinden aynı zamanda lifting etkisi gösterir.
Ayrıntılar
SELÜLİT terapilerinde ROOBART RM 50 etkisi.. Selülit “hipolipodistrofi” denilen bir tür bozukluktur. Selülit, hormonal ve dolaşım bozukluğundan kaynaklanan bir genel dengesizliğin sonucudur. FİBRÖZ bantların arasına sıkışan yağı kırıp ödemi yok etmek sonra da o dokuyu Radyofrekans ile sıkılaştırmak gerekir.
Ayrıntılar
KALICI MAKYAJ - MİKRO PİGMENTASYON Kalıcı makyaj: cilt altına uygulanan "MİKROPİGMENTASYON YÖNTEMİDİR". Kalıcılığı cildin asit seviyesine göre 1-3 yıldır. Özel boyalar ve cihazlarla yapılır. Dövme boyası ya da tekniği uygulanmaz.
Ayrıntılar
UZUN KİRPİK..KADINI GENÇLEŞTİRİR Tek tek kirpik diplerine yapıştırılan kirpiklerle 3hf - 1 ay kalıcı kirpik sahibi olmak mümkündür. MASUMİYET ve ROMANTİZM ve BAKIM.. kadınsı simgeler olarak kirpiklere taşınabilir.
Ayrıntılar
NASIR TEDAVİSİ Nasır tedavisi freze makinası ve özel bir takım kremler ile yapılır. Kişi eve verilen kremler ile tedavisine devam eder.
Ayrıntılar
EL - AYAK bakımı, TIRNAK MANTARI, BATIK TIRNAK, KAYIP TIRNAK El ve ayaklar hem görüntü olarak çok ortadadırlar hem de estetik anlamda çok dikkat çekerler. Aynı zamanda el içi ve ayak tabanı tüm vücudu temsil ederler. Bu nedenle sağlık ve estetik birlikteliği şarttır.
Ayrıntılar
Uzm. Dr. Sevda TAN Fethiye Mh. FSM Bulvarı No.155 16140 Nilüfer / BURSA TEL :: +90 224 243 01 31, 05308423862 FAX :: +90 224 243 01 31 E-MAIL : bilgi@drsevdatan.com
Bu web sitesinde bulunan yazıların tümü sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bir uzmana danışılmadan bilinçsizce yapılmaya çalışılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zararlar nedeniyle Dr. Sevda Tan sorumlu tutulamaz.
Medya KÜP